10 Secretele frumuseții cum să rămână în mod constant frumos și bine îngrijit

Sper că aveți o vară mare, plajă, înot. Lucrez mai mult în vara, dar cred că vom planifica o vacanță pentru toamnă. Să trecem la subiectul nostru.







Astăzi am vrut să vorbesc despre frumusețe și despre îngrijirea mea în timpul verii. Voi împărtăși cum mă îngrijeam de mine, cum arăt frumos și bine îngrijit, petrecând puțin timp pe el. Am făcut o listă a lifhakelor mele pe care le folosesc.

Primul element este un bronz

În vara, ca toate fetele, îmi port mai mult lucruri deschise, așa că întotdeauna încerc să mențin o frumoasă nuanță naturală a pielii și nu mă bronzez la culoarea cărbunelui, ca la adolescență, când mă plimb foarte mult. Nu am folosit nici măcar protecția solară. Tălcând astfel, mi-am înșelat pielea, așa că nu-mi comiti greșelile.

10 Secretele frumuseții cum să rămână în mod constant frumos și bine îngrijit

Soarele ar trebui să poată fi corect. Este important să folosiți protecția solară și, atunci când ajungeți la nuanța optimă a pielii, trebuie doar să mențineți această culoare, adică să petreceți puțin în soare.

De asemenea, nu trebuie să uităm că bronzarea provoacă dependență. Uneori, fetele fac plajă și le pare puțin și puțin. Și dacă vi se spune de către mama sau iubitul dvs. că sunteți deja pas, atunci trebuie să luați acest lucru în serios, să ascultați, deoarece poate fi foarte dăunător sănătății și în detrimentul pielii.

Avantajele arsurilor solare sunt faptul că ascund imperfecțiunile pielii, unele neuniformități, ascund celulita, corpul arată mai subțire. În opinia mea, un bronz frumos natural îi dă fetei un aspect mai îngrijit.

Al doilea element este loțiunea cremă

Am spus de multe ori că pielea umezită este foarte importantă! Și în sezonul de vară importanța acestui lucru este triplă. Și când aplicați crema, vă permite să fixați bronzul pe piele și acesta rămâne mai lung.

10 Secretele frumuseții cum să rămână în mod constant frumos și bine îngrijit

De fiecare dată când ies și picioarele sunt deschise sau dacă port pantaloni scurți, îmi pun întotdeauna crema pe picioare. În primul rând, hidratarea pielii și, în al doilea rând, îmi place că picioarele arată mai bine îngrijite, pielea este catifelată, strălucește și aspectul lor se îmbunătățește în fața ochilor.

Seara, mi-am pus stralucirea de ulei. Este foarte sanatos pentru piele. Shimmer strălucește foarte frumos pe picioarele sale și are un miros foarte clasic.

Al treilea element este un șampon uscat

În majoritatea oamenilor, părul devine mai murdar vara mai repede, deoarece căldura, transpirația și părul se estompează. Există momente când trebuie să alergiți urgent și nu aveți timp să vă spălați capul, mai ales dacă sunteți proprietarul părului lung, ca mine, atunci știi foarte bine cât timp este nevoie să le spălați.







În acest caz, șamponul uscat este pur și simplu indispensabil, deoarece îndepărtează strălucirea grasă din păr, le dă volum și toate acestea în câteva minute. Dar nu o folosiți prea mult. Maximul de facut de 2 ori pe saptamana, nu este necesar sa se foloseasca, altfel parul nu va arata prea mult. Este necesar să o aplicați în mod corect.

Pulverizați șamponul la lungimea brațului și nu îl pulverizați pe partea rădăcină, deoarece acesta usucă părul. Acesta este un instrument foarte cool pentru leneși și uneori ajută foarte mult.

Al patrulea punct - face buzele tale pline

Dacă vrei să-ți faci buzele goale și să dai un aspect atrăgător, atunci există mai multe moduri. Primul este un scrub de zahăr. El va lua celulele keratinizate, iar rujul se află mai bine. Se curăță simplu. Luați o lingură de miere lichidă, adăugați o linguriță de zahăr, mănâncați și adăugați o jumătate de lingură de ulei de măsline. Toate amestecate, pune pe buze și începe să masaj. Pilling-ul nostru sa dovedit foarte gustos și dulce. Încercați acest instrument și veți putea evalua rezultatul!

10 Secretele frumuseții cum să rămână în mod constant frumos și bine îngrijit

A doua cale. Luați rujul de igiena obișnuit sau balsamul de buze, adăugați o picătură de mentă și amestecați. Pentru a face acest lucru, puteți utiliza un palet de metal, apoi aplicăm acest amestec pe buze. În primul rând se va prinde, dar va trece în curând. Astfel, sângele curge mai mult la buze și ele devin mai voluminoase.

Al cincilea punct este spălarea cuburilor de gheață cu lămâie

A spăla cu apă rece este mai util decât fierbinte. Apa rece face pielea mai elastica si mai elastica. Apa din robinet are în el clor, ceea ce are un efect foarte negativ asupra tuturor. Prin urmare, creați un obicei adecvat. Luați un pahar de apă filtrată sau minerală și adăugați 3 linguri de suc de lămâie și menta. Turnăm totul în forme de gheață și o punem în congelator și ne vom spăla în fiecare dimineață și seara. Acest lucru va elimina strălucirea neplăcută a feței și va restrânge și porii.

Cel de-al șaselea articol - cremă Bibi sau kushon în loc de fundație

Desigur, acest lucru este pentru fetele care folosesc mijloace tonale. Și, în general, în vara nu ar fi de dorit să se utilizeze produse cosmetice atunci când o cremă densă de voce-frecvență - o piele de sine nu se simte așa. Prin urmare, crema sau kushon-ul Bibi - o alternativă excelentă, ușoară în structură, fac ca pielea să fie bine îngrijită și să o protejeze.

Pot să recomand un brand coreean, o noutate pentru Kushon. În el, buretele este impregnat cu un tonic care protejează pielea de efectele nocive, nu înfundă porii. Aceasta este o opțiune foarte bună pentru vară.

Dacă sunteți proprietarul unei piele cu probleme, atunci în acest caz puteți utiliza o fundație mai densă sau puteți folosi un corector și apoi aplicați crema sau bucata.

10 Secretele frumuseții cum să rămână în mod constant frumos și bine îngrijit

Ulei de cocos pentru păr. Personal, parul meu devine mai gras la rădăcină și se usucă la vârfuri. Prin urmare, uleiul de cocos ajuta. Acesta este un instrument foarte ieftin pentru a face ca scopurile să fie moi. Am cumpărat uleiul de cocos obișnuit, este în frigider. Eu iau o cantitate mică de ulei. Se topește foarte repede în mâini, apoi o pun pe vârful părului meu. Acest ulei este o bună alternativă la unele echipamente de magazin scumpe.

Știți cu toții că crema trebuie aplicată pe față, dar nu uitați să o aplicați și pe zona gâtului și gâtului. Acestea sunt părți ale corpului care îmbătrânesc cel mai rapid. Vârsta femeii dă gâtul, zona decolteului și mâinile. Uneori, vedeți o femeie - este frumoasă, fără cusur, dar vârsta eliberează aceste părți ale corpului, așa că nu uitați să aplicați cremă acolo.

Am împărtășit cu tine concediul de vară. Totul este destul de simplu. Sunt foarte mândru de abonații mei. Uneori urmăresc videoclipuri în instabrame despre abonații mei și pot spune că majoritatea fetelor sunt foarte frumoase și bine îngrijite și pot da sfaturi și nu fiecare blogger se poate lăuda cu asta.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: