13 Moduri de a te iubi, ca și femeile franceze

13 Moduri de a te iubi, ca și femeile franceze

Întreaga lume este geloasă pentru modul în care femeile franceze pot să pară frumoase și uimitoare, ca și când nu le costă nimic. Păstrați subțire, nu dieting. Fii atrăgător, nu se conformează idealurilor frumuseții impuse din afară. Fii încântător, absolut sigur de sine. Este frumos să trăiești, să nu-ți refuzi nimic, ci să cunoști măsura. Apreciați calitatea fără a cădea în frenezia consumatorului.







Da, știu că nu este necesar să generalizăm și mulți dintre prietenii mei francezi vor spune că nu sunt deloc așa. Dar acest lucru este de înțeles - printre aceștia există excepții de la reguli, ca și în alte părți. Dar, în ansamblu, admir prietenii mei francezi - indiferent de vârsta și greutatea lor - pentru dragostea lor, abilitatea lor de a se aprecia și de a se respecta.

Ce sa întâmplat când am început să iau un exemplu de la ei? Am devenit mai încrezător. A început să-și iubească și să se respecte mai mult. Poate că nu va arăta această femeie franceză, și nu a scăpa de accentul, care este în fața mea, în ciuda mai multor decenii a trăit în Franța, dar nu contează. Este important ca femeile, care iubesc si se respecta, de regulă, sunt în măsură să adopte această luminozitate Frenchwomen aparte a ființei - și acest lucru, la rândul său, face viața mai plăcută. Și poate veți dori să trăiți fără să vă simțiți vinovați pentru că ați ascultat în primul rând propriile sentimente și dorințe.

Puțin mai jos veți găsi tot ce am învățat despre cum să vă iubiți în franceză:

1. Încercați să înțelegeți ce este mai bine pentru dvs.

femeile franceze sunt cunoscute în întreaga lume pentru eleganță ei - dar asta pentru că ei știu ce stil potrivește cel mai bine ei, și să încerce să rămânem la ea, din când în când, prin actualizarea ușoare modificări și completări sale, în funcție de sezon (la fel, astfel încât să va salva mare de dolari ).

2. Faceți ritualuri practice care vă oferă plăcere.







Sentimentul de bine este la fel de important ca arata bine. Baile relaxante, tratamentele de înfrumusețare, masajele și alte tipuri de îngrijire a corpului nu sunt un lux, ci o necesitate - și indiferent cât de ocupată este viața ta în alte moduri.

3. Nu vă pedepsește corpul.

Abordarea "fără durere nu funcționează" și nu a ajuns la aceste țărmuri. Francezii preferă principiul plăcerii - dacă faci ceva care te face sa arate si sa se simta minunat, este evident benefic pentru sănătatea și bunăstarea (și, desigur, ele includ sexul aici).

4. Acceptați-vă așa cum sunteți.

În aproape fiecare revistă de femei franceze veți găsi toate aceleași norme și idealuri practic imposibil de atins. Dar aici, în lumea reală, franțuzoaica știe că fericirea nu este în capacitatea de a obține într-o dimensiune de 36 de haine, și în capacitatea de a te simti bine in propria piele.

5. Bucurați-vă de mâncare delicioasă.

Mâncarea delicioasă a fost întotdeauna o parte a culturii franceze, deci de ce ar trebui să o negați? Puteți să vă permiteți cu ușurință aproape tot ceea ce doriți - puțin câte puțin și observând moderarea. Nici unul dintre prietenii mei francezi nu mă lepădă de pâine, brânză și deserturi - dar nu mănâncă în fiecare zi.

6. Respectați-vă corpul.

Crede-mă, supraalimentarea poate duce numai la sentimente și sentimente negative. Vrei un bar de ciocolată? Ei bine, apoi mănâncă-o, dar apoi du-te de astăzi din brânză și un al doilea pahar de vin. Moderarea este mai bună decât asceza, care nu aparține unei vieți fericite.

7. Încercați să simțiți și să arătați cel mai bine.

Femeile franceze nu se lasă să meargă pe stradă, arătând ca un pat nesecat. Indiferent ce se grăbeau, părăsesc casa îmbrăcată și uitată (fără pantaloni sport și păr despicat). O bună afacere secretă, cum să te simți bine, este să arăți bine - pe lângă asta, îți arăți respect atât pentru tine cât și pentru lumea din jur.

Fii sincer și îndrăzneț, cel puțin puțin. Chiar și unele fleacuri - un inel neobișnuit, cizme amuzante sau o eșarfă luminată - vă pot exprima personalitatea.

9. Lucrați cu ceea ce aveți, nu așteptați idealul.

Pentru a arata bine, femeile franceze nu trebuie sa astepte pana cand vor cadea cateva kilograme, sau va creste parul lung. În plus, dacă învățați să arate impresionant în orice situație, nimeni nu va observa pur și simplu aceste "extra" kilograme.

10. Fii natural.

Nu vrei să-ți ascunzi fața în spatele măștii? Ei bine, nu face asta. Machiaj minunat, coafura curată (nu este lăcuită astfel încât părul nu se poate mișca nici măcar), un ruj potrivit și un parfum plăcut. Asta e tot.

11. Nu lăsați vârsta să vă privească de plăcerea vieții.

12. Încercați să vă bucurați de lucrurile mici.

Eclair mici, dar delicios, un nou parfum, miros minunat de lavandă, brânză delicioasă ... Francezii a înțeles că o astfel de detaliu nu este mai puțin importantă decât restul.

13. Bucurați-vă de viață.

Găsiți-vă pasiunea, spuneți nu la tot ceea ce este o pierdere de timp și continuați. Concentrează-te pe ceea ce-ți place - și nimic nu te va opri!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: