14 Înlocuirea stâlpilor din față!

Numarul si firma producatorului sunt vizibile pe ele! Da, am uitat complet a spus, poate cineva a observat în fotografie că Editione meu este ridicat din cauza rack-uri de Passa B4. și înainte și în spatele tuturor B4. Și am decis să iau și amortizoarele și izvoarele de la B4. Ei bine, nu-mi place să arunc în aer pământul cu burta, nu-mi place!






Springs și-au ales o pereche, echivalentă cu înălțimea picioarelor mele!

Schema de demontare și demontare este destul de simplă! Cine va face acest lucru în primul canal, sigur că va face față cu ușurință!

Și acum la garaj și la instalare! Iată un mic ajutor pentru cei care o vor face pentru prima dată!

Avem nevoie de: chei "pentru 16", "pentru 17", "pentru 21", șase vagon pentru "5", cap de lumânare "pentru 21" și o cheie pentru șuruburi auto.
1. Opriți mașina cu o frână de parcare.
2. Slăbiți șuruburile roților
3. Deschideți capota motorului și scoateți capacul suportului superior
4. În timp ce țineți tija absorbantului din cuplu printr-o singură tastă, slăbiți piulița cu cea de-a doua cheie utilizând capul sfeșnicului "21".







Am deșurubat totul cu o zgomot normal)

5. Ridicați partea din față a mașinii și puneți-o pe un suport stabil.
6. Scoateți roata
7. Marcați poziția relativă a șuruburilor de fixare și poziția camă rotativă față de stâlp
8. Îndepărtați șuruburile de fixare a pumnului rotativ într-un suport de amortizare

9. Întoarceți o piuliță de fixare de sus a unui rack de amortizare și scoateți un suport!

După cum vedeți în fotografie, izvorul se odihnea aproape de pahar ... Și apoi sa prăbușit brusc. Ei bine, izvoarele erau disponibile și au început să funcționeze. Procesul în sine este obositor. personal pentru mine, pentru a stoarce și decupa șapa un pic enervant! Și nu au existat poze!

Absolut uitate, toate anterele trebuie, de asemenea, să fie curățate!

Și acum, după 3 ore totul este în vigoare. Mașina costă din nou înaltă, amortizoarele sunt ținute perfect (tfyu tfyu tfyu) - rezultatul este satisfăcut. La conducere, de asemenea, am simțit stabilitatea, în special la colțurile cu viteză, mașina nu este pompată de la o parte la alta. Dar pe dimensiuni mici a devenit mai ieftin! Aici, de asemenea, pentru interes, o fotografie din lateralul decalajului dintre arc și roată.

înapoi arc, de exemplu

Destul de impresionant la prima vedere! Dar să nu uităm că roțile de 14 și anvelopele sunt doar 60 de anvelope. Voi sta pe vara mea 15 cu cauciuc 65 și din nou frumusețea!)
Acestea sunt lucrurile, domnilor!
Mulțumesc tuturor pentru atenție și noroc pe drumuri!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: