10 Cele mai bune picturi pentru interior și postere, materiale de interior

Imaginile din interior pot oferi camerei o dispoziție deosebită. Vă vom oferi câteva sfaturi utile și câteva exemple de imagini cele mai de succes pentru decorarea camerei.







Cum să plasați imagini în interior - sfaturi utile

  • Aranjați imaginea la nivelul ochilor. O greșeală tipică este că acestea sunt agățate prea mare, în timp ce imaginea trebuie să se încadreze în câmpul de vedere al camerelor de vizitatori este în întregime fără a aplica eforturilor speciale.
  • Dacă suprafața liberă a peretelui este suficient de mare, atunci ar trebui să plasați fie o imagine mare, fie câteva mici. O imagine mică pe un perete gol pare extrem de ridicol.
  • Pentru a crește vizibil suprafața camerei, alegeți imagini cu o perspectivă îndepărtată. În cazul în care plafoanele din cameră sunt foarte mari, atunci o imagine orientată orizontal nu va lăsa aspectul să rătăcească peretele. Dimpotrivă, pentru o cameră cu tavane joase, alegeți imagini cu o imagine verticală. O cameră pe partea umbroasă a casei poate fi făcută mai ușoară prin selectarea unei imagini de format mare în culori deschise.
  • Nu așezați imagini deasupra șemineului, care nu sunt luate sub sticlă, deoarece funinginea de la incendiu va strica vopseaua.

Picturi populare și elegante pentru decorațiuni interioare:

1. "O femeie cu un Ermine", Leonardo da Vinci

10 Cele mai bune picturi pentru interior și postere, materiale de interior

2. "Parcul Monceau", Claude Monet

10 Cele mai bune picturi pentru interior și postere, materiale de interior

3. "Steaua", Edgar Degas

10 Cele mai bune picturi pentru interior și postere, materiale de interior

4. "Portretul lui Adel Bloch-Bauer", Gustav Klimt

10 Cele mai bune picturi pentru interior și postere, materiale de interior

5. "Peisaj de toamnă cu patru copaci", Vincent Van Gogh

10 Cele mai bune picturi pentru interior și postere, materiale de interior






6. "Discuția despre comedia divină cu Dante", Dai Doudou

10 Cele mai bune picturi pentru interior și postere, materiale de interior

7. "Sharbat Gula" fotografie de Steve McCary

10 Cele mai bune picturi pentru interior și postere, materiale de interior

8. "Techno-nebunie", colajul lui Amy

10 Cele mai bune picturi pentru interior și postere, materiale de interior

9. "Auto-aprindere", instalare 3D de Andre Kutsheroer

10 Cele mai bune picturi pentru interior și postere, materiale de interior

10. "Love Juice", instalare 3D Eric

10 Cele mai bune picturi pentru interior și postere, materiale de interior

Picturi interesante suficiente

Sunt de acord că picturile conferă o atmosferă specială camerei. Dar eu personal nu ar fi pictat portretele într-o cameră. Prezența în cameră a unei alte persoane, chiar dacă este trasată, mă irită personal. Peisaje, încăpete de viață, copii ale lui Aivazovski - asta aș recomanda pentru un interior rezidențial obișnuit.

„Sharbat Gula“ Steve McCarey a făcut doar plonjează în stare de șoc. O privire la os, nu sunt sigur dacă este confortabil într-o cameră sub constantă „supraveghere“ a zelenoglazki.

"Sucul de dragoste" este expresiv, amuzant, dar provoacă emoții negative. Poate că este potrivit pentru o sală de înotătoare.

Îmi plac variațiile mai clasice ale imaginilor. Deci picturile lui da Vinci și Van Gogh s-ar fi apropiat de mine. Utile pentru mine au fost informațiile despre plasarea corectă a picturilor. Mulțumesc.

Vă mulțumim pentru sfat!

Cu toate acestea, am câteva întrebări:

-dacă există un număr optim de imagini care pot fi agățate într-o cameră fără ao transforma într-o galerie de artă. Problema poate parea o prostie, dar aici ne referim la: numărul mediu de picturi în funcție de design pentru un număr suficient de a face, dar în același timp, ei nu creează un sentiment de „galerie de artă“, sau astfel de recomandări nu sunt (cred), trebuie să decidă pentru el însuși , sau cu designerul.

Iartă-mă pentru felul de gnarliness al întrebării!

Nou pe site

10 Cele mai bune picturi pentru interior și postere, materiale de interior

producătorii de mobilă nu oferă cumpăra doar o bucătărie într-o formă finită, dar, de asemenea, pentru a face la comandă, în funcție de cerințele clientului. Cu toate acestea, toate seturile de mobilier sunt realizate în conformitate cu anumite reguli stabilite. Cel mai adesea se referă la alternanța zonelor de lucru, pe baza etapelor de gătit: nișă sub frigider; Suprafață de lucru;







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: