8 Țări unde este mai ieftin să obțineți cetățenia pentru achiziționarea de bunuri imobile, rusbase

Un cetățean de ce țară poate fi, de vânzare Moscova "odnushku"?

RB.ru a efectuat monitorizarea țărilor lumii, unde puteți obține cetățenia în achiziționarea de locuințe (de exemplu, banii câștigați din vânzarea unui apartament din Moscova).







În ratingul a lovit țara, adaptarea în care va fi pentru ruși cel mai puțin dureros - mai ales european.

Astfel de destinații populare precum Thailanda și India nu sunt luate în considerare, deoarece este posibil să rămâneți pe teritoriul acestor țări pe vize turistice. De exemplu, în Thailanda, la intrare, se acordă o viză gratuită timp de o lună, se prelungește cu încă 30 de zile, suficient pentru a pleca într-o țară vecină și apoi pentru a se întoarce.

Astfel, apartamentul cu o cameră de la Moscova costă în medie 6-7 milioane de ruble sau 130-140 000 de euro. Cu toate acestea, unii locuitori ai capitalei au câteva proprietăți. De obicei este un apartament plus un dacha sau mai multe apartamente (moștenire de la bunicii). Deci, prin vânzarea de bunuri imobiliare la Moscova, există o șansă de a dobândi cetățenia și locuințele noi. Clima blândă ca un bonus.

Dimensiunea investiției și condițiile de obținere a cetățeniei: achiziționarea unei proprietăți în valoare de peste 500 000 de euro a emis imediat o "viză de aur", care oferă o oportunitate de a trăi și de a lucra în Spania. Cu toate acestea, pentru a vă menține această viză, trebuie să locuiți în Spania cel puțin 183 de zile pe an
Termeni de cetățenie: instantaneu
Bonusuri: o atitudine pozitivă față de ruși, o climă mediterană ușoară
Partea inversă: cea mai ridicată rată a șomajului din UE - în rândul tinerilor profesioniști ajunge la 40%
Ce să cumpărați: Vila pentru 510 000 de euro. Acesta este situat pe Costa Blanca, la 200 de metri de plajă. Dimensiunea parcelei este de 850 mp metru, la domiciliu - 135 de metri patrati. Există grădină și piscină

Condițiile de obținere a cetățeniei în alte țări - în SLIDE SHOW.

8 Țări unde este mai ieftin să obțineți cetățenia pentru achiziționarea de bunuri imobile, rusbase

Sunt total de acord cu tine, Arthur, cu o mică excepție. Nu sunt de acord cu asta. "Rău sau nu, nu este pentru mine să judec, dar este Patria." De ce nu te judec. După părerea mea, numai pentru noi o putem judeca, pentru că trăim în ea și, ca nimeni altcineva, știm toate avantajele și dezavantajele acestei vieți. Da, nu totul se potriveste, dar nu tot asa cum ne-ar placea, ci "spiritul Patriei, care este dulce si placut", mai presus de toate. În opinia mea, acest lucru nu poate fi înlocuit cu nimic, pentru că aceasta este o stare de spirit și, după cum știți, sufletul rusesc este un suflet misterios.

De ce ne-o dată ne arunca unul la altul? Adevărul este că nu o viață mai bună? De ce atât de agresiv, pe care doriți, de asemenea, dar nu poți? Eu nu merg nici în cazul în care, dar țara noastră nu este cea mai bună (patria nu aleg), și este un păcat nici unul .Din fiscală oamenii de rând nu fugi, iar oligarhii și alte, pisica. furat în timpul său, și pentru a evita acele ih.A care a condus țara? Un hoț pe hoț dimensiunea sidit.Sootnoshenie și numărul de taxe și orice mijloc sots.polozheniya și clasa de jos a populației fiind o țară bogată, imens resursami- naturale „Nu am nici o altă țară Nu știu unde respiră bărbatul.







De ce ne-o dată ne arunca unul la altul? Adevărul este că nu o viață mai bună? De ce atât de agresiv, pe care doriți, de asemenea, dar nu poți? Eu nu merg nici în cazul în care, dar țara noastră nu este cea mai bună (patria nu aleg), și este un păcat nici unul .Din fiscală oamenii de rând nu fugi, iar oligarhii și alte, pisica. furat în timpul său, și pentru a evita acele ih.A care a condus țara? Un hoț pe hoț dimensiunea sidit.Sootnoshenie și numărul de taxe și orice mijloc sots.polozheniya și clasa de jos a populației fiind o țară bogată, imens resursami- naturale „Nu am nici o altă țară Nu știu unde respiră bărbatul.

Nu într-o țară mijlocie, ci într-o clasă plină de spirit. Și rahat pe tine orice altă țară.

Fie ca acest lucru să fie judecat de cei care aveau încredere în mine pentru a-mi rezolva problemele, și nu de plebeii din Ineta fără tribul tribului, care nu au argumente pe fondul a ceea ce am spus. Așteaptă și tu, târfă. Și asta. nu purtați cravată. Recent, persoanele cu legături au probleme. neprevăzute. Deși o astfel de gunoi ca tine, o să găsesc ceva de luat și fără cravată. Puteți fi sigur că nu va părea prea puțin, deci, înainte de a fi prea târziu, învățați să trăiți singur, pentru că toți paraziți lustrația nu pot fi evitate.

Și sunt fericit și fericit că locuiesc în Rusia. Eu vin din URSS. Ma consider un om sovietic. Și dacă am bani pentru a cumpăra locuințe în Europa, aș prefera să cumpăr o casă în sat, lângă o pădure, un râu. Frumusețe! Ciuperci, fructe de padure, pescuit la sfârșit de săptămână. Europa nu ne înțelege. Și noi nu le înțelegem. Și unde este politica aici? Da, uitați-vă pe oficiali. S-ar putea să credeți că acestea sunt de vină pentru toate eșecurile și lipsurile. Nu locuiești cu ei. Trăiți printre oamenii obișnuiți. Odată cu vârsta, aproape toți imigranții doresc să se întoarcă în patria lor, curtea în care au crescut. Pentru că este patria mamă! Preaiubita Patrie! )

"44% dintre ruși ar dori să se mute să trăiască în străinătate", - au uitat rușii să adauge - "ruși intervievați de această companie și institut". Printre publicul țintă. la acelasi lucru, presupun :) In randul clientelei "rusesti" a companiei de asigurari din Zurich :)

în principiu, rezultatul studiului poate părea oarecum diferit: un sondaj efectuat în rândul clienților ruși ai societății de asigurări din Zurich a arătat că 56% dintre aceștia nu intenționează să se mute în străinătate. iar viitorul lor este legat exclusiv de Rusia :)

Am plecat în vacanță în Bulgaria! Chiar mi-a plăcut acolo, chiar și atât de mult încât am decis să cumpăr acolo imobiliare și acum am un apartament acolo, într-un complex foarte elegant "Harmony Suits" la etajul al doilea. Marea este aproape, vremea este întotdeauna super, deci pentru o odihnă cel mai mult!

Olga a dat jumătate din materialele din galerie, arătând cu degetul spre cer. Cetățenia în Letonia, pe baza de achiziționarea de bunuri imobiliare nu este dat, nu trebuie să treacă încă letonă și rusă să solicite anularea ce să facă este foarte dificil. În primul rând în toate țările emise permis de ședere. În Spania, pe baza achiziționării de bunuri imobile în valoare de 350 de mii de euro, se eliberează un permis de ședere, apoi un permis de ședere cu drept de muncă. Pentru a obține cetățenia Spaniei trebuie să trăiască acolo, dacă nu mă înșel, vârsta 8. El dă o mare cetățenie skripom.V muntenegreană nu dă ALL. Da, și cu un permis de ședere bazat pe achiziționarea de bunuri imobiliare a adoptat recent o lege care dă un permis de ședere pentru un an, cu o opțiune de reînnoire. Numai adoptat recent un proiect, potrivit căruia investitorul cu 1,5 milioane de euro este eligibil pentru grazhdanstva.Mgnovenno (2 săptămâni), puteți obține doar un pașaport într-un număr de țări din Caraibe basseyna.Voobsche, de obicei, bilet Europa pentru un permis de ședere pe baza Achiziționarea de bunuri imobiliare de la 350 de mii de euro, cu excepția statelor baltice, tk. ei au o situație oarecum diferită în economie, astfel încât sa dus la ameliorarea și a redus planku.V unele țări dau primul permis de ședere, fără dreptul la muncă, atunci, în cazul în care vă arată o sursă stabilă de venit și ceea ce sunt bune, să fie schimbate pentru „dreptul la muncă.“ Deși este uneori mai ușor să vă deschideți compania și să vă prezentați cifra de afaceri financiară.

Am uitat să adăugați: ei nu dau cetățenia și un al doilea pașaport, în cazul în care vă puteți numi chiar pomenyat.Hotya inteligent știu cine a făcut-o în Statele Unite)) pentru a obține cetățenia, trebuie să renunțe la rossiiyskih, respingerea care se consideră, pe baza existente)). ) .Va doar două țări, sau chiar au una cu care recunoaștem cu dublă cetățenie - aceasta este Tadjikistan)) în toate celelalte cazuri, cu un al doilea pașaport, și pe teritoriul Rusiei, nu se poate, să zicem, pentru a evita sau proteja împotriva autorităților de armată , având cetățenia rusă. Și, de asemenea, să comită o infracțiune în țară, care a dat un al doilea pașaport, nu veți fi în măsură să profite de legislația rusă. Sau, de exemplu, a servit în Rusia de 5 ani, nu va fi capabil să se sustragă de serviciu obligatoriu într-un număr de țări, care au acoperit biletul militar rusesc. Și în Tadjikistan acest lucru va trece, pentru că există un acord cu privire la dubla grazhdanstve.Ranshe a fost cu Israel, acum net.Tak care fie se scufunde sau să înoate.







Trimiteți-le prietenilor: