Compoziția "Zenith". Malafeev, Lombaerts, Luis Netu, Gubochan, Rodic, Șirokov, Denisov, Witsel, Danni, Hulk

Compoziția din Basel. Sommer, Park Zhu Ho, F. Degen, Dragovic, Cher, D. Degen, Dee, Diaz, Salah, Cabral, Zua.

Antrenorul principal este Murat Yakin.

Judecătorul principal este Daniele Orsato. Asistenți judecători - Mauro Tonolini, Nicola Nicoletti.

Jucătorii de fotbal de pe teren, sună imnul Ligii Europei.

1 '- Meciul a început.

3 '- Start pentru gazde - Diaz a primit balonul în suprafața de pedeapsă și a decis să bată prin el însuși. Prin.

4 '- Confuzia din zona de pedeapsă, "Zenith", a condus la un moment periculos. Dee atinge ținta - Malafeev salvează Petrogradul.

6 '- Only Rodic a încercat să intre pe mijlocul terenului, când a pierdut balonul și a atacat din nou pe elvețian.

6 '- Și lovitura de Salah - trecut, dar avantajul echipei de gazde! O mulțime de greșeli în apărarea din Sankt-Petersburg.

8 '- Shirokov a lovit mingea undeva în față, oaspeții de răspuns neconvingătoare.

10 '- Iată mingea și în gol pentru Malafeev. Din fericire, Petrograderii, offside fixe. David Degen încearcă cu toată puterea.

11 '- Salah a dat un corner, mingea atinge barul. Oaspeții s-au luptat înapoi, acum trebuie să mergem la atac.

14 '- În cele din urmă interceptat mingea jucătorii, "Zenith", dar presiunea nu a fost încă obținută.

17 '- Park Zhu Ho faultează pe Gubochana, judecătorul este totuși limitat la o remarcă orală.

18 '- Problemele apărute în apărarea lui Petrograd continuă - acum Salakh a fost lăsat să pună, deasupra porții.

19 '- Nu a fost un atac rău în spectacolul "Zenith", mai exact, nu a fost rău decât în ​​momentul în care Witsel trebuia să primească mingea. El a căzut în zona de pedeapsă, sugerând locul de penalizare. Scor "două" pentru artă.

19 'Cartonaș galben! Avertismentul lui Witsel pentru simulare.

20 '- "Zenith" dă colțul, iar "Basel" interceptează din nou mingea.

22 '- Gubochan aproape de centrul terenului a decis să treacă prin poartă. Nu a lovit.

25 '- Mingea de la "Basel", dar elvețienii se plimbă în jurul propriilor zone de penalizare, nu sunt atât de activi încât se mișcă înainte.

25 'Diaz sparge într-o lovitură pe poartă, iar Malafeev o ia cu ușurință.

28 '- Salah iartă acum, "Zenith"! Dincolo de aliniere și șanse atât de mari de a înscrie!

29 '- Și încă o șansă de a înscrie! Zua a intrat în zona de pedeapsă, a făcut un transfer sub atac spre Salah. Acea lovitură moale a aruncat atât portarul, cât și bara transversală.

30 'Cartonaș galben! Philippe Degen primește un avertisment.

32 'Acum Salah dă un colț. "Foaia uscată" nu a reprezentat, iar Malafeev bate mingea cu pumnii.

33 "Cher sa confruntat cu Hulk, Hulk cel puțin cu ceva, iar Sher are nevoie de ajutor.

37 '- Witsel bate pe fugă - mingea lui Sommer.

38 '- Hulk a făcut un colț, Lombaers a lovit capul - mingea nu a zburat în poarta, dar la Shirokov. Roman nu se aștepta la asta și nu putea să treacă, deși era la un metru de la poartă.

40 '- Salah în afara jocului a urcat. Ei bine, măcar nu am lovit din nou.

43 '- În offside Zua, și un sentiment că toată lumea așteaptă o pauză.

43 '- Acum faulturiază Nu, iar Di execută pedeapsa.

45 '- Hulk se agata la piciorul saracului Cher, fara nici un carton.

45 + 1 '- Se adaugă un minut.

45 + 1 '- Fluier, plecăm pentru o pauză.

46 '- A doua jumătate începe.

46 '- Înlocuire. În loc de Semak vine Fayzulin.

46 '- A început doar a doua jumătate a întâlnirii, iar Malafeev este deja în joc.

- Nu, el la oprit pe David Degen și a suferit la fel. Doctorii alerg la el.

48 "Nu limitează rezervarea terenului, până când nu este clar dacă este necesară înlocuirea.

50 '- În mai multe faze a fost un atac de "Zenith", Danny bate din afara penaltyi - deasupra porții. Și Netu revine la câmp.

53 'Cartonaș galben! Di sportul cu judecătorul despre faultul pe Faizulin și primește un card.

53 '- Hulk doar în cazul în care loviturile - trecute.

56 '- David Degen își pasează piciorul de la Netu, se află în timp ce se află pe gazon.

"În timp ce unul dintre Degens ajută, Fry se încălzește.

58 '- A fost un meci fără unul dintre gemeni, el nu se va întoarce la joc. Meciul continuă, dar până acum nimeni nu poate crea nimic periculos. "Zenith" încearcă să facă presiune.

61 '- "Basel" va juca un corner, dar nu poate face un înlocuitor. Cel de-al doilea antrenor râvnește pe margine, acest lucru este observat de către arbitru și cere să părăsească terenul.

62 '- Înlocuire. Steinhefer în locul lui Degen rănit.

63 '- Diaz oferă un colț, Cher își bate capul de la trei metri - Malafeev reflectă această lovitură neplăcută.

63 '- Răcoros fugind de toate Hulk, și treci la Shirokov nu a trecut, primul pe minge a fost Sommer.

64 '- Salah este ofsaid, egipteanul nu mai este atat de periculos in a doua jumatate.

65 '- Rodic a fost dus în colțul penalty-ului și momentul a fost pierdut. Cumva plictisitor în timpul jocului.

69 '- Hulk a făcut o trecere excelentă la Shirokov, el singur a alergat la poarta, a decis să treacă prin marcajul de 11 metri - ca și portarul.

69 '- Înlocuire. El Nenni iese în loc de Dee. Antrenorul Fry "Basel" are grijă de ultimul minut?

70 '- Să marcheze șansele cu elvețianul! Rodic îi dă lui Steinhefer să bată dincolo de el, dar o lovitură pentru el - Malafeev strânge mingea.

72 'Cartonaș galben! Diaz a băgat pe capul lui Witsel și a primit un avertisment.

73 'Salah îți pierde din nou ținta. Cheltuind ziua!

74 '- Ceva meci se apropie rapid de jocul "Anji" - "Newcastle" în gradul de fascinație.

75 '- Hulk din colțul din stânga al loviturii de pedeapsă lovește puternic poarta.

77 '- Zenit câștigă un corner, poate înscrie acum?

77 '- Nu, nu acum, Sommer este primul pe minge.

78 '- Malafeev a decis că ar fi mai interesant dacă îl lovește exact pe capul lui Salahu. Și de ce nu - egipteanul astăzi încă nu ajunge nicăieri.

79 '- Înlocuire. Asta e Fry! Schimbă Zua.

81 '- Prima acțiune a lui Fry pe teren este ofsaid. Și în spatele marginii câmpului, Kerzhakov se încălzește. Duel Kerzhakov-Salah în ultimele 10 minute, așteptând.

82 '- Înlocuire. Kerzhakov îl schimbă pe Danny.

83 '- Obiectiv. Diaz deschide scorul în meci! Salah a intrat în suprafața de pedeapsă și a lovit - Malafeev bate mingea departe, dar mai întâi el depășește Diaz, care a marcat primul gol în ședința de astăzi.

84 '- Fanii au fost inspirați, pot fi înțeleși.

86 '- The Hulk lovește foarte greu, dar nu ajunge în poartă.

88 '- Care este momentul la Salah? În primul rând, El Nenni bate, Malafeev a eliberat mingea din mână, Salah la lovit și nu la lovit.

88 '- Kerzhakov nu intră, de asemenea, în obiectiv, stabilitate.

90 '- Trei minute adăugate.

90 + 2 '- Diaz este lângă poartă.

90 + 3 '- Card roșu! Uh, Nu, cât de nepoliticos și de nebunesc faci în zona ta de penalizare. Roșu pentru greșeala ultimei speranțe și a unei pedepse.

90 + 3 '- Obiectiv. Fry de la penalty, scorul 2: 0!

90 + 4 '- Și imediat un fluier la sfârșitul meciului. "Zenith" însuși a pierdut acest meci, dar "Basel" a fost un om bun. -2 la o petrecere nu este atât de înfricoșător, totul poate fi jucat acasă.

Într-un meci paralel, "Rubin" a jucat o egalitate de 0: 0 cu "Levante".

CSKA sa asigurat cel puțin pe locul trei în grup, Akinfeev a spart seria de meciuri de 43 de zile în turneu cu goluri acceptate. Aflați mai multe

Fotbaliștii clubului de armată vor încerca din nou să învingă echipa portugheză în Champions League More

Șeful federației naționale de baschet a explicat această decizie prin atitudinea negativă a comunității mondiale față de sportul rusesc Mai mult

Alexander Tretyakov se va despărți de medalia de aur, iar Elena Nikitina cu medalia de bronz; pentru a participa la Jocurile următoare nu li se permite Mai mult

Clubul de la Moscova a garantat cel puțin o treime în grup, oferind un bilet de consolare la playoff-ul European League More

La Moscova există un meci din etapa a cincea a etapei de grup a UEFA Champions League More

Jucătorul de tenis ceh a murit de cancer Mai mult

În final a învins Goffen More, Belgian

Știri în secțiuni

Într-o lume a liderilor din Rusia, Iran și Turcia, exclus a submina unitatea Siriei, crearea de zone de de-escaladare a lui Vladimir Putin după discuțiile purtate la Soci, el a spus că părțile au convenit să intensifice eforturile pentru a elimina grupurile extremiste Toate știrile

Economie Inflația săptămânală în Rusia a revenit din nou la zero La săptămâna anterioară, prețurile au crescut cu 0.1% Toate știrile

În Rusia, Sobchak a anunțat începutul verificării de către procuror a declarației sale despre Crimeea Potrivit gazdei TV, ea a primit o scrisoare oficială despre cuvintele ei că peninsula este un teritoriu ucrainean Toate știrile

Cultură Dmitri Hvorostovsky moare În ultimii doi ani și jumătate cântăreața sa luptat cu cancer cerebral Toate știrile