2018 comanda Android adb pentru a opri aplicarea tipului - forstop - pentru eșecul rădăcinilor

Încerc să opresc aplicația pe dispozitivul Android 2.3.7. Dar în această versiune de Android, nu pot folosi comanda "forstop". Știți alte modalități de a închide aplicația despre nefolosirea rădăcinilor dispozitivului?







Top 5 răspunsuri

Prima metodă are nevoie de root Use kill:

adb shell ps => Toate procesele care rulează pe dispozitiv vor fi listate și modul în care identificatorii acestora vor fi uciși de shell => În loc de utilizând identificatorul de proces al aplicației dvs.

Al doilea mod În Eclipse, deschideți perspectiva DDMS. În ecranul Dispozitive, veți găsi toate procesele care rulează. Selectați procesul și faceți clic pe butonul Stop.







A treia cale Acest lucru va ucide numai procesul de aplicare a fundalului.

adb coajă am ucide [opțiuni] => Ucideți toate procesele asociate cu (numele pachetului de aplicații în). Această comandă ucide numai procesele care pot fi ucise în siguranță și care nu vor afecta experiența utilizatorului. opțiuni:

--utilizator | toate | curent: specificați utilizatorul procesului de a ucide; toți utilizatorii, dacă nu sunt specificați.

Cea de-a patra metodă are nevoie de o dezactivare a adb shell-ului rădăcină pm => Dezactivați acest pachet sau componentă (scrisă ca "pachet / clasă").

Calea a cincea Rețineți că lucrarea - este acceptată numai pentru aplicațiile care sunt semnate cu chei de depanare. run-ca ucide

Cea de-a șasea cale introdusă în honeycomb adb shell este forța-stop => Forțați să opriți tot ce are legătură cu (numele pachetului de aplicații în).

PS: Știu că metoda chtoshestoy nu funcționează pentru tine, dar cred că este important să adăugați această metodă în listă, astfel încât toată lumea va ști.

Întrebări recente







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: