Cât de multe minute pauză în hochei, căpitanul clubului de hochei

În lume există trei tipuri principale de hochei. Cel mai popular (în țara noastră) hochei cu un puc. Dar există și hochei pe gheață, hochei pe teren. Deci, întrebarea cât de multe minute pauză în hochei, răspunsul nu va fi întotdeauna neechivoc.

golf

Jocurile de hochei au loc pe câmpuri marcate în mod special, care sunt, de asemenea, numite loc de joacă.

În hocheiul pe teren, acest câmp măsoară 91,4 m până la 55 m. Învelișul este, de obicei, iarbă, dar poate fi de asemenea sintetic sau de grund.

În hochei cu mingea, câmpul ajunge la 90-110 m la 50-65 m, cu un puc de 51-61 m la 24-30 m. În ambele cazuri, jocurile au loc pe terenuri de gheață.

Joc colectiv

Indiferent de genul, hocheiul este un joc colectiv. În hochei pe iarbă și cu mingea, echipa este formată din unsprezece jucători, inclusiv un portar. În hochei cu un puc de jucători de câmp șase, în timpul jocului se schimbă periodic, excepția este portarul. El este o unitate constantă.

Cât durează pauza.

Perioade de 22 de minute - acest lucru ar fi un progres.

este posibil să prindeți acum doi câini de jachetă francezi pentru a mânca.

Pentru a: MadGreg, și înainte de KHL că nu a existat nici un hochei? ) Type pentru 5 ani prosekli ceea ce înainte de 60 de ani nu a putut trece prin)))

Către: Ed_19,
Ei bine, secolul 21 este același! Totul se dezvoltă repede!
alți trei ani vor fi amendamentul, iar apoi acesta va fi normalizat!

Este bine, pentru că sunt violente puternic, care ajung doar la primul și jumătate de minut al perioadei, cred că 17 minute acum bere suficient pentru a cumpăra un fum și a alerga câinele)

Regulamentele pot fi estompate

trebuie să ne gândim mai mult: 4 perioade de 15 minute și 3 pauze de 20

Constituția Statelor Unite a fost, de asemenea, tânără, dar cât de mult în ea de 200 de ani.

Hochei pe gheață
Hocheiul cu un puc este un joc de echipă de echipă cu bastoane și un puc pe un teren de gheață special pentru a marca cel mai mare număr de pucuri în golurile adversarului. Pentru cel mai mare număr de goluri, câștigătorul este determinat.

regulile de joc a suferit modificări: numărul de jucători pe teren, la momente diferite au fost de 7 și 9 oameni, nici un jucător de rezervă, jucătorii au avut diferite funcții - de exemplu, roverul (înainte) ar putea juca doar la poarta echipei adverse.

Pucul a fost introdus în joc în alte moduri: inițial a fost pus pe gheață de către un judecător, apoi, răspândirea cluburilor de rivali, a semnalat și a părăsit. Apoi pucul a fost aruncat în gheață.

Loc de joaca pentru hochei cu un puc arata ca un dreptunghi al carui suprafata este gheata. Dimensiunea pad pentru jocul de hochei pe gheață următor: 56-61 lungime m-, latime - m împrejmuit Suprafata 26-30 rebord înălțimea de 1,20-1,22 m, cu colțuri rotunjite .. Pe partea din față pentru.

Răspuns rapid: numai 3 perioade, fiecare durează 20 de minute.

Hockey cu un puc este un joc de echipă în care două echipe, patinaj, încearcă să înscrie un gol în adversar cu un băț. Echipa care a marcat cele mai multe pucuri în golul adversarului câștigă.

În cazul în care a apărut exact de hochei nimeni nu știe, cu toate acestea, în mod tradițional considerat a fi locul de nastere al Canadei, în ciuda faptului că un joc similar cu hochei, a fost descrisă în mai multe filme, scris de mai multe secole în urmă.

Jocul de hochei durează 60 de minute de joc pur:
- 3 perioade de câte 20 de minute fiecare, cu pauze de 15 minute între ele. Judecătorul onorat în timp este cronometrul. După fiecare perioadă, rivalii schimba poarta. Echipele au dreptul să ia o singură dată (time-out) pentru timpul principal sau suplimentar, dar numai în timpul opririi în joc.

În cazul în care rezultatul reglementărilor de concurență trage un meci este exclus, i se atribuie o perioadă suplimentară - OT (ore suplimentare engleză -. Letters „ore suplimentare“), durata de 5, 10 sau 20 de minute. Jocul este jucat până la primul gol (pe jargonul de hochei "moarte subită"). Pe unele evenimente (cum ar fi meciurile din runda robin turneu de campionat din Rusia), în cazul în care orele suplimentare nu este dezvăluit câștigător, a înregistrat un egal și adversarii obține un punct (victoria în timpul regulamentar aduce, respectiv, 3 puncte în prelungiri - 1, echipa care pierde nici un caz de ochelari nu.

În lume există trei tipuri principale de hochei. Cel mai popular (în țara noastră) este hocheiul pe gheață. Dar există și hochei pe gheață, hochei pe teren. Deci, întrebarea cât de multe minute pauză în hochei, răspunsul nu va fi întotdeauna neechivoc.

golf

câmp Bandy ajunge la 90-110 m la 50-65 m, cu o mașină de spălat - 51-61 m 24-30 m În ambele cazuri, jocurile au loc pe locurile de gheață ..

Răspuns rapid: 20 de minute

Am vorbit deja despre cât de multe perioade în hochei, dar a decis în detaliu pentru a da un răspuns la întrebarea cât de mult timp în hochei. Pentru noi prin e-mail, întrebările oamenilor despre oameni din unul sau altul eveniment sportiv sau sportiv au devenit mai des, astăzi am decis să răspundem la întrebarea despre hochei

Excepții de la regula la hochei acolo, și toate regulile sunt aceleași pentru toate tipurile de meciuri pe tineri și care se califică în finala Cupei NHL sau KHL, astfel ... Conform normelor internaționale, indiferent de joc pentru fiecare perioadă durează 20 de minute. În total, există 3 perioade în hochei. Între fiecare perioadă echipele primesc o pauză de odihnă de 15 minute. Câștigătorul este determinat de numărul de pucuri abandonate în golurile adversarului. Dacă după expirare.

Treptat, numărul de jucători a fost redus 50-6, grila a apărut la poarta, a cedat la tinuta de jucatori, au fost cupe si meciuri profesionale si sportivi amatori au fost lăsate să se schimbe în timpul jocului, iar regulile privind durata perioadei nu sa modificat. Doar în 1911 au aprobat regulile aprobate, câte perioade de hochei și cât durează.

Jocul a câștigat rapid popularitate în întreaga lume și pe tot parcursul secolului al XX-lea sa răspândit în întreaga Nord.

Hochei pe teren

Conform standardelor internaționale, meciul de hochei pe iarbă este împărțit în două perioade de 35 de minute, cu o durată de 10 minute. Datorită opririlor din joc, timpul suplimentar poate fi setat la 20 de minute, dar de obicei se adaugă doar 5 minute. În medie, meciul durează o oră și jumătate.

Pentru meciurile din play-off, timpul durează între 7,5 și 15 minute, pauzele între jumătăți sunt de 5 minute. Timpul este de 7,5 minute, dacă jocul nu se întrerupe în timpul acestuia. Timpul suplimentar poate fi de 20 de minute. Eliminarea penalizărilor durează până la 10 minute, când fiecare dintre cei 5 jucători face o lovitură liberă, durata medie a cărora este de 2 minute. Dacă jocului i se atribuie o serie de sancțiuni, acesta poate dura până la 2 ore.

Hochei pe gheață constă din trei perioade de 20 de minute, între 1 și 2 perioadă poate fi o pauză 10-20 de minute.

Durata jocului în play-off poate varia în funcție de modul în care sa încheiat meciul. Uneori sunt folosite perioade suplimentare de aur.

Hochei teren

• Dimensiuni. În regulile IIHF și NHL, mărimea terenului de hochei variază. În conformitate cu regulile IIHF, situl ar trebui să aibă, de preferință, o dimensiune de 58x30 metri; în competițiile oficiale sub auspiciile IIHF, se permite abaterea de la această dimensiune până la 61 m în lungime și până la 27 m în lățime; pentru alte competiții, dimensiunea minimă a sitului este de 40x20 metri.
Regulile NHL prescriu dimensiunea locului în 200h85 picioare, adică 60,96x25,90 metri. In NHL, se crede că dimensiunea mai mică contribuie la lupta pentru putere, șuturi la poartă, jocul de la părțile laterale, în cazul în care există o mulțime de fierbinte, combate încăierări și lupte. Colturile trebuie rotunjite raza arc de cerc de 7 m. La 8,5 m. Prin regulile IIHF si 28 picioare (8,53 m.) In NHL.
• Partea laterală. Locul de amplasare trebuie să fie înconjurat de plăci de plastic sau de lemn cu o înălțime de cel puțin 1 m și nu mai mult de 1,22 m deasupra suprafeței gheții. Pe părțile laterale ale site-ului, trebuie instalat un geam de protecție și deasupra sticlei.

golf

În hochei cu mingea, câmpul atinge 90-110 m la 50-65 m, cu pucul - 51-61 m la 24-30 m. În ambele cazuri jocurile au loc pe terenuri de gheață.