Golul Cristiano Ronaldo a adus victoria portugheză asupra echipei rusești

Echipa Rusiei a avut cel de-al doilea meci la Cupa Confederațiilor. Echipa noastră sa întâlnit cu campionii portughezi din Europa pe „Spartak“ stadionul din Moscova. Echipa Portugaliei a câștigat 1-0 în detrimentul lui Cristiano Ronaldo.

Opt minute a luat echipa portugheză pentru a ordona povestea în cont. Stânga-spate Rafael Guerreiro efectuate clini diagonală în zona noastră de pedeapsă, în cazul în care liderul portughez Cristiano Ronaldo a lovit capul sub transversală. Cheltuirea celui de-al cincilea meci de la poarta echipei ruse Igor Akinfeev nu a putut ajuta echipa.

După un gol marcat înainte de sfârșitul primei reprize, echipa portugheză a avut un avantaj notabil. Ronaldo ar putea înscrie al doilea gol, dar Akinfeev a lovit mingea după o lovitură dificilă. Scopul căpitanului portughez a rămas singurul în prima jumătate a meciului.

În timpul pauzei, Stanislav Cherchesov a făcut o înlocuire - în locul lui Roman Shishkin Alexander Erokhin a ieșit. Dar, imediat după reluarea jocului, numai talentul lui Akinfeev ne-a salvat echipa - André Silva a bătut capul în gol.

Jocul a mers pe un curs de coliziune. La atacurile foarte puternice ale rușilor, portughezii au răspuns cu atacurile mult mai clare. Akinfeev respingeau cu rază lungă de grevă Cedric și Cristiano Ronaldo a ratat golul după o pasă. Treptat avantajul trecut la echipa noastră, dar de a lovi obiectivul Rui Patrício nu este atins. La final, substitut Aleksandr Bukharov a căzut în pedeapsa Portugheză - Italiană fluier arbitru Gianluca Rocchi a spus nimic.

În timp ce deja a adăugat George Jikia a șutat din transversală - Rui Patriciu a trimis mingea în corner. Prezentarea loviturilor lui Alexandru Bukharov și a lui Jikia - deasupra bara transversală. Fedor Smolov a lovit din cauza pedepsei - lângă pol. Apoi suna fluierul final.

Echipa portugheză a câștigat 1-0 și, după ce a marcat patru puncte, a ieșit pe primul loc. Echipa noastră cu trei puncte pe a doua.