20 - - -, - - - - Site privat al lui Laura Bocharova

Malfoy-menor, capătul de catifea

Sunt cu un grup de oameni seculari din Malfoy Manor. Aceste persoane au o anumită legătură cu sabotajul și, în același timp, cu sângele bun, de aceea sunt invitate. Principalul este Aberfors Dumbledore, numele său de familie este vechi, deci nu contează că el este aproape scârbit.







Și aici. Se pare că trebuie să intrăm în subsolurile Malfoy Manor - într-una din aripile imobilului există o "ușă în camera din spate" sau o ușă din spate, într-un cuvânt, o ușă de neimaginat. Cu toate acestea, există o scară în jos, știu sigur, și într-adevăr există un depozit cu muniție magică a UPS-urilor. Trebuie să intrăm acolo și să aruncăm chestia asta.

Între timp, până la miezul nopții. iar oaspeții nu pot fi în "oaspeți" pentru totdeauna, este timpul să părăsiți casa și parcul. Cu toate acestea, nu putem, pentru că există o problemă. Deci, trebuie să ne prefacem că am plecat și ne-am pierdut în parc. Și când vine noaptea, să pătrundă și să arunce în aer.

Și toți li se cere să plece. Noi, împreună cu Aberforce și confidenții săi (o tânără creștere a Ordinului Phoenix, toate numele de familie decente), aruncă literalmente ultimele noastre priviri, ieșim afară și ne ascundem acolo. Întunericul din curte este teribil. Acest lucru este bun. Și apoi, imediat.

Chiar pe poteca de pietriș din spatele liniei de trestie britanică mică tăiată! Și felinarele, ca laserele fasciste. Vocile - de fapt, Malfoy L. și tovarășii lui ca Rabastan, McNair, etc. Un om este de cinci (și noi, în întunericul ascunsei). Vocile spun astfel (vorbitor principal este Malfoy): "Nu au avut timp să plece, să le caute și să le ia în act." Asta este, toate acestea sunt configurația inițială, toate planurile sunt transparente, iar aceasta este o capcană-ambuscadă. Am fost așteptat.

Timpul se desfasoara pe nesimtite, oamenii cu un felinar vorbeau pejorativ pentru noi, cu o spiridula spurcata, si desigur nu merg. Sharit lanternă. În cazul în care camarazii mei, nu mai știu, ar fi căzut pe pământ. Dar acest lucru nu este important: voi arunca în aer depozitul, știu sigur dacă acum mi-e dor de căutare.







Nu pot să mișc mâna sau să mișc, pentru că audibilitatea este uluitoare. Îi pot auzi pe colegii mei de respirație, aproape că pot auzi expresiile lor faciale - nu că vorbesc. Ca niște boabe de nisip se rostogolesc sub picioare, în timp ce sunt călcați în picioare. Este imposibil să mă mișc - mă voi trăda. O speranță că lanterna nu va trece peste mâna mea.

Apoi se întâmplă ceva ciudat: Lucius Malfoy îi spune lui McNair - trebuie să inspectăm cealaltă parte a grădinii. McNair și Rabastan se plimbă de-a lungul căii de grădină împreună cu lanterna, altcineva - în cealaltă direcție. Se pare că toată lumea nu a lăsat nimic. Dar nu mă pot relaxa, pentru că am auzit - altceva este lăsat aici, nu există tăcere absolută.

În acest întuneric și tensiune, ochii mei încep să taie - sunt atât de epuizat de stres și de întreaga perioadă anterioară în care eram în largul meu.

Simt că sunt complet indiferentă, apatie, iar eu aproape că cad și adorm într-adevăr și puțin mai mult - sunetul de a mă freca de perete va fi auzit.

Și în acel moment ceva îmi atinge genunchii!

Doamne, cred că l-au lăsat pe câini jos. Ceva de genul ăsta mi-a venit din spate, pași liniștiți au putut fi auziți prin conștiința răsucite.

Mă distrug în mod nemilos. Cred că - voi rupe, desigur, câinele va cădea - dar zgomotul va fi!

Apoi cineva îmi atinge umărul. Greu, dar cu siguranta ...

Aceasta este pipeta. Desigur, mă întorc - pentru că este clar deja ce este.

Mă întorc - alături de mine este Lucius. În întuneric, numai părul lunii este vizibil. El este singur, le-a trimis pe toți.

- Severus ", spune el. - Chiar credeai că nu te-aș recunoaște? În ciuda acestor haine.

Suntem singuri. Îl pot sufoca sau îl pot șantaja chiar aici, dar nu este agresiv, dar este ca și contrariul. Dar, sincer, sunt foarte rahat datorita faptului ca numarul nu a trecut. Nu voi arunca niciun depozit, UFC-urile vor folosi muniția, iar lumea din Anglia se va termina, va veni haosul. Sunt disperată, dar nu am nici o putere să continui această comedie.

- Sunt foarte obosit ", spun eu.

- Suntem cu toții obosiți ", spune Lucius și mă îndepărtează de ușă. Ne plimbam de-a lungul iarbului atat de lent incat cu fiecare pas cade tot mai mult in apatie sau letargie.

Lucius îmi ia brațul și spune ceva paternal, dar neplăcut. Am daune. Îmi cad în brațe și adorm.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: