A pierdut victoria ca nkz

Victoria pierdută a SA NKZ

Marți, în campionatul Yaroslavl meci de fotbal a avut loc transferat. Fotbaliștii AO SCP nu a reușit să păstreze un avantaj minim, care trece mingea de la „RIO-opt-Energie“ 89-lea minut.

JSC NKZ - RIO-Opt-Energia - 1: 1 (1: 0)

Judecători: D. Grigoryan, A. Gladkov, A. Konstantinov.

Obiective: N. Remizov (10) - I. Vasiliev (89).

Cei mai buni jucători: E. Filippov - I. Vasiliev.

Prima jumătate este complet lăsat în urmă echipa gazdă, care bate adversarul este în posesia mingii, și numărul de șanse de notare create. Joc Trust Eugene Khapaeva a fost dat, și dacă „ceramică“ este mai puțin risipitoare în etapa finală a atacului, pentru a sparge echipa ar putea merge cu un avantaj clar în contul SA SCP.

Unicul gol marcat în primul sorokapyatiminutke sa întâmplat deja în minutul 10 și a primit un clasic: urmat de calcularea transferului diagonală din zona centrală spre marginea din stânga în mijlocul AO SCP Nikita Remizov, care nu a fost dificil să înscrie, l prokinut într-un ritm confortabil și a lovit irezistibil . Acest gol a ieșit din cursul jocului ca a dat pe deplin inițiativa și doar ocazional deranjat posesia AO SCP. Apropo, în spațiul de joc de pe ultima linie, „ceramică“ a luat fundașul nominal Yevgeny Filippov, care, în general, au făcut față cu responsabilitățile lor bătute nou.

După pauză, imaginea nu sa schimbat până la minutul 65, dar gazdele s-au liniștit și au redus presiunea pentru a proteja "inginerii de putere". În același timp, ei au controlat cursul jocului și nu au făcut prea multe pentru a face acest lucru la porțile lor.

Când se părea că acest caz se îndreaptă spre victoria echipei gazdă, o lovitură de trăsnet. Oaspeții au explodat și a avut un contra-atac, care a dus la Ilia Vasiliev a apărut pe poziția de șoc - 1: 1. În acest episod, portarul echipei gazdă Evghenii Filippov a avut nici o șansă de a salva echipa sa și toate reclamațiile ar trebui să prezinte o apărare AO SCP.