5 Secretele de frumusețe Nonna Grishaeva

Actrita de 44 de ani refuză să mănânce paste făcute, face yoga, se ascunde de soare sub pălăria și are încredere în specialiștii în îngrijire.

Numărul secret 1. Aderența strictă la dietă

5 Secretele de frumusețe Nonna Grishaeva
"În tinerețe am avut o panglică de lux sub preoți. Dar în al treilea an am avut piesa "Cleopatra" și am vrut atât de mult să joace rolul principal pe care am decis să-mi sacrifici părul. Tunse de umeri, el a făcut un zgomot și a fost vopsit în culoarea „Raven“ pentru a fi ca Elizabeth Taylor Foto: Mark Steinbock







Potrivit lui Nonna Grishaeva. nașterea fiicei sale Nastya costa actrița în 11 kilograme în plus, nașterea unui fiu Ilie - 12. Reveniți la greutatea optimă - de obicei de 50 de kilograme - a ajutat actrita respectarea strictă a dietei. A refuzat complet pastele, iar pâinea cu unt și dulce a mâncat mai puțin. În ceea ce privește cârnații și alte delicatese din carne, steaua lor nu a fost consumată de mai mult de 15 ani. Dieta actritei în timpul zilei este distribuită după cum urmează: "De obicei sunt patru mese la fiecare patru ore - mic dejun, prânz, cină devreme și târziu. Da, chiar și după spectacol, la zece seara, pot mânca un pui cu o salată. Doar o mică parte va fi mică. " Pentru micul dejun, actrița mănâncă mereu terci de ovăz, cel mai adesea fulgi de ovăz pe apă - fără lapte. Pentru masa de prânz - prima, oferindu-i un sentiment de hrană: orice supă, borsch, ureche. Și pentru cină - salată și pește. Apropo, principiul principal al unei stele în produsele alimentare nu este acela de a combina dulce cu alte feluri de mâncare. "Desertul ar trebui să înlocuiască o masă completă și să nu fie un" bonus "pentru cină, consideră nonna.

Numărul secret 2. Sarcina fizică

Pentru a reveni la stadiul fără probleme, la două luni după naștere, Grishaeva a început să practice aproape imediat după naștere. "Dimineața, am stârnit presa un pic, picioare, piept," - a împărtășit stele. Dar nu a fost posibil să devii regulat la centrele și sălile de fitness de astăzi la modă. "Acesta nu este al meu", spune Nonna. - Dar am dansat mereu și am continuat să dansez în multe spectacole. Aceasta este sarcina mea fizică, care este utilă pentru postură, pentru întindere și pentru antrenamentul inimii. " Îi place lui Grishaev și yoga. S-au prezentat câteva exerciții, pe care le interpretează în fiecare dimineață. Pentru consultările cu formatori profesioniști, steaua nu sa adresat: "În timp ce am destulă auto-studiu."







5 Secretele de frumusețe Nonna Grishaeva
După ce a călătorit în mări, Nonna Grishaeva are grijă de pielea și părul ei, cu grijă deosebită. Foto: Mark Steinbock

Numărul secret 3. Protejarea pielii de soare

Sunbathing Nonna iubește, dar pentru a proteja pielea de uscare, preferă să viziteze soarele numai până la ora 11 dimineața și după ora 16. "Așa cum a spus cosmeticianul meu, nu este nimic mai teribil decât un soare pentru femeia", a spus actrita. - Ultravioletul usuca pielea si este foarte batran. Prin urmare, în partea de sud, mă duc întotdeauna cu o pălărie sau șapcă de baseball și a pus pe fata cel mai puternic de protecție solară ". Revenind la o vacanță pe plajă, actrița îi pasă cu atenție pentru pielea și părul. „E ca un brand israelian - gama au creme și loțiuni pentru toate zonele corpului“ - comuna Grishaeva. In plus fata de hidratare si crema de maini hranitoare, ea ii place sa de baie cu sare de la Marea Moartă - pentru a consolida unghiile.

Secret number 4. Îngrijire atentă a părului

5 Secretele de frumusețe Nonna Grishaeva
5 secrete de frumusețe Nonna Grishaeva Foto: Yuri Feklistov

Steaua a reușit să se asigure că părul este primul care reacționează la starea generală a corpului. „Când am dat naștere la Ilie, la cinci luni de sân hrănit-l, iar apoi medicii mi-au interzis să o facă - amintește actrița. - Faptul este că, din cauza eșecului hormonal, am dezvoltat cea mai puternică oboseală, a început epuizarea, nu am vrut să mănânc deloc. Și mai presus de toate, părul a suferit. " Restaurați frumusețea părului Nonna a ajutat la cocktailuri de vitamine speciale pentru scalp. Acum, artistul îi îngrijește de păr, făcând măști cu uleiuri marocane pe care le aduce din Israel. Steaua are, de asemenea, propriile rețete pentru măști: "Puteți folosi doar gălbenușul de ou obișnuit. Sau, de exemplu, chefir, pâine se amestecă: un pahar de chefir se amestecă firimituri de pâine neagră la starea cremoasă și a pus pe păr timp de o jumătate de oră, apoi se spală cu apă rece ". Dar aceeași actrita de stele recomandă utilizarea produselor de păr dezvoltate de profesioniști.

Numărul secret 5. Vizita regulată la masseur și cosmetician

Nonna este atât de ocupată pe scenă și în cinema, încât nu are suficient timp să viziteze saloanele spa. Dar o dată pe săptămână amână toate cazurile și merge la masseur. "Fac un masaj profund, deoarece din cauza supraîncărcării, muschii mei sunt tensionați și înfundați", a spus actrita. - În plus, încerc diferite programe anticelulitice, deoarece "coaja de portocale" poate apărea pe un corp subțire ". O vizită la un cosmetician pentru steaua - sfântă: pentru pielea ei profesie suferă de o grea make-up, spoturi luminoase și studiouri de film înfundat. "Nu fac masaj facial, prefer curatarea manuală, curățarea manuală, peelingul, măștile de hidratare și mezoterapia. Cosmetologul meu este salvatorul meu ", actrita a împărtășit unul dintre secretele aspectului ei impecabil.

Nu ați înregistrat încă? Formular de înregistrare







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: