7 Cele mai lovite păpuși ale copiilor din 2018 - monstru hai, barbie, winx și altele

Anterior, fetele i-au plăcut păpuși tradiționale-păpuși, precum și o celebritate mondială numită Barbie. Jucăriile de modernitate nu sunt atât de "albe și pufoase" - ele diferă aspectul extravagant și unic. Producătorii uneori inventează păpuși-copii ale personajelor de desene animate.







Jucăriile încorporează trăsăturile externe ale eroinelor de desene animate animate anime japoneze. În păpuși, există trăsături comune ale imaginilor reale ale vedetelor de la Hollywood: Britney Spears, Beyonce, Cameron Diaz, Jennifer Lopez. O altă diferență a colecției este numele său, care provine din cuvântul englezesc "aripi". Înseamnă "aripi". Frumusețea unică poate, de asemenea, să zboare prin magie.

Aceste jucării atractive, pline de farmec pentru fete, transmit nu numai frumusețea exterioară, ci și cea interioară. Sunt drăguți, amabili, simpatici. Astfel de păpuși au înlăturat cu adevărat toată lumea cunoscută de Barbie.

Costul jucăriilor este foarte diferit, depinde în principal de seturi și detalii. De exemplu, o păpușă obișnuită poate fi cumpărată pentru 250-500 de ruble, și o păpușă și un cal cu toate accesoriile pentru îngrijirea celui de-al doilea erou - pentru 1,5-3,000.

7 Cele mai lovite păpuși ale copiilor din 2015 - monstru hai, barbie, winx și altele

Puteți oferi o păpușă unui copil de 3 ani. Rețineți că psihicul și starea emoțională a copilului, nu va afecta negativ. Fata îi plac!

Producătorii de jucării - compania germană Simba sau firma italiană Giochi Preziosi. Întreprinderile se disting prin eliberarea de păpuși de calitate. Nu trebuie să cumpărați jucării în compania Witty Toys - acestea sunt cu buget redus și au materiale de calitate scăzută.

Dolls Monster High sau Monster High au cucerit lumea cu excentricitatea lor

Fetițele de monstru de toamnă încorporează trăsăturile eroilor celebri de film - Mumia, Frankenstein, Catwoman și alții. Imaginile noilor păpuși Monster Hai sunt foarte excentrice. Ele au costume creative, luminoase și cu o culoare diferită a pielii. Aceasta este ceea ce le distinge de alte tipuri de păpuși moderne.

O serie de jucării le spune fetelor cu vârsta de peste 5 ani despre școală. În instituția de învățământ sunt instruiți nu numai copii obișnuiți, ci și monștrii. Copii mai mici de 5 ani de păpuși nu sunt sfătuiți să cumpere, deoarece aspectul și imaginile lor afectează negativ psihicul, există o impresie incorectă a vieții reale a elevilor. Aceasta este o caracteristică a păpușilor.

Celălalt este impactul pozitiv asupra copiilor. Prototipurile eroilor din film, de regulă, se luptă pentru bine, prin urmare, ele poartă în sine și trăsături pozitive de caracter: curaj, intenție.

7 Cele mai lovite păpuși ale copiilor din 2015 - monstru hai, barbie, winx și altele

Apropo, pentru fiecare papusa atasata acelasi monstru-animal de companie. Imaginându-ne cum o jucărie îi pasă de animalul ei, fetele au un sentiment de responsabilitate.

Creat de Monster High de Mattel. Este o faimoasă corporație de păpuși, bazată pe nevoile și opiniile copiilor în dezvoltarea jucăriilor.

Costul lor variază de la 600 la 3500 de ruble.

Aceste jucării sunt neobișnuite. Modele, luminoase pupae întruchipate în imaginile lor stilul real al fetelor moderne adolescente. Machiaj expresiv, buze pline de vopsea, fuste înguste și scurte sau rochii strânse - ceea ce îi deosebește de ceilalți, mai ales de la Barbie.

Șase jucării diferite îi învață pe fete să acorde atenție detaliilor. De exemplu, împreună cu trucuri și cosmetice la modă. În plus, dezvolta un sentiment de gust. Fiecare păpușă are propriul set de accesorii care pot fi schimbate. Colecția este actualizată periodic, deci nu este plictisitor să joci în ele.

7 Cele mai lovite păpuși ale copiilor din 2015 - monstru hai, barbie, winx și altele

Profesioniștii au prezis eșecul dezvoltatorilor acestor jucării, deoarece le-au creat pentru fetele de vârstă școlară - între 7 și 13 ani. Dar păpușile erau plăcute atât de adulți cât și de copii. Jucătorii frate au existat timp de 14 ani, cererea lor este în creștere în fiecare an. Ei nu propagă comportamentul potrivit, dar ei încă le cumpără.

Producem păpuși în America - compania MGA Entertainment.

Costul jucăriilor este de 600-3000 de ruble. Calitatea excelentă a materialelor din care sunt fabricate păpușile corespunde prețului ridicat.

În traducere numele colecției este îndrăgit. fetiță fermecătoare prototipuri eroine bune de basme (Rapunzel, Alice în Țara Minunilor, Alba ca Zapada), eroii de Anul Nou (în costume de înger, elf, Moș Crăciun) imagini .Pravilnye de fete aici, timp de 7 ani la rând incanta copii, cu vârsta mai mare de 3 ani.







7 Cele mai lovite păpuși ale copiilor din 2015 - monstru hai, barbie, winx și altele

Moxi - jucăriile ideale care promovează un stil simplu. Motto-ul păpușilor este să-ți urmezi visele și să fii mereu tu! În păpuși este imaginea doamnelor îndrăznețe, intenționate, care, în ciuda simplității și lipsei lor de cosmetice, arată bine și la modă. Deci, frumusețea fiecărei păpuși este reflectată în rochii obișnuite din bumbac moale, panglici colorate și arcuri de aer. Machiajul pe fețele lor este aproape nici unul, în timp ce ele arată foarte blând.

Colecția de frumoase păpuși-surori a fost lansată de compania americană MGA Entertainment. Pentru calitatea jucăriilor eliberate, nu trebuie să vă faceți griji.

În ciuda concurenței, American Barbie primește încă un cadou. Am creat o păpușă frumoasă cu o figură de model 56 înapoi. În această perioadă, ea nu și-a pierdut popularitatea și încă îngrijorează inimile fetelor, a căror vârstă este de 3-14 ani. Apropo, generația mai în vârstă sa îndrăgostit de Barbie. Multe femei tind să arate la fel ca o blondă subțire și roz, în roz.

Unicitatea păpușii este că are multe tipuri, care diferă nu numai în rochii, ci și în sfera de activitate - poate fi doar o prințesă, o jurnalistă, o gospodină, un doctor etc. Potrivit statisticilor, o astfel de jucărie este vândută în fiecare secundă. Și o primesc ca dar nu numai copiilor, dar și adulților (dacă sunt colectori).

7 Cele mai lovite păpuși ale copiilor din 2015 - monstru hai, barbie, winx și altele

Psihologii notează diferite reacții ale copiilor la papusile Barbie. Pe de o parte, fetele pot dezvolta un complex de inferioritate, deoarece cifra ca model nu este dată tuturor. În plus, fetele vor dori să se manifeste sexual - să poarte haine deschise, să fie pictate la o vârstă fragedă. Pe de altă parte, aceste păpuși sunt cele mai dorite din lume. Prințesa ta va străluci dacă primește o jucărie ca un cadou!

Prețul noului papusa Barbie este de 600-4000 de ruble, iar costul de haine noi sau accesorii pentru jucărie este de 400 de ruble.

Puii interacțiali au câștigat inima a milioane de fani din întreaga lume. În traducere, înseamnă "nou-născut". A apărut astfel de păpuși cu aproape 25 de ani în urmă. Creat Baby Nascut astfel încât fetițele să se simtă ca mamele.

O trăsătură distinctivă a jucăriei pentru ea poate fi privită ca un adevărat babe. Pupa mănâncă, bea și emite o mulțime de emoții (poate plânge, râde), iar un jucăriu merge la toaletă. În kitul vândut Babyvom, împreună cu accesoriile - tacâmuri, cărucioare, mameloane, sticle, o baie pentru spălare. Interioarele puietului constau dintr-un tub, apă și alimente intră în burta bebelușului. Aceasta este principala diferență între jucării și altele.

7 Cele mai lovite păpuși ale copiilor din 2015 - monstru hai, barbie, winx și altele

Merită o jucărie germană de aproximativ 1,5-4,5 mii de ruble. Pentru o păpușă interactivă, mulți dau această sumă și cumpără o varietate de accesorii, prețul lor începe de la 150 de ruble.

Păpușa Tilda și soiurile sale

Cea mai populară papusa de cârpă a fost un provincial numit Tilda. Fața bej, puncte apropiate ale ochilor, rochii de bumbac și picioare lungi - ceea ce caracterizează această jucărie. Există, de asemenea, o diferență de aspect. Papusa are întotdeauna o formă curbată. Și fața ei este lipsită de expresii faciale - pe ea nu sunt trase buze. Conform opiniei psihologilor, aceasta nu este o problemă - așa se dezvoltă fantezia copiilor.

7 Cele mai lovite păpuși ale copiilor din 2015 - monstru hai, barbie, winx și altele

Tilda a apărut acum 16 ani. Designerul norvegian a decis să-i placă fetelor de orice vârstă și a creat o imagine simplă și, în același timp, originală a păpușii. Tilda din diferite țări este diferită, deoarece adoptă anumite particularități naționale.

O altă diferență a jucăriei este că poate fi cusută de unul singur. Schemele și modelele de pe Internet sunt suficiente. Și puteți crea un model unic al materialului necesar și apoi îl umpleți cu plante aromatice, care vor avea un efect benefic asupra copilului.

De asemenea, au devenit specii populare de Tilda - similare sub formă de animale. De exemplu, o pisică, un iepure și alte animale, care pot fi reprezentate cu labe lungi.

Bineînțeles, dacă creați o asemenea păpușă, atunci veți petrece doar pe material și umplutură.

Costul jucăriilor finite variază de la 1 la 3,5 mii de ruble.

Pentru micuțul nostru, am cumpărat un păstrăv de păpușă de un an, într-un an. Ridicat în dimensiune, astfel încât să fie confortabil de purtat. Acum are 3 ani, ea nu se împarte cu copilul ei pentru un minut. Reprezintă faptul că este mamă și îi îngrijește. Cred că o jucărie nebună Baby Born nu va înlocui niciodată fantezia unui copil. Papusa poate face totul singură. Se va obosi repede. În plus, nu este necesar doar să-l hrăniți, ci și să-l spălați! Pentru copii mici, o astfel de păpușă va fi o povară! Poate pentru un copil de 7-14 ani o va face.

Și căutam fiica păpușilor în mai multe moduri. Principalul lucru este că are proporțiile potrivite, pentru că Moxi, Bratz au forme neregulate. Capul este brațe mari, subțiri. Este un coșmar! De asemenea, a atras atenția asupra feței. Trebuie să fie blândă, copilăroasă și dulce. În plus, m-am uitat la dimensiunea jucăriei. Este important ca păpușa să fie mică și destul de mare. Atunci va fi convenabil să-l îmbraci chiar și pentru un copil de 3 ani.

Fetelor, acordați atenție atunci când alegeți mai mult și pe păr! Acum, cu păpuși doar probleme! A cumpărat recent o păpușă, ca o frumoasă exterioară. Au inceput sa tese pentru a face o noua coafura. Sa dovedit că părul era atașat în jurul marginilor capului, astfel încât în ​​mijloc era un loc chel. Tocmai s-au adunat într-un bun! E ca într-un film de groază pe care l-am lovit. Sunt așa de bine. Fiica mea a fost înspăimântată! E bine că am fost acolo, mi-a explicat că, spun ei, nu a pieptănat părul păpușilor și i-a pierdut. Acum cumpărați o păpușă pentru copii ca un cadou, cu siguranță mă voi uita la ea de o sută de ori, mai ales pe părul meu, care ar trebui să fie coasere!

Păpuși moderne doar groază! Mai ales marcă. Nu voi cumpăra niciodată copilul meu Moxi, Winx, Bratz sau monștri. Un coșmar pur și simplu, aruncați o privire la aspectul lor - haine ca fete vulgare, make-up chiar mai mult. Un copil de vârstă mai mică nu trebuie să vadă astfel de rochii și imagini sexuale. Noi, cu Dasha mea, de 4 ani, am fost în vizită. Din toate varietățile de păpuși, mi-a adus o marionetă obișnuită veche, plină cu bumbac. Aceste jucării sunt ideale pentru copiii noștri! Sunt de acord cu Tilda. O astfel de jucărie, eu însumi o voi face cu ușurință pe Dashula.







Trimiteți-le prietenilor: