14 Cuvintele care vă ajută să vă exprimați sentimentele celui iubit

14 Cuvintele care vă ajută să vă exprimați sentimentele celui iubit

La începutul relației noastre, trimitem cărți și flori pentru a ne exprima sentimentele. De-a lungul timpului, nu numai că uităm să oferim darurile noastre minunate, dar chiar uităm să spunem că le simțim.







Un cuplu în vârstă stătea în biroul unui consultant de căsătorie. "Nu înțeleg de ce ne petrecem timpul aici, dacă totul se termină deja", femeia a țipat, iar soțul ei sa neliniștit pe scaun ... "Soțul meu nu-mi place". "Despre ce vorbești?", A spus soțul, apoi sa adresat consilierului: "Nu știu de ce spune așa ceva".
"Pentru că nu mă iubești!" - a întrerupt: "După 15 ani de căsătorie, nu mă mai iubești". Litigii a continuat - femeia a susținut că soțul ei nu-i place, el a negat declarațiile ei.

"Spuneți soției dvs. că o iubești?", A întrebat consultantul.
"Știe că o iubesc, vin acasă în fiecare seară, nu-i așa?", A continuat, "îi dau banii să cumpăr tot ce vrea." Am acceptat să vină aici să vorbească Eu, uh ... "
- Da, îl întrerupse consultantul: "Dar tu îi spui soției tale" te iubesc "?" Cuplul sa uitat unul la altul, femeia clătină din cap.
- Ei bine, spuse el, "De ce să spun asta? Nu este evident?"
Este posibil ca acest lucru să nu fie așa. Oamenii ar trebui să audă anumite cuvinte.

Există 14 cuvinte necesare, dintre care există 6 fraze simple, pe care trebuie să le vorbim în fiecare zi cu jumătățile noastre sau după cum este necesar.






Te iubesc

Spuneți aceste cuvinte, înainte de a pleca la muncă și când vă întoarceți acasă. Spune "Te iubesc" înainte de a închide. Fiecare căsătorie, fiecare relație are nevoie de o doză zilnică din aceste trei cuvinte importante. Și nu vă fie frică să spuneți "Te iubesc" cât mai des posibil. Chiar dacă vă aflați la un loc cu un tip, expresia "Te iubesc" este capabilă să te împace.

Îmi pare rău

"Ai uitat să cumperi lapte", iubitul tău se plânge a doua zi deja. Spune "Îmi pare rău". "Nu eo cămașă curată" Nu am nimic de purtat "- Spune" Îmi pare rău "și îți spală cămașa. Și evitați cuvântul "dar"! Vă poate ucide toate scuzele. Fraza ta iubită "Îmi pare rău, dar" va înțelege cum "nu îmi pare foarte rău, dar trebuie să spun" îmi pare rău ", doar pentru că e necesar.

De câte ori sa întâmplat acest lucru: cântați împreună și începeți să vă plângeți într-o conversație obișnuită: "Noaptea trecută nu am dormit suficient, în ultima vreme am fost atât de obosită". Și iubitul tău răspunde cu intenții bune "Sunt prea obosit" sau "Ei bine, este pentru că ai întârziat la computer". Cum te vei simti atunci? Nu foarte bun! Când iubitul nostru vine la noi pentru simpatie, simplu "înțeleg" poate ajuta cu adevărat. Răspunzând că avem aceeași problemă, ne referim la "Deci, ce simt eu, dar nu mă plâng!".

Ești frumoasă

Am nevoie de tine

Este necesar ca prietenul tău să știe că nu îl apreciezi numai pe el, dar ai și el nevoie de el. Spune-i că nu-ți poți imagina viața fără el. Desigur, puteți să-l spuneți în zilele de sărbătoare (ziua de naștere sau aniversare), dar de ce să nu spuneți acest lucru, de exemplu, în fiecare săptămână. Dacă este prea greu să-i spui cu voce tare, scrie-i o notă sau trimite un e-mail sau SMS. La fel cum fetele trebuie să audă că sunt atractive, băieții trebuie să știe că fetele lor (prietene sau soții) au nevoie de ele.

De ce vânzătorii din supermarketuri spun "mulțumesc" în fiecare zi, iar iubitul tău nu? Vă mulțumim că ați adus un salariu, cumpărați prăjiturile preferate și că vă întoarceți acasă în fiecare zi. Din nou, dacă nu vă simțiți confortabil cu fraza "Vă mulțumim că ați adus un salariu" sau în orice alt caz, scrieți-i! Fii romantic și trimite-i un e-card sau lipeste o notă pe oglinda din baie.

Ar trebui să adăugați aceste 6 fraze în viața voastră. Și veți fi surprins de faptul că după aceea lumea din jurul vostru se va schimba.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: