Hk avangardă, știri, figurate cu - un magnet! Ca - avangarda - a marcat o victorie departe -

În porțile "Vanguard" pentru acest meci după "cracker" în Cherepovets a rămas Shilin, în plus, a revenit la cererea Anelev și Burdasov. Chiar și pe rulare, "șoimii" și-au arătat intențiile serioase, după ce au împărțit geamul în spatele porților, iar primele minute ale jocului au confirmat cea mai înaltă stare a echipei noastre.

În prima jumătate a perioadei, "Vanguard" pur și simplu zdrobit ordinele defensive ale "Metallurg", care, un astfel de sentiment, un astfel de start rapid de la oaspeți nu se aștepta. Începând cu atacurile Mikheyev la poarta și se termină cu numeroase șanse de notare cu participarea fiecăreia dintre link-uri, de „ulii“ privit mare și în cele din urmă a reușit: Pestushko a trecut pe aripa și a trimis pucul direct deasupra umărului Samsonov sub transversală. "Magnitogorsk" a luat provocarea, încercând să găsească în acest episod în afara jocului, dar a pierdut doar timpul.

Avantajul mâinilor gazdele a început să curățe în minutul 11, când am eliminat Yunkov. Cu fiecare moment "steelworkers" jucat din ce în ce mai periculoase și mai periculoase, după care au egalat scorul - Timkin a fost primul care a terminat. „Vanguard“ nu a vrut să dea inițiativa, a urcat la penny Mahanovsky, dar bătut Samsonov și a fost îndepărtat - astfel încât „MMK“ în cele din urmă „trezit“. Și când gheața a ieșit șchiopătând Sobotka și sa dus la vestiar, „Hawks“, a trebuit să îndure câteva minute neplăcute în zona lor. Dar Shilin a scos iar scorul înainte de a doua repriză a rămas același - 1: 1.

Lauta realizează majoritatea!

După pauză Sobotka pe teren, din păcate, nu a apărut, și în prima legătură în loc de el lăsat. Evgeny Medvedev! Nikolai Lemtyugov a preluat poziția centrului. "Metallurg" a început perioada cu faptul că a aruncat pucul în standuri, obținând o pedeapsă legitimă de două minute. Brigada specială "hawks" a adus la ucigaș arunca Lautu, care a împușcat exact în opusul lui Samsonov - 2: 1. Este un păcat, dar în curând Magnitogorsk a reușit să răspundă cu o lovitură la lovitură: Dronov a intrat în picioare și Kosov a reușit să trimită pucul în plasă.

Oponenții și nu cred că după aceea "aproape". Dimpotrivă - au fost violent înainte, creând momente ar putea înscrie nu o dată, nu de două ori. S-au remarcat uimitoare salvează Portari: primul Samsonov, care au luat în sulul toamna Lemtyugova și după Shilin, trase Osaly împușcat la deja gol „cadru“. În echipa noastră de odihnă a mers mai ales pentru că au aruncat Semin pucul dincolo de gheață.

"Magnitogorsk" aproape a luptat în minoritate, când pucul din zona adversarului la ridicat pe Mikheev și a trimis proiectilul cu perii direct în colțul apropiat. 3: 2, iar deja în următoarea schimbare Kucheryavenko a găsit transferul lui Burdasov, care a alergat unul câte unul și a trimis pucul între scuturile lui Samsonov. 4: 2 în 36 de secunde! Ea a făcut „Arena Metallurg“, la momentul de tăcere, ci să se relaxeze, „Vanguard“, în nici un caz nu ar trebui să aibă - „otelari“ in acest sezon, a tras o mulțime de meciuri în a treia perioadă.

Și "Magnitogorsk", desigur, a fugit. Câteva momente după golurile pierdute, gazdele și-au găsit simțurile și, în plus, "șoimii" au jucat grozav în scor. Dar în minutul 52, Zaripov a tras pucul pe stâlpul golului lui Shilin și în ultimul moment a reușit să-l trimită peste linie - deci diferența noastră a fost redusă la minim. Îndepărtarea în "Metallurg" ne-a oferit mai multe oportunități pentru a restabili diferența în două goluri, iar șansele au fost, doar Magnitogorsk plasat, ca ultima dată în viața mea. Echipele de hochei au arătat cea mai înaltă calitate, urmați jocul a fost extrem de interesant! „MMK“ are o mulțime de experiență pentru a scoate jocuri în cele din urmă. Pentru a supraviețui și a nu se rătăci într-o astfel de situație merită foarte mult. Două minute înainte de sirena Samsonov a mers la bancă și a plecat de-al șaselea jucător al câmpului. Era neliniștit, dar am reușit! Un Lemtyugov a lovit plasa goală, punând punctul - 5: 3!

Mâine în Magnitogorsk va fi un meci repetat, "Vanguard" și "Metalurg". Jocul începe la ora 8 pm Omsk.

"Metallurg" (Magnitogorsk) - "Vanguard" - 3: 5 (1: 1, 1: 1, 1: 3)

Statisticile meciului: Aruncă: 55-74; Aruncă la țintă: 37-45; Obiective: 3-5; Face-off: 32-32; Aruncările blocate: 11-14; Recepții de putere: 18-17; Fault împotriva jucătorului: 2-2; Penalizare: 8-4

0: 1 - Pestusko (Zubov, Medvedev) - 08:04
1: 1 - Timkin (Filipine) - 13:24
1: 2 - Lauta (Grigoriev, Medvedev) - 22:19 (mare)
2: 2 - Kosov (Dronov, Semin) - 27:31
2: 3 - Mikheev (Medvedev) - 41:08 (mare)
2: 4 - Burdasov (Kucheryavenko) - 41:44
3: 4 - Zaripov (Antipin, Mozyakin) - 51:55
3: 5 - Lemtyugov - 59:44 (ae)