70 Sfaturi despre cum să găsiți o chemare

Astăzi vreau să împărtășesc cel mai mare articol pe care l-am scris despre chemare. Va fi util pentru cei care își caută vocația, care vrea să facă ceea ce iubesc și cei care nu știu ce vrea să facă în viață.







Îmi plac posturile atât de mari încât au o mulțime de informații utile, astfel că există 70-100 sfaturi utile. Și am în jur de 4-5 astfel de megastate în marcaje.

Am decis să fac un post detaliat și să investesc în tot ce știu, toate sfaturile despre cum să găsești o chemare. Sincer, chiar mi se pare că voi scrie despre ce altceva).

70 sfaturi pentru căutător:

Amintiți-vă că sunteți vrednici de toate cele bune și meritați, prin naștere, să faceți ceea ce vă place!

Dinara, cu permisiunea ta, introduceți câteva replici 🙂

5) ... și după ce ați găsit chemarea voastră, - dezvoltarea de sine trebuie rezolvată și mai mult.

18) Cu alte cuvinte: Apelarea este un fenomen, destul, flexibil, și cu timpul se poate transforma, adaptându-vă experienței voastre de viață.







19) Corectarea: Nu împărtășiți cunoștințele voastre cu oameni care sunt de multe ori mai înțelepți decât voi, deoarece ei pot înțelege ideea ta și o pot realiza mai repede decât tine; Cu restul, din contra, aș recomanda, ca atare, să se consulte, pentru că dacă oamenii din jurul tău se răsucesc în templu audindu-ți ideea, acesta este un semn sigur că ideea poate trage.

23) ... dar cel mai remarcabil lucru din sport este că nimic nu îți dezvoltă încrederea ca un sport.

28) În plus față de un notebook, laptop-uri, tablete și alte beneficii ale civilizației pot de asemenea să vină 🙂

31) Întrebare foarte periculoasă 🙂 aș fi formulat oarecum diferit ...

34) Cu bucurie, te voi ajuta 🙂

39) Consiliul poate și este bun, dar nu vedeți conexiunea, cum va ajuta acest lucru pentru a găsi o chemare?

42) Cu patru cuvinte: Trebuie să abstractiți complet! Și cel mai bun loc pentru asta va fi pădurea, deșertul, stepa etc. - trebuie să rămâi singur cu natura. Și cât de mult timp vei avea nevoie, asta-i totul în mod individual - cineva poate o jumătate de zi, deși este puțin probabil, dar cineva poate fi un sălbatic pentru câteva zile 🙂

48) "Cel puțin uneori. Cel puțin în ceva, că nu costați nimic "- l-aș înlocui cu doar trei cuvinte - ajutați-i pe alții mereu!

Acest lucru este de bază ... gata, pentru discuție 🙂







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: