3 specialități sau 3 facultăți

De exemplu, la Universitatea de Stat din Moscova, două facultăți (biotehnologie și biophak) dau aceeași specialitate - biologie.
Acest lucru înseamnă că, dacă aplicați 3 facultăți (de exemplu: biologie, biophak, biotehnologie), obțineți 2 specialități și puteți alege încă 4 facultăți (a 3-a specialitate)? Sau se numără în funcție de numărul de facultăți?







IMHO, depinde de politica universității, aveți nevoie de →

11. Organizația admite admiterea la cursuri pentru fiecare set de condiții de admitere:
3) separat în cadrul programelor de licență, programelor de specialitate, programelor de master în funcție de orientarea lor (profil), în conformitate cu regulile specificate în clauza 12 din Procedură;






12. Admiterea la studii în funcție de direcția (profilul) programelor educaționale (paragraful 3 al paragrafului 11 al procedurii) se desfășoară în următoarele moduri:

în cadrul programului de licență pentru fiecare domeniu de formare în general, pentru programele de specialitate pentru fiecare specialitate în general, pentru programele de master în fiecare domeniu de formare în general;

pentru fiecare program de licență din cadrul zonei de formare, pentru fiecare program de specialitate din cadrul specializării, pentru fiecare program de master în cadrul zonei de formare;

pe ansamblul programelor de licență în direcția de formare, pe ansamblul programelor de specialitate din cadrul specialității, pe totalitatea programelor de magistratură din cadrul zonei de formare.

În acel an mi-am copiat o explicație →

În acel an, m-am copiat o explicație pe site-ul Departamentului de Științe a Solului







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: