6 Motive pentru care folosesc operă pentru navigarea pe Internet, alexey valeev

Brilliantly simple și, în același timp, o invenție uimitor de convenabilă a băieților de la Opera Software - utilizarea clicurilor de mouse pentru a naviga înainte și înapoi. Se pare ca aceasta:







- apăsând la stânga și eliberând-o cu butonul drept al mouse-ului înseamnă "du-te înainte"

- Apăsând la dreapta și nu lăsându-l pe cheia din stânga înseamnă "du-te înapoi"

Nu vă întindeți și nu atingeți butoanele sau desenați cu formele mouse-ului, minimul de acțiuni - rezultatul maxim!

Ordinul Tab

Un fleac, care salvează o mulțime de timp, atunci când caută informații - după închiderea filei active, atenția se mută la cel care a fost activ înainte de a (reacția este ajustat). De exemplu, în mijlocul listei de file deschide rezultatele căutării Google, deschide link-ul de o pagină nouă, vom vedea că există HS, aproape, și de a lua înapoi la Google și nu pe ultimul listei (cum ar fi Mozilla)

Combinația de chei bine cunoscute vă permite să deschideți în ordine inversă toate filele închise recent ale browserului. Și păstrează istoricul paginilor vizitate, adică butonul activ "înapoi"







În cele mai recente versiuni ale browser-ului există un lucru precum Opera Turbo. Esența lui în reducerea traficului, dar îl puteți folosi în alte scopuri. Principiul muncii - site-ul necesar nu este încărcat direct, ci prin serverul proxy al operei, care comprima tot ceea ce poate fi, salvând astfel traficul. Cea mai ușoară modalitate de a vă ascunde ip-ul (puteți utiliza, de exemplu, să votezi de 2 ori în cazul în care există o legătură cu IP-ul). Sau să jucați inocent pe site-urile altor persoane :)

intimitate

Plăcuțe plăcute

Articole similare

> ajungem din nou în Google, și nu în ultima listă (ca în Mozilla)
Pentru ca comparațiile să fie corecte, trebuie să monitorizați actualizările în obiectele de comparație. În Firefox de la versiunea 3.6, implicit este revenirea la fila anterioară a fila curentă (chiar și mai dificilă: revenirea la fila din care a fost deschisă fila curentă).

Ctrl-Z în Opera === Ctrl + Shift + T în Fx

Totul are extensii. ;)

SeLarin mulțumiri!
De fapt, "reveniți la marcajul din care a fost deschisă fila curentă" - asta am vrut să descriu în postarea mea :)
Dacă îmi spui ce extensii voi pune pentru restul funcționalității, voi fi foarte recunoscător

Noua versiune a operei este într-adevăr o capodoperă, dar din anumite motive a devenit foarte lent să încărcați totul ... Nu știu de ce ar putea fi aceasta? (în firefox totul este bine)







Trimiteți-le prietenilor: