51 Kg! 90h60h90! Nu mai sunt gras! A spus "nu! Ridicule și complexe! Fotografia mea!

Numele meu este Tanya, am 21 de ani, greutatea mea este de 54 kg, dar, din păcate, la vârsta de 14 ani nu m-am putut lăuda cu kilogramele mele, deși am avut multe - până la 105!







În primul rând, scriu ce ma motivat să încep lupta împotriva supraponderalității:

1) Am fost neplăcut să mă uit la reflecția mea în oglindă și la tabloul școlar general, pe care eram mai gros decât șeful școlii! Apropo, eram mai gros decât toți studenții, nu numai în clasa mea, ci în întreaga școală;

2) Am fost teribil de complexe, pentru că nu am putut găsi un costum frumos pentru o fată tânără și nu pulovere babkinskie;

3) Am strigat pe pernă noaptea, și nu numai, pentru că în direcția mea un vas gros sau o combinație de grăsimi și grăsimi țipa în mod constant, acesta din urmă, în general, o capodoperă a cruzimii copiilor;

5) Vroiam sa ies din toate astea, pentru ca a trebuit sa merg la universitate, sa conduc viata unui student, care a inclus nu numai studiul, dar si noi cunoscuti si excursii la cluburi, pe care nu eram deloc gata;

6) Cred că nu este un secret că excesul de greutate este o problemă cu sănătatea în viitor, dar nu am vrut să mă îmbolnăvesc, pentru că am de gând să creez o familie sănătoasă.


Mai intai am incercat un numar imens de diferite diete, dar:

- erau destul de greu încât uneori m-am despărțit, adică totul era inutil;

- efectul de la ei a fost de scurtă durată, de îndată ce începeți să mâncați în mod normal - kilogramele vin înapoi și aduceți cu ei chiar mai mult decât au fost înainte;

- unghiile au început să se despartă, capetele tăietoare ale părului au apărut, fața obosită, culoarea pielii nesănătoase, pungile sub ochi;

- capul meu a fost dureros si am fost obosit chiar daca nu am facut nimic bine;

- După o dietă, nu am reușit să mă trezesc dimineața să lucrez și mă tremuraam peste tot;

După ultimele evenimente, am decis că acest lucru nu poate continua și trebuie făcut ceva!







Apoi m-am dus prin Internet, am petrecut ore întregi citind articole despre nutriție, argumente ale medicilor în favoarea unuia sau altui mod de viață și, în cele din urmă, am ajuns la o dietă care poate fi numită corectă. Este foarte asemănător cu cel separat, dar nu am acordat prea multă atenție indiciului glicemic al produselor.

Desigur, a trebuit să renunț la zahăr și făină, deși am lăsat puțin dulciuri la 12, pentru că într-o zi corpul tău va procesa totul! Practic, am început să mănânc alimente cu proteine, să beau mult ceai verde.

Foarte bine, atunci când este foame - să mănânce brânză de vaci - Eu, apropo, adăugat calm o lingură de gem! După brânză de vaci pentru o lungă perioadă de timp nu doriți să mâncați - vă ajută! Și, bineînțeles, tot felul de legume cu piept de pui sau există încă conserve de ton în propriul suc!

A trebuit să spun salut kefir și mere verde în loc de plăcinte de gustări. Am mâncat de multe ori, dar, treptat, am încercat să mă asigur că ultima masă a fost de 3-4 ore înainte de culcare! Aici, practic, cu mâncare așa!

Să mergem la sport:

La 105 kg nu poți alerga foarte mult, iar astfel de încărcături sunt dăunătoare corpului, așa că am început să merg! Am venit după școală, am mâncat supă și am făcut o plimbare după școală cam 5 ore pe zi, am venit seara - am băut iaurt și m-am culcat - a durat aproximativ 15 kg! Dansa și ea în camera ei.

Apoi, când am intrat în seara la universitate, am lucrat în timpul zilei, așa că nu era timp pentru mâncare și fitness adecvat, dar am încercat să nu-l exagerăm cu alimente. Așa că am pierdut în greutate undeva până la 75 de ani. În cele din urmă mi-am cumpărat un abonament la un club de fitness, unde am stat pe echipament cardiovascular - tocmai l-am blocat ore întregi și am pierdut încă 10 kg! Plus piscina, ciclism, sală de gimnastică!

Când am fost de 100 kg și nu am putut visa 65 kg, dar acum vroiam mai mult și nu mă puteam opri, dar m-am confruntat cu faptul că greutatea stă în picioare, ca și cum nu mănânc nimic și nu o fac, ci să simt 0! Mâinile mele au început să cadă, eram nervos, eram supărat, chiar am strigat, dar nu m-am oprit! Și după cum puteți vedea, rezultatul este pe fața!


Fotografia mea înainte și după:

51 Kg! 90h60h90! Nu mai sunt gras! A spus

51 Kg! 90h60h90! Nu mai sunt gras! A spus







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: