Românii au învins pe jucători georgieni într-un meci amical

Echipa națională de fotbal a Georgiei a început să piardă în primele minute ale întâlnirii.

În cel de-al treilea minut al întâlnirii, scorul a fost 2: 0. În primul rând, Lasha Dvali a complect mingea prea repede pentru portarul său Adrian Popa, care a fost în apropierea terenului, a condus gazdele în avantaj. Și într-un minut, căpitanul echipei naționale a Georgiei, Alexander Amisulashvili, a tăiat mingea în propriul său gol.

În ciuda a două goluri rapide, românii nu s-au liniștit și au continuat să exercite presiuni asupra poarta lui Roin Kvaskhvadze. Dar, înainte de pauză, scorul din tabloul de bord nu sa schimbat.

La începutul celei de-a doua jumătăți, acțiunile necoordonate ale apărării georgiene au dus la sporirea avantajului gazdei la trei goluri de către Nikolai Stanciu.

După aceasta, antrenorul echipei georgiene Vladimir Weiss a făcut o dublă înlocuire. În loc de Georgi Navalovski și George Aburjania, Zurab Tsiskaridze și Nika Kvekveskiri au apărut pe teren. Acesta a fost punctul de flanc al primei minute din minutul 68 care la condus pe Kosmin Moti sa tina mingea in propriul gol.

Și totuși, sfârșitul întâlnirii a rămas în urma românilor. În ultimele 10 minute, gazdele au celebrat de două ori succesul. Gabriel Thorje a profitat de o altă confuzie în apărarea georgienilor și a rostogolit mingea într-o plasă goală. Clausio Cesaru a stabilit punctul final cu ajutorul unei reveniri.

Utilizatorul se obligă să nu încalce legislația națională și internațională prin acțiunile sale. Utilizatorul se angajează să vorbească respectuos cu alți participanți la discuții, cititori și persoane care apar în materiale.