Tom "a pierdut" Olympian "în meciul de acasă al rundei a 3-a din fnl

Tom

FOTOGRAFII: Dmitry Kandinsky / vtomske.ru

Meciul celui de-al treilea tur al Ligii Naționale de Fotbal între "Tomyu" și "Olimpic" tocmai sa încheiat la stadionul "Trud" cu un scor de 1: 2.

Contul a fost deja deschis de o echipă de la Nijni Novgorod în minutul trei. Mijlocașul Tomsk Pavel Kudryashov a lovit în minutul 17 din zona de pedeapsă, dar portarul "Olympian" a trimis mingea în corner. Un contraatac rapid la minutul 36 a fost organizat de oaspeții de pe teren, dar nu a fost posibil să ajungă la golful mijlocașului Igor Gorbunov.

În prima jumătate a meciului, mijlocașul "Tom" Yuri Petrakov a fost rănit grav și, în această privință, nu a putut continua meciul. El a fost înlocuit de Anton Makurin.

Tomici a egalat scorul în a doua repriză, în minutul 49: arbitrul a executat o lovitură de pedeapsă, iar Alexander Sobolev a reușit să trimită mingea către poarta adversarului. În minutul 50, Olimpiții au lovit la poarta cetățenilor Tomsk, dar portarul ia respins. După atacul atacantului, în portarul nostru, a trebuit să părăsească jocul. Alexander Melikhov a fost înlocuit.

În minutul 66, Sobolev, după transferarea lui Kudryashov din lovitura de pedeapsă a lovit un corner, dar portarul Artur Anisimov a lovit mingea. Literalmente câteva minute mai târziu Kudryashov după transfer, de asemenea, a lovit o lovitură, dar portarul "Olympian" a reflectat-o.

După greșeala portarului Tomi, mijlocașul "Olympian" Vladimir Gogberashvili și-a adus echipa în avantaj - 1: 2. Arbitrul a adăugat șase minute la ora principală a meciului, dar scorul nu sa schimbat.

După meciul din a treia rundă, "Tom" din nou nu câștigă puncte, "Olympian" primește trei puncte.