5 moduri de a crea un blog de pe dispozitivul dvs. mobil

Doriți să puteți să faceți bloguri de pe dispozitivul dvs. mobil în mișcare? În acest articol vă voi spune ce este necesar pentru acest lucru.

Dar, odată ce ați creat blog-ul dvs., folosind, de exemplu, platforma WordPress, tu nu mai trebuie să se așeze la calculator pentru a plasa posturile, răspunde sau chiar lucra la brand-ul on-line.







Astăzi, nu există aproape nicio aplicație Google cu un număr limitat de caractere pentru postarea pe blog. Și dacă depuneți toate eforturile pentru a crea un conținut unic, grijuliu care să răspundă nevoilor utilizatorilor, vă este oferit un loc bun pe pagina de căutare.

Aplicații mobile pentru blogging

În lumea mobilă, aplicațiile de calitate, precum Evernote, atrag multă atenție. Și, în timp ce o aplicație bazată pe cloud - acesta este un salt imens în dezvoltarea de conținut mobil, eu încă prefer să dezactivați software-ul de middleware și de a publica mesajele dumneavoastră direct din aplicația în care scriu.







Pe baza acestor considerente, aici sunt primele mele trei aplicații mobile de blogging:

Blogging-ul mobil prin e-mail

Una dintre căile mele preferate de blogging mobil este să postez mesaje pe site-ul meu prin e-mail.

Photoblogging prin Flickr

Utilizarea mesajelor e-mail pentru postarea postărilor este destul de simplă și convenabilă. Dar pentru a trimite conținut multimedia la un blog este o sarcină mai dificilă.

Evenimente blogging

CoveritLive permite bloggerilor din întreaga lume să comunice între ei în timp real. Puteți lăsa chiar postarea pe blog prin Twitter, din nou, ucigând două păsări cu o singură piatră.

Și pentru că am fost unul dintre puținii scriitori sportive care au mers direct în golf, apoi blog-ul meu a devenit o sursă de informații pentru toate mass-media, variind de la „Deadspin“ și se termină cu „Detroit Free Press“. Postările mele au fost cele mai populare dintre toate, scrise vreodată de mine

În lumea digitală modernă, vă puteți crea blogul printr-un dispozitiv mobil. Utilizați aceste sfaturi pentru a crea un blog unde puteți să distribuiți cu utilizatorii de conținut concis pentru a menține blog-ul dvs. de afaceri active în timp ce departe de computer.

Bazat pe: www.socialmediaexaminer.com







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: