15 Filme bune, de la care sufletul se simte bine

15 Filme bune, de la care sufletul se simte bine

Odată ce am fost toți adolescenți, am suferit de dragoste nerecuperată, am păstrat secrete la pauze, am părăsit școala și ne-am uitat la viață cu ochi mari, crezând că ceva magic ne așteaptă înainte. Dar odată cu vârsta, flerul romantismului adolescent se disipează și începem să uităm că am fost odată copii.







AdMe.ru vă oferă cel puțin pentru o seară să scăpați din viața adultă și să vă amintiți din nou cât de rece a fost să fii tânăr și fără griji!

Drum, drum spre casă

Calea înapoi

15 Filme bune, de la care sufletul se simte bine

Trist vesel, ușor și răcoritor, ca o briză marină, povestea unei perioade dificile, dar atât de importante, de a crește și a se întoarce de la un băiat la un tânăr. Întâmplător, tânărul erou se aranjează în parcul acvatic, unde dobândește noi prieteni care îl ajută să creadă în el însuși și să facă față tuturor problemelor. Admirația separată merită jocul lui Steve Carell, care interpretează rolul tatălui vitros rău, și Sam Rockwell, jucând mentorul protagonistului.







Regii vara

Regii vara

15 Filme bune, de la care sufletul se simte bine

Trei prieteni adolescenți, obosiți de îngrijirea părinților, fug în pădure pentru a începe o viață independentă a adulților, departe de adulți, de școală și de regulile nesfârșite. Băieții construiesc o casă, organizează o economie, obțin mâncare și se bucură de libertate. Dar poate adolescentii traiesc in conditii atat de dure si isi pastreaza prietenia, mai ales cand dragostea intervine in materie?

15 Filme bune, de la care sufletul se simte bine

Colegii de clasă Roma și Katya se îndrăgostesc la prima vedere și, în curând, băieții nu mai pot trăi unul fără altul - atât de puternici și frumoși sunt sentimentele lor. Dar părinții și profesorii, se pare, au pierdut multă vreme credința în iubirea adevărată, așa că încearcă să-i despartă pe adolescenți cu toată puterea lor. Filmul a fost un succes răsunător pentru tinerii sovietici. A fost numit cel mai bun film din 1980.

15 Filme bune, de la care sufletul se simte bine

Un film strălucit și foarte plin de suflet despre școală și despre prima iubire. Julie este îndrăgostită de vecinul și colegul lui Bryce de la vârsta de trei ani, dar tânărul nu simte aceleași sentimente pentru fată. Dar lucrurile se schimbă atunci când dintr-o dată Julie își dă seama că iubitul ei nu este deloc un prinț de basm, așa cum părea întotdeauna, ci un băiat obișnuit și poate chiar crud. Ce va face Bryce cu acest lucru, pentru că acum el însuși este nebun îndrăgit de vecinul său neobișnuit și frumos?







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: