68 Spitalul Clinic Municipal, rusia, moscova, strada shkuleva, casa 4 - recenzii, evaluări,

Sa recuperat după un accident vascular cerebral. Medicii se îngrijesc, camera este normală, totul este curat, în fiecare zi de curățenie. Ei au hrănit în mod normal, a fost suficientă mâncare, dar mâncarea de casă este întotdeauna mai bună.







Am fost foarte impresionat de medicul curant, al carui nume exact, din nefericire, nu-mi amintesc, a fost vizitat de mai multe ori pe zi, intotdeauna intrebat in detaliu despre sanatatea mea. Mierea surorilor a fost totodată și politicoasă.
Zonă frumoasă, care este o plimbare bună cu cei dragi.
În general, impresiile din spital sunt pozitive.

Curățenie, reparații, confort

Curățenie, reparații, confort

Cel mai recent, am avut ocazia de a vizita acest spital groaznic (Departamentul de Urologie). Când primiți o persoană grav bolnav (durere acută.), Spitalul nu a vrut să ofere nici un fel de ajutor, nici măcar oferit să facă unele sau analgezic, și timp de 5 ore doar torturat. Din cauza prejudecăților rasiale ale medicilor, o persoană fiind într-o stare de moarte nu a fost reînviat, și tolerat medic adjunct atitudine mitocănesc (bărbos), cât și pentru întreaga perioadă de timp pacientul a fost în culoar rece. Din păcate, din cauza nervilor nu au atras imediat atenția asupra declarației în cazul în care se otmazatsya, pentru a scuti de responsabilitate a indicat că toate sumele sunt diferite (se presupune că a adus un popor perfect sănătos și fără durere). Din cauza neglijenței și nu responsabilitatea așa-numitele „medici“ de oameni au murit (((Oamenii nu ar rezolva pentru spitalizare în cocină, în cazul în care există unele porci. Ai grijă de tine și de cei dragi.

Curățenie, reparații, confort

Curățenie, reparații, confort

Curățenie, reparații, confort

Îmi exprim recunoștința profundă față de întregul personal al departamentului de traumatologie al spitalului din Moscova. Este nu numai calitatea îngrijirii chirurgicale admirate, ci și munca bine coordonată a acestei echipe, curățenia și ordinea, responsabilitatea și sensibilitatea față de pacienți! Vă mulțumim pentru bunătate și grijă, compasiune și mila! departamentul, Yuri Petrovich Kavetsky - un doctor minunat și un lider talentat! Mulțumită lui pentru organizarea excelentă a biroului său!

Curățenie, reparații, confort

Vreau să scriu despre departamentul terapeutic, este doar HORROR. Medicii sunt neglijenți med.sestry „Nu“, atitudinea față de bolnav îngrozitor. Bunica mea a fost adus cu ambulanta la 68 de spital în stare critică, a ținut-o în hol pentru o jumătate de zi, diagnosticul nu a fost o săptămână, a pus într-una din zilele de așteptare pentru medic la 9 dimineața, numit deși un medic din cauza dureri severe în zona crampe abdominale, e bunica mea a suferit 9-00 la 14-30. De două ori am sunat medicul de serviciu personal (am uitat să întreb numele tinerei fete cu părul negru), la care este de ajuns pentru mine a spus brusc și furios că costumul mai târziu. În general, acest lucru este oribil.

Curățenie, reparații, confort

Bunica mea a murit în acest spital. În timp ce se afla în spital în neurologie, am văzut întreaga "bucătărie" din interior. Niciunul din personal nu se va potrivi și nici nu vă va da o băutură până când nu plătiți. Dispozitivele KT sunt rupte, deoarece nu prezintă rezultate - conform imaginii pacientului cu accident vascular cerebral totul este bine! Când bunicul a devenit foarte bolnav, am insistat ca resuscitatorul să fie chemat, așa că l-am așteptat 2 ore și 40 de minute! Cu această bunică se înrăutățește, medicul sub presiunea noastră ia chemat și a cerut să vină. Când reanimatologul a dorit să apară, el a făcut diagnosticul că bunica nu a putut fi salvată. Nu există cuvinte. Doamne opriți să ajungeți acolo.







în bol'nche nu cine nu are grijă de bolnavii zabeyvayut deloc.

Curățenie, reparații, confort

"Conuri" pe picioarele sale au început să apară în școală, aceasta este o ereditate. Am crezut că ar putea fi corectată cu pantofii și exercițiile corecte, dar nu totul este tratat așa. Așa că am fost la operație pentru a evita consecințe mai grave.
Vreau să-mi exprim recunoștința profundă față de dr. Mazalov, care a operat asupra mea. Chirurg foarte profesionist, totul a fost făcut bine, frumos, foarte frumos, destul de repede. Doctore, datorită vouă, am văzut prima dată picioarele atât de frumoase!

Curățenie, reparații, confort

După ce citiți pe Internet despre orori, despre dureri și despre spitale - nu știți ce să decideți, chiar să vă culcați și să muriți. Dar este imposibil, e ca și cum ai fi trăit cu mine, și deși picioarele mele nu au rănit, a fost dureros să le privim. În general, m-am dus să văd doctorul Mazalov pentru o consultare. Au făcut un roentgen, toate operativ, totul este deschis. Chiar mi-a plăcut cum Alexei Vitalievici vorbește despre operațiuni. În general, provoacă încredere.
Cu toate acestea, pentru a merge la operație, am fost speriat, încă anestezie în coloana vertebrală, picioarele mele nu simt, dar acolo au tăiat ceva, este înfricoșător. Și au spus că durerea când anestezia pleacă este sălbatică. Dar medicul a făcut totul foarte bine și foarte frumos, doar a rănit o zi, apoi am putut să mă mișc și sunt foarte recunoscător pentru Alexei Vitalievich Mazalov pentru munca făcută!

Curățenie, reparații, confort

Există o foarte bună impresie despre departament și medici. Zhenya a efectuat o operație pentru a trata deformările valgus ale picioarelor și aproape în fiecare zi m-am dus să o vizitez și să aduc mâncare, cărți și lucruri. Biroul este liniștit, surorile sunt politicoase, medicii răspund la întrebări chiar și în ciuda angajării enorme.
Bineînțeles, nu vreau să sufăr nici o problemă cu picioarele mele, dar dacă da, departamentul de chirurgie picior în spitalul nr. 68 este foarte bun, cu medici profesioniști și condiții normale.

O impresie dezgustătoare a unui medic (IRM) Davydenko P.I.
Se caracterizează printr-o rudeness specială, impudență, atitudine dezgustătoare față de bolnavi, în special pentru persoanele în vârstă care nu au capacitatea de a se deplasa independent.
Când am vizitat procedura, am strigat și insultat fără motiv, realizând superioritatea mea față de bolnavi. Nu numai că nu a oferit nici o asistență unei persoane în vârstă, în afară de faptul că a fost observat pentru smirkii și pini.
După cum sa dovedit mai târziu, acest lucru sa întâmplat în mod repetat, această atitudine față de toți pacienții
Din păcate, nu exista un număr de oameni sănătoși care să poată proteja împotriva acestor umilințe.

Curățenie, reparații, confort

care a murit 6 ani la un colegiu medical) "nu a văzut" nicio deteriorare. Din cuvintele ei: pacientul a venit pe cont propriu și acum poate sta - înseamnă că totul este în ordine. Suslova E.Yu. A desemnat sau a desemnat amitriptilina. Cine nu știe este un antidepresiv cu efecte secundare grave, care au apărut ulterior (constipație, dificultate la urinare - a trebuit să pună o clismă și un cateter). Când i-am spus altor doctori despre numirea amitriptilinei, ei au făcut schimb de priviri și s-au uitat una la alta în mod neclar. Medicul care a participat (a fost deja luni) a declarat că nu a numit amitriptilina, nu vede nicio dovadă a utilizării sale și acțiunile lui Suslov E.Yu. nu pot explica. Bănuiesc că antidepresa a fost numită pentru a se uita la glitches, nu a deranjat pe nimeni cu plângeri de durere, pentru că o dată "a deranjat" asistentele medicale la ora 4 dimineața.
Duminică, i-am luat soția la o consultare în spitalul Botkin, unde a fost spitalizată urgent, iar luni i sa dat o operațiune de urgență. Potrivit medicilor Botkinskaya - încă 1-2 zile fără intervenție chirurgicală și ar exista o paralizie a respirației. Când a fost luată la operațiune la ora 16, nu a putut să se mute pe cont propriu chiar și atunci când se culca.

Acum despre condițiile.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: