Rusia - Finlanda

Darul lui Ovechkin lui Kuznetsov

Neudoenie, în creștere într-o panică ușoară, a acoperit standurile aglomerate ale arenei principale a Campionatului Mondial după începutul a douăzeci de minute. Grissom german a jucat în gol ca cel mai bun portar al universului, și bar, a luat asupra sa pucul ricoșat din picior în creștere steaua NHL Drayzaytlya la sfârșitul primei perioade, a salvat proprietarii de probleme mai grave.

Victorie peste echipa germană fără sânge. pierdut în cursul turneului patru jucători de la gama principală, a fost perceput înainte de meci ca o chestiune, desigur, rezultatul. Oponentul cu antrenorul principal, Sturm primul an la elita hocheiului mondial, nu poate suporta nici macar intr-o stare inconstienta. Pentru a câștiga lauri în caz de succes este imposibilă, iar orice defect va fi examinat la microscop în lumina întâlnirii inevitabile cu finlandezii sâmbătă. Dar echipa lui Oleg Znarka a reușit, fără să vrea pentru a obține maximum de întâlnire, care a fost considerată intrare - într-o situație relativ dificilă, echipa a primit împreună și a câștigat o victorie vointa puternica.

Dar, dacă nu luați începutul vag al turneului, atunci când echipa rusă rula numai, proprietarii practic nu trebuie să facă eforturi mari și de a depăși el însuși. Din cel de-al treilea joc al etapei preliminare, lucrurile s-au desfășurat fără probleme. A rămas neclar doar un lucru - cât de mult echipa noastră poate ieși din ea însăși, dacă este necesar, cu 110% din potențial. Sfertul sfert a arătat clar că, cu calitățile puternice, caracterul și capacitatea de a ține o lovitură, fără a se rupe în bucăți, rușii se află într-o ordine perfectă.

Cine este mai bun - Ovechkin, Bure sau Grave?

Meciul viitoare împotriva unei echipe Suomi ridică în mod inevitabil, paralele cu semi-finala Cupei Mondiale nouă ani în urmă, care a avut loc pe gheață a capitalului „Megasport“. Apoi, echipa Rusiei cu foc și sabie a trecut prin adversarii din faza grupelor, spirite frumoase și relaxate a rupt cehii în trimestrul și am văzut favorit de necontestat. Realitatea a spart milioane de inimi ale fanilor cu o înfrângere dramatică în timpul orelor suplimentare. Acum șansele oaspeților care au câștigat opt ​​victorii fără rezerve în Sankt Petersburg, inclusiv 4: 0 în meciul cu o echipă solidă din Canada. sunt cel puțin la fel de bune ca cele ale rușilor. Dar au existat și Jocuri în Soci ...