10 Cele mai grave greseli în conflict

1. Vă așteptați ca un agresor să vă lovească mai întâi,
pentru a da schimbare.

"Băieții normali nu luptă mai întâi" - stați în mintea voastră. Dar de la prima lovitură pentru a apăra foarte, foarte dificil, chiar și un sportiv profesionist-artist martial. Deci, se pare ca într-un occidental, "am vrut să trag în al doilea, doar a murit prima" = (







2. Când ați lovit un gopnik,
Ce efect va produce lovitura ta?

(Am căzut, mi-am căzut picioarele, am eșuat, mi-am scuturat capul, ca și cum nu s-ar fi întâmplat nimic). În loc să consolideze de imediat și de a construi pe succesul primului atac de succes, da timp adversarului pentru a recupera, + oferindu-i un narcotic liber sub formă de adrenalină, furie și ură față de tine.

3. Sunteți în răspuns la cablare
"Să mergem să vorbim."

4. Ca o continuare a ponts-ului "patsan" pentru copii,
stima de sine nu va permite sa ajungeti in jurul unui grup de oameni de lunga distanta,

alegeți un traseu sigur, de fiecare dată pentru a pregăti un dispozitiv de autoapărare la intrarea în intrare. Rezultatul este un plum neașteptat, nu mai este dureros și nu-mi amintesc, e bine dacă te găsești acasă cu un ochi negru și nu în terapie intensivă și nu în morgă.

5. Chiar crezi că arma traumatică
/ cartuș de gaz / agitator electric de la baza dvs. la îndemână
vă va ajuta într-o situație dificilă.


Realitatea aspră este că, după primul zgomot, o persoană uită totul din lume și, în cel mai bun caz, refuză stufos. După conflict vine o înțelegere tardivă: "Am avut, de asemenea, o armă cu mine!" (în acel barretke, care a fost selectat = (). Moral: să ia mijloacele de autoapărare în avans.

6. Înțelegeți că o luptă este inevitabilă,
dar continuați să vă îndoiți și să vă cântăriți șansele
pentru a câștiga / pentru un rezultat pașnic.

Cu cât gândiți mai mult, cu atât mai mult acumulezi în adenina "rău" în sânge, forțând genunchii să se îndoaie și brațele să slăbească. Atenția este disipată, există șanse mai puține și mai puțin să reflecte cu succes atacul iminent care urmează să înceapă. Opțiunea corectă - mi-am dat seama că lupta este inevitabilă, a deconectat dialogul intern, imediat atacat primul.

7. Sunt o persoană potrivită și orice conflict
Pot rezolva pașnic.


Așa au crezut unii dintre clienții de îngrijire intensivă. Și Gopnik nu a crezut așa, nu are creiere, și nu există nimeni care să-ți asculte raționamentul adecvat. Își prindă sânii și îi bate fruntea. Opțiunea corectă în cazul în care lupta este inevitabilă - a se vedea punctul 6.







8. Dacă sunteți prea activi și apărat cu succes, ei vor fi închiși.
Mai bine lăsați-i să bată un pic de gopnik.


Uneori există băieți care nu se pot opri la timp. Și numai creierul din craniul străpuns al creierului îi face să înțeleagă că au "suprareacționat" puțin. Opțiunea corectă - sigură pentru viață, dar lovituri extrem de dureroase pentru organele genitale, genunchi, picioare.

9. Scream fete și lași.
Un om adevărat trebuie să îndure.


Acesta este exact ceea ce a considerat clientul din numărul 6 de morgă, în momentul în care echipa de suport pentru fotbal le-a jucat fotbal. Echipa a realizat că a fost dusă doar atunci când "mingea" a început să se destrame. Screamul face ca oamenii să se oprească, atrage atenția celorlalți și crește foarte mult șansele de scăpare.

10. Autoapărarea este egală cu lupta "mână-la-mâna":
2 tipi au ieșit în centrul curții, au dat mâna,
la comanda "bătălie" a început să facă schimb de lovituri "la primul sânge".


De fapt, un tip "rău" nu se poate opri la "primul sânge" și chiar pe primele coaste rupte. Și dacă simte că câștigi, el poate smulge un cuțit sau ridică o cărămidă. "Bătălia" de echipă s-ar putea să nu fi sunat, iar fața unui adversar care te-a lovit în mod neașteptat cu o cărămidă în spatele capului este destul de greu de discernut. Deci, care este numele luptei, confiscarea ulterioară a corpului mincinos. Versiunea corectă: "Sunați pionierii - fiți gata!" Ie să fie în gardă, să păstrați o distanță sigură, să fugiți, să strigeți, să bateți mai întâi.

Extindeți Sucursala 0

înregistrat special, care ar scrie în acest thread)))
În realitate, am avut-o la fel, m-am dus acasă de la serviciu, de la metrou, timpul era în jurul orei 22:00, de-a lungul unei străzi destul de aglomerate, Novelties, metroul Kolomna, a fost rece, plimbându-se într-o glugă.
În spatele, am auzit pe cineva care rulează în ultimul moment, când cineva a fugit și a trântit picioarele sub genunchi și am început să cadă, apoi capul, îmi amintesc că erau trei. Am încercat să strige ceva care acoperă fața cu mâinile, dar după boot în țipetele maxilarului se opri și se uită la stele, la naiba, nu știu cu adevărat ce să capul Salute drepte. astfel, abrupte, dar neplăcute.
Așa este. nu au existat dialoguri, oamenii s-au dizolvat când totul a început, mașinile au mers în liniște, oamenii s-au întors, fețele nu erau rusești, toate erau în negru, cu coafurile dezlănțuite ale lui Ala Kare la fete.
Totul sa încheiat când au sărit pe mine și pe napinalsya, au rupt rucsacul direct de la mine și au sărit peste. ca și el, gardul din fața gazonului, în general, a fugit în curți. Încă m-am ridicat și am încercat să le urmez, dar am căzut și îmi amintesc că am privit înapoi, dar nu-mi amintesc fața.
BOTTOM fata imbracata. coaste rupte la Rabo nu este permis timp de două săptămâni, așa cum am lucra cu oamenii, cum ar fi sperie nefig, și restaurarea gramada de rahat documente, la fel ca în davicha oenkomat încă de conducere, încă nu a fost un act de identitate militar.
Wat e așa. există fotografii cu chipuri de fețe cărora le este interesant))) (un eveniment de acum doi ani sau trei Oo)

Extindeți Sucursala 4

Ei bine, de la un astfel de atac nu poate fi apărat, aici ca o carte minciună.

Extindeți sucursala 1

dar pentru ce păreau oamenii?)))

Extindeți Sucursala 0

Eh, poate că este cel mai rău lucru care se poate întâmpla, dar îmi place să fiu în cască în volum maxim, mai ales noaptea. De acum înainte, voi fi mai atentă)







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: