8 Avantajele toamnei - stilul de viață

Toamna este un timp frumos, luminos. Îi plăcea cu ofensa personalităților creatoare, iubitorilor de natură, cunoscători ai frumuseții.

A venit toamna! Cerul strânge din ce în ce mai mult nori de ploaie, temperatura scade ... pe străzi sunt mai multe și mai sumbre, fețele încruntate. Se știe că în acest moment al anului apar mai multe depresiuni, schimbări de dispoziție etc. Și din multe puncte de vedere, motivele pentru astfel de schimbări de dispoziție sunt foarte ușor de explicat: lipsa soarelui afectează în mod direct starea de spirit a unei persoane. În plus, abordarea iernii este simțită, iar pentru noi (locuitorii din zona de mijloc) aceasta este: o scădere a orelor de zi, rece, întuneric, o grămadă de haine exterioare grele ... Brrr!







Soarele strălucește - bine. Nu strălucește - de asemenea bun! Eu sunt Soarele!

Krosh, m / f "Smeshariki"

Și totuși toamna este un moment minunat, uimitor de an, în care este farmecul său ... Și în acest sezon există multe motive pentru ridicarea spiritului, creșterea activității și a dispoziției! Nu mă credeți? Și vă voi dovedi!

Peisaje și vederi. Acest avantaj nu este surprinzător. Copaci acoperite cu frunze de aur și cărămiziu, arțaruri pestrițe, clustere stacojii de cenușă de munte și viburnum ... Nu este deloc faptul că fotografiile de toamnă sunt atât de populare!







Harvest. Locuitorul oraș modern poate răspunde cu ușurință acest argument: „?! Este în sate ... Dar eu-ce“ Cu toate acestea, cetățenii se pot alătura, de asemenea, această realizare importantă este rodul ani de muncă ... Pe rafturile din magazine, există multe bunătăți . Acum este momentul să cumpărați legume și fructe ieftine! Ele sunt foarte utile, în special având în vedere că în iarna și în ajunul său începe o deficiență de vitamine în organism.

Alegerea ciupercilor. Nu numai colectorii de ciuperci experimentați știu că începutul toamnei este momentul cel mai de succes pentru colectarea de ciuperci, care pot fi apoi prăjite sau sărate.

Toamna de bronzare. Indiferent cât de surprinzător poate suna, la începutul toamnei se poate bronza. Soarele nu mai este agresiv, astfel încât șansele de a fi arse sunt mult reduse.

Suprastoc. În toamnă, multe magazine încep să vândă produse sezoniere, care nu au fost cumpărate în timpul verii. Este frumos pentru a vedea cum fetele alerga la magazin pentru bluze drăguț, fuste, rochii, prețul care scade în mod serios după vara!

Introspecție. Toamna este probabil cea mai favorabilă perioadă pentru a se opri pe scurt în cursa noastră zilnică de bunuri materiale. Speranța de vară este în spatele nostru. Există forțe și timp pentru a respira calm, a gândi la tine, a acorda prioritate, a te uita în tine.

Sărbătorile. În toamnă, un număr mare de sărbători interesante. În ce domeniu foarte larg: atât laică, cât și religioasă și populară.

Toamna este un moment minunat și uimitor de an, în care vă puteți bucura de viață până la maxim!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: