13 Moduri de a vă răsfăța, la fel ca femeile franceze

13 Moduri de a vă răsfăța, la fel ca femeile franceze

Întreaga lume este gelos pentru felul în care femeile franceze pot arăta frumos și uimitor ca și când nu ar fi nimic pentru ei. Păstrați subțire, nu dieting. Fii atrăgător, nu se conformează idealurilor frumuseții impuse din afară. Fii încântător, absolut sigur de sine. Este frumos să trăiești, să nu-ți refuzi nimic, ci să cunoști măsura. Apreciați calitatea fără a cădea în frenezia consumatorului.







Da, știu că nu este necesar să generalizăm și mulți dintre prietenii mei francezi vor spune că nu sunt deloc așa. Dar acest lucru este de înțeles - printre aceștia există excepții de la reguli, ca și în alte părți. Dar, în ansamblu, admir prietenii mei francezi - indiferent de vârsta și greutatea lor - pentru dragostea lor, abilitatea lor de a se aprecia și de a se respecta.

Ce sa întâmplat când am început să iau un exemplu de la ei? Am devenit mai încrezător. A început să iubească și să se respecte mai mult. Poate că nu va arăta așa frantuzoaica și nu a scăpa de accentul, care este în fața mea, în ciuda mai multor decenii a trăit în Franța, dar nu contează. Este important ca femeile, care iubesc si se respecta, de regulă, sunt în măsură să adopte această luminozitate Frenchwomen aparte a ființei - și acest lucru, la rândul său, face viața mai plăcută. Și poate veți dori să trăiți fără să vă simțiți vinovați pentru că ați ascultat în primul rând propriile sentimente și dorințe.

Puțin mai jos veți găsi tot ce am învățat despre cum să vă iubiți în franceză:

# 1. Încercați să înțelegeți ce este mai bine pentru dvs.

femeile franceze sunt cunoscute în întreaga lume pentru eleganță ei - dar asta pentru că ei știu ce stil potrivește cel mai bine ei, și să încerce să rămânem la ea, din când în când, prin actualizarea ușoare modificări și completări sale, în funcție de sezon (la fel, astfel încât să va salva mare de dolari ).

# 2. Practicați ritualurile care vă dau plăcere

Sentimentul de bine este la fel de important ca arata bine. Baile relaxante, tratamentele de înfrumusețare, masajul și alte tipuri de îngrijire a corpului nu sunt un lux, ci o necesitate - și indiferent cât de ocupată este viața ta în alte moduri.







# 3. Nu-ți pedepsi corpul

Abordarea "fără durere nu funcționează" și nu a ajuns la aceste țărmuri. Francezii preferă principiul plăcerii - dacă faci ceva care te face sa arate si sa se simta minunat, este evident benefic pentru sănătatea și bunăstarea (și, desigur, ele includ sexul aici).

# 4. Acceptați-vă pentru cine sunteți

În aproape fiecare revistă de femei franceze veți găsi toate aceleași norme și idealuri practic imposibil de atins. Dar aici, în lumea reală, femeile franceze știu că fericirea nu este în capacitatea de a urca într-o îmbrăcăminte de 36 de mărimi, ci în capacitatea de a se simți bine în pielea proprie.

# 5. Savurați mâncăruri delicioase

Mâncarea delicioasă a fost întotdeauna o parte a culturii franceze, deci de ce ar trebui să o negați? Puteți să vă permiteți cu ușurință aproape tot ceea ce doriți - puțin câte puțin și observând moderarea. Nici unul dintre prietenii mei francezi nu mă lepădă de pâine, brânză și deserturi - dar nu mănâncă în fiecare zi.

# 6. Respectați-vă corpul

Crede-mă, supraalimentarea poate duce numai la sentimente și sentimente negative. Vrei un bar de ciocolată? Ei bine, mâncați, dar apoi faceți astăzi fără brânză și un al doilea pahar de vin. Moderarea este mai bună decât asceza, care nu aparține unei vieți fericite.

# 7. Încercați să simțiți și să vă uitați la toate acestea

Femeile franceze nu se lasă să meargă în stradă, arătând ca un pat nesecat. Indiferent ce se grăbeau, părăsesc casa îmbrăcată și înfățișată (fără pantaloni sport și păr despicat). O parte echitabilă a secretului, cum să vă simțiți bine, este să arătați bine - în plus, veți arăta respect atât pentru voi, cât și pentru lumea din jur.

# 8. Fii tu!

Fii sincer și îndrăzneț, cel puțin puțin. Chiar și unele fleacuri - un inel neobișnuit, cizme amuzante sau o eșarfă luminată - vă pot exprima personalitatea.

# 9. Lucrați cu ceea ce aveți, nu așteptați idealul

Pentru a arata bine, femeile franceze nu trebuie sa astepte pana cand cad cateva kilograme sau cresc parul lung. În plus, dacă învățați să vă uitați în mod eficient în orice situație. nici unul dintre aceste "extra" kilograme pur și simplu nu va observa.

# 10. Fii natural

Nu vrei să-ți ascunzi fața în spatele măștii? Ei bine, nu face asta. Mărirea minimă. coafura netedă (nu este lăcuit astfel încât părul nu se poate mișca nici măcar), un ruj potrivit și un parfum plăcut. Asta e tot.

# 11. Nu lăsați vârsta să vă privească de plăcerea vieții

# 12. Încercați să vă bucurați de mici lucruri

Eclair mici, dar delicios, un nou parfum, miros minunat de lavandă, brânză delicioasă ... Francezii a înțeles că o astfel de detaliu nu este mai puțin importantă decât restul.

# 13. Bucurați-vă de viață

Găsiți-vă pasiunea, spuneți nu la tot ceea ce este o pierdere de timp și continuați. Concentrează-te pe ceea ce-ți place - și nimic nu te va opri!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: