10 ani în Abhazia

Anul acesta va fi de 10 ani ca odihnă în Abhazia. Au fost în alte locuri și țări. Există ceva de comparat. Dar, din păcate, acesta devine mai rău -abhaztsy obtinerea îndrăzneți și să înceapă să deschis nepoliticos și ieftin zazhralis, care este deja acolo. Întotdeauna avem o odihnă, venim în același loc și alegem locuințe private pe loc. Nu înțeleg de ce să rezervați ceva în avans. Nu este un cub ce-șir. Vino să te uiți la site, nu-ți fie frică, vor exista suficiente locuri pentru toată lumea. Nu cumpărați pe cei care vă fug, "ce fel de locuințe aveți nevoie", aceștia sunt agenți. Lăsați pe cineva un fir pe bancă cu valize și du-te acasă să se uite la locuințe. Toate camerele de închiriat, fiecare. Acesta este principalul venit. Am închiriat o cameră la fiecare ușă. Pregătiți-vă să fiți înșelați. Vei atârna fidea pe urechi, ce să cumpere, toți suntem „acasă, în conformitate cu rețeta bunicii mele“))) este o minciună. Homemade servește doar proprietarii de proprietate, toate că a vândut pe stradă, este fie chimie sau aduse din Krasnodar. În general, aceștia "acasă" reprezintă o mișcare de marketing, "vin acasă", carne acasă, pepene verde acasă, ucis în general))) gătit la domiciliu etc. au o casă, dar goraaazdo mai puțin decât pare))) va încerca să se reproducă oricând, oriunde) gazdele noastre au încercat cu noi, chiar să se detașeze vinul său de două ori la fel de mult ca și vecinii. Fiți în alertă și asta este. Nu cumpărați zâmbetele false, întoarceți-vă creierul. Cine vrea să fie înșelat, va fi. Nu ezitați să negocieze pe tact nostru rus si politetea au profitat mult))) abhazii cred cu adevărat că vom să le dea bani, tot ce ne-am arat tot anul, asa ca a fost bine. Am încercat să explicăm că mergem dincolo de mare și de aer și de natură și să nu scădem bani în toaletă)) Natura este superbă. (și acest lucru nu este meritul abhazilor, ei nu au săpat marea, nu au construit munți). Și când ne-am întrebat de ce nici macar nu sa vopsit digul, răspunsul a fost pentru noi: Rusia va veni și va face totul. Toată lumea are o dublă cetățenie. Dar într-o asemenea sălbăticie și în toate caloriile. Dacă vrei civilizație, este Sochi sau Marea Mediterană. În general, suntem cu adevărat experimentați, am văzut multe, așa cum spun ei), dar suntem întotdeauna drăguți cu oamenii și este bine pentru noi. Îl iubim pe Abhazia pentru libertate, pentru că nu este legată de hotel. În Turcia a existat un sentiment că au adus vitele pentru a îngrășa și a sacrifica. Mergeți în jurul hotelului ca un paddock și mâncați în mod constant. Și apoi proprietarul însuși a ieșit. Există o cafenea este mai scump, sunt mai ieftine, nu-i place, m-am ridicat și stânga)) grătare friptura de pe plajă, mersul pe jos cu rucsaci în munți, peste tot puteți merge pe cont propriu. Da, șoferi de taxi. soferii de taxi sunt lipitori. Ei o vor primi deoarece nu ajung nicăieri. Ia foame))) aranjate sit-preț singur, lăsați-și prețul este destul de diferit))) și spun că nu am spus asta. Cu tăcere dăm bani pe cât de mult ne-am înțeles și plecăm. Această castă este cel mai probabil arogantă. Nu există decență în Abhazia, nu vă așteptați. Recenzile sunt adesea scrise de proprietarii înșiși, deci priviți-vă pe loc. Nu ezitați să vă apelați prețul. Și există ceva care este foarte surprinzător și enervant - în Abhazia sunt puțini abhazi, mai ales armeni. Și acolo au smuls un zgomot pentru ei înșiși, au extins secret armenia. În general, suntem foarte mândru de Abhazia și sa întâlnit o mulțime de oameni buni) vrut doar pentru a avertiza începători, și chiar răsfățat, noi abhazii credulitate lui, și pentru că rușii fac nebunii-pur și simplu nu naive genul noi))), astfel încât cel care nu știe cum să se odihnească sălbatic și obișnuiți cu leneș vier restul pe site-ul, probabil, restul nu va funcționa))) imediat să caute picioare)))) am fost atât vara cât și iarna, și toamna. În primăvară nu sa întâmplat. Clima este magnifică, plaja cu pietriș, munții sunt încântătoare, aerul este curat. După prima dată sau vă îndrăgostiți de Abhazia sau nu veniți niciodată. Dar, așa cum se spune, mai puțini oameni au mai mult oxigen. Bine, nu-i ca moscoviți. Moscoviții sunt gunoi și calomnie, dar de dolari în ochi, nimic nu vede ei valoare ca zei și isterie cu orice ocazie.













Adăugați o recenzie Citește 1614 comentarii Follow (79)







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: