43 Răspunsuri la Universitatea din Moscova pentru ei

Vreau să spun că oricine dorește să obțină cunoștințe o va face! Vor fi întotdeauna cei care se luptă, că universitatea este rea și că profesorii sunt răi! Profesorii sunt excelenți, exigenți! Unii sunt stricți, dar foarte competenți în domeniul lor! Nu există nimeni care să plătească la această universitate pentru a vă închide acolo! Atunci, dă-i singur! Și am primit o mașină completă de cunoștințe timp de 4 ani de antrenament, pentru că eu am aspirat la asta! Și profesorii spun mereu totul și învață totul - ar fi o dorință! Îi sfătuiesc pe toți cei care vor să învețe cu adevărat!







Nu vă recomand să mergeți acolo. Prorectorul a venit cu șeful universității, a anunțat închiderea sucursalei, vorbind nepoliticos, studenții nu gândesc la oameni, orice întrebare nu a răspuns în mod specific. Nu mi-au permis să termin studiile mele timp de șase luni.

Studiat la Departamentul de Finanțe și Credit. Îmi place șeful de catedră, profesori și tot personalul))) Deci, pentru toate ratat: (Vreau să mă întorc cred că pot merge la gradul al doilea;)) Vreau să spun mulțumesc pentru toate acele zile luminoase pline de bucurie!?! Cu siguranta voi veni sa vizitez! La revedere!

Cum mi-a lipsit toată lumea! Cel mai bun loc unde un elev poate învăța doar! Aici oferă un astfel de bagaj de cunoștințe că nu puteți găsi atât de mulți în orice loc! Toți profesorii sunt oameni cu literație. Și ce elev. Club! Atât de multe direcții pentru dezvoltarea personală și, cel mai important, tot entuziasmul dvs. este susținut și încurajat de toată lumea!

Mulțumită iubitei universități! A fost lansat în această vară, a fost destul de greu cu o diplomă, dar mulțumită consilierului meu științific, el ma ajutat foarte mult. Mulțumită tuturor cadrelor didactice care ne-au oferit cunoștințe timp de 5 ani. Au fost cei mai buni studenți!

Foarte lung și scrupulos a ales un loc unde să obțină o educație superioară. MEIIMP nu a fost primul pe listă, dar după ce am vizitat Ziua casei deschise, am decis oricum să o fac. Documentele depuse și aștept cu nerăbdare începutul anului școlar) Potrivit recenziilor tipilor care deja studiază în direcția mea, alegerea a fost făcută corect))

M-am dus acum la cel de-al doilea an de management al resurselor umane, nici măcar nu mă așteptam ca ar fi atât de interesant să studiez. O grămadă de evenimente organizate de Institut, puteți participa la expoziții, chiar aveți ocazia de a lucra și de a studia în același timp. Pe scurt, sunt fericit, sfătuiesc pe toată lumea, nu ezitați și faceți-o.

În acest an am terminat universitatea (nu pot să cred că au trecut 5 ani!). Mulțumită colegilor de clasă și tuturor profesorilor pentru acești minunați ani. Ramane doar un pic, treci Gos si diploma. Sper ca totul va fi bine!) Doresc tuturor absolventilor noroc!

Munca dezgustătoare a angajaților. Din cauza incompetenței personalului, fiecare sesiune se transformă într-o durere de cap: acestea sunt în baza de date a uita ceva pentru a aduce, cererea a pierdut, profesorul a decis să nu vină, sau au uitat despre examen. Scuzați unul este: "Da, aceasta este greșeala noastră, recunoaștem, dar nu putem face nimic". Întoarceți-vă la următoarea sesiune. Mă întreb de ce plătim banii?

Bună ziua. Impresia din universitate lasă mult de dorit. Când am intrat, am fost promise un profil de logistică, acum am creat două profiluri pentru formare continuă, dar nu logistică! După doi ani de studiu o astfel de surpriză! Un contract de pregătire inteligent - nu specificați deloc un profil de formare! Formarea grupurilor pe profilurile "ruletei rusești" reprezintă mult mai multe aplicații pe care aceste grupuri le vor crea, și nu faptul că cineva a venit să învețe acea direcție și voință. Apoi, o altă surpriză este că în mod constant. Data viitoare ›







Dacă doriți să obțineți o educație NORMAL, nu sunteți sigur aici. În timpul studiului, în principiu, nu au existat aproape nici o întrebare: nu a fost greu să se ia ședința, materialul pentru pregătire a fost întotdeauna dat foarte mult. Și acum, de îndată ce problema a atins WRC-ul, scrierea, comunicarea cu consilierul științific este un dezastru. Sci. mâini. nu răspunde, pentru totdeauna copiat cu el de 2 ori, în restul timpului, el tăgăduiește și nu răspunde la mesaje, ignora pe deplin. În curând problema, dar nu există nici un răspuns de la consilierul științific. La departament, de asemenea, doar "minunat". Data viitoare ›

Am intrat în universitate încă în timpul colegiului, am absolvit cursuri de pregătire preuniversitară, am avut un sistem de colegiu / colegiu și colegiu. A absolvit colegiul și sa înscris în primul an al SPO al Universității (pentru a studia timp de 3 ani și 6 luni). Pentru a plăti bani pentru formare, a predat sesiunii, iar la un moment dat a reieșit că toate estimările pentru sesiunea precedenta disparut in mod miraculos, te rog atenție! Sesiuni de 2,5 ani nu am primit, da, chiar credite de hârtie, în cazul în care profesorul de la student pune evaluarea și student. Data viitoare ›

După ce am studiat la MIEMP (acesta este fostul nume al universității), n-aș fi crezut niciodată că voi scrie o revizuire negativă, dar acum nu pot să taci. După o schimbare completă a compoziției Departamentului de Disciplină Criminală, instruirea a fost pur și simplu îngrozitoare. Profesorii nu pot fi găsiți la departament, deoarece aceștia se îndreaptă către instituții diferite, dar nu dau nici o cunoștință, cu excepția: "Și veți studia aici acasă". Întrebarea este: de ce plătim o mulțime de bani, dacă totul poate fi "studiat acasă". În departament lucrează 3-4 profesori, cifra de afaceri este teribilă. Data viitoare ›

Universitatea Horrible! Vă sfătuiesc cu tărie să nu mergeți acolo, în special pentru învățământul la distanță. La diploma de 100%, va trebui să rescrieți diploma sau nu aveți timp să scrieți. Dacă mergeți, mergeți mai bine la cursuri de zi sau de corespondență, la cel îndepărtat, în nici un caz. Instruire foarte puțin organizată. Răspunsurile profesorilor nu vor aștepta și nu le pasă dacă aveți o diplomă. Ei vor răspunde atunci când se simt confortabil, deoarece sunt "ocupați" și lucrează în alte 5 instituții în paralel. Prin urmare, va fi. Data viitoare ›

După ce am studiat timp de 6 ani în această școală, m-am confruntat cu o problemă foarte mare. Șeful tezei mele a fost numit șef. departament. Atitudinea a fost uimitoare: materialul trimis nu a fost verificat de săptămâni. Când vine vorba de practică, atunci această lucrare este redeschisă de 5 ori, deoarece managerul nu-i place ceva de fiecare dată, dar nu poate verifica lucrarea până la capăt. El trimite remake-ul, dar așa cum Dumnezeu știe. Îmi scriu lucrarea pe cărți, unde sunt date exemple practice. Este de acolo. Data viitoare ›

Bună ziua. Impresia din universitate lasă mult de dorit. Când am intrat, am fost promise un profil de logistică, acum am creat două profiluri pentru formare continuă, dar nu logistică! După doi ani de studiu o astfel de surpriză! Un contract de pregătire inteligent - nu specificați deloc un profil de formare! Formarea grupurilor pe profilurile "ruletei rusești" reprezintă mult mai multe aplicații pe care aceste grupuri le vor crea, și nu faptul că cineva a venit să învețe acea direcție și voință. Apoi, o altă surpriză este că în mod constant. Data viitoare ›

Cunoașterea profundă nu se obține, dar nervii nu vor zbuci. Problemele speciale nu au fost, raportul bun preț / calitate.

Dacă doriți să obțineți o educație NORMAL, nu sunteți sigur aici. În timpul studiului, în principiu, nu au existat aproape nici o întrebare: nu a fost greu să se ia ședința, materialul pentru pregătire a fost întotdeauna dat foarte mult. Și acum, de îndată ce problema a atins WRC-ul, scrierea, comunicarea cu consilierul științific este un dezastru. Sci. mâini. nu răspunde, pentru totdeauna copiat cu el de 2 ori, în restul timpului, el tăgăduiește și nu răspunde la mesaje, ignora pe deplin. În curând problema, dar nu există nici un răspuns de la consilierul științific. La departament, de asemenea, doar "minunat". Data viitoare ›

Am intrat în universitate încă în timpul colegiului, am absolvit cursuri de pregătire preuniversitară, am avut un sistem de colegiu / colegiu și colegiu. A absolvit colegiul și sa înscris în primul an al SPO al Universității (pentru a studia timp de 3 ani și 6 luni). A contribuit cu bani în timp util la antrenament, a trecut sesiunea, și la un moment dat sa dovedit că toate estimările pentru sesiunile anterioare s-au evaporat în mod miraculos, vă rugăm să atenție! Sesiuni de 2,5 ani nu am primit, da, chiar credite de hârtie, în cazul în care profesorul de la student pune evaluarea și student. Data viitoare ›

Vreau să spun că oricine dorește să obțină cunoștințe o va face! Vor fi întotdeauna cei care se luptă, că universitatea este rea și că profesorii sunt răi! Profesorii sunt excelenți, exigenți! Unii sunt stricți, dar foarte competenți în domeniul lor! Nu există nimeni care să plătească la această universitate pentru a vă închide acolo! Atunci, dă-i singur! Și am primit o mașină completă de cunoștințe timp de 4 ani de antrenament, pentru că eu am aspirat la asta! Și profesorii spun mereu totul și învață totul - ar fi o dorință! Îi sfătuiesc pe toți cei care vor să învețe cu adevărat!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: