9 Motive pentru care se potrivește marketingului de rețea, de la partea de jos până la partea de sus a succesului

Bună ziua, dragi prieteni.

Când am ales marketingul de rețea pentru mine, nu m-am gândit serios dacă mi-ar fi potrivit sau nu marketingul de rețea. Tocmai am văzut o nouă oportunitate și l-am apucat.







Dar din moment ce nu fac totul. Unii trebuie să gândească, să cântărească totul DA și NU.

Uneori acest proces se trage de ani de zile 🙂

Așadar, am decis să scriu 9 motive pentru care se potrivește marketingului de rețea și deja ați început să acționați astăzi.

9 Motive pentru care se potrivește marketingului de rețea, de la partea de jos până la partea de sus a succesului

Motivul nr. 1. În marketingul de rețea, riscul este 0. Nu trageți nimic și asta este un fapt. Ceea ce numesc atașamente multe, de fapt, este doar o achiziție pentru un iubit.

Când te duci la magazin și lași bani aici, nu o consideri o investiție? Așa e. Deci, este în marketingul de rețea. Pentru banii dvs. primiți produse plus o oportunitate de a construi o afacere. Este incredibil.

Într-un magazin sau într-un supermarket, nu ți-a fost oferită o afacere? Proprietarul ți-a oferit să-ți împarți venitul pentru că vei cumpăra produse din acel magazin? Ciudat ...

De ce, când ți se oferă acest lucru în marketingul de rețea, atunci refuzi? Ciudat ...

Sau pur și simplu nu a oferit, așa cum ar trebui? 🙂

Motivul 2. Aveți un copil mic și nu doriți să angajeze o bona pentru educația lui? Sau nu vă place să ajungeți la o slujbă neîngrijită? Sau doriți să vă planificați ziua singură și să nu o transferați cuiva, faceți-o pentru dvs.?

Apoi marketingul de rețea este potrivit pentru dvs. La urma urmei, se poate face acasa, pe Internet.

Vreau doar să subliniez că trebuie să lucrați și cu cât lucrați mai mult, cu atât veți obține mai repede rezultate tangibile. Nu există freebies! Și aceasta trebuie înțeleasă încă de la început.







Este pur și simplu necesar să se utilizeze productiv 24 de ore pe zi, oferind suficient timp pentru afacere și pentru chestiuni familiale sau personale.

Motivul nr. 3. La întâlniri cu potențiali parteneri, pun întrebarea: "Ești mai bun, venit sau salariu? Și știi care este diferența dintre ei?

Prin urmare, marketingul de rețea vă oferă posibilitatea de a primi venituri nelimitate.

Lucrând la închiriere, indiferent cât de mult lucrați, la fel, nu veți pune un cap deasupra capului.

În marketingul de rețea, totul este cinstit. Ați adus dvs. și structura dvs. în beneficiul companiei, primiți o recompensă adecvată. Cu cât mai bună, cu atât mai multă recompensă.

Numărul motivului 4. Nu este nici o diferență cine sunteți pe naționalitate, câte educații superioare aveți sau nu deloc, fie că sunteți frumoși, fie că aveți îndoieli în legătură cu aceasta. Toți au șanse egale de a reuși în marketingul de rețea. Dorința principală și nu se oprește.

Motivul nr. 5. Nu aveți nevoie să vă faceți griji cu privire la cum și ce să producă, să negocieze cu furnizorii, să plătiți impozite, să începeți contabilitatea. Cine este angajat în afaceri, el înțelege despre ce vorbesc. Toate acestea sunt preluate de compania de rețea.

Sarcina dvs. este de a atrage clienți, de a construi rețele de distribuție și, desigur, de verificări în numerar.

Motivul nr. 6. Marketingul de rețea ar trebui să aducă plăcere. Dacă acest lucru nu se întâmplă, atunci trebuie să vă reconsiderați abordarea în afaceri.

Trebuie doar să vorbiți despre un produs de calitate care beneficiază (bineînțeles, dacă este într-adevăr așa) și să educați alți oameni pentru a face bani. La urma urmei, este excelent. Sunteți în beneficiul oamenilor și de ce ar trebui să fie această situație tensionată?

Dacă o persoană este interesată, atunci veți da informații. Dacă nu, atunci opriți, nu verificați forța de frecare, totul este bine. Dă-i drumul.

Motivul nr. 7. Aici ați crezut probabil că, după ce ați citit motivul nr. 5 și numărul 6, este bine să vorbim pentru a atrage clienți sau noi distribuitori și chiar să o faceți cu plăcere, dar cum să faceți acest lucru corect?

În acest scop, există un sistem de instruire a afacerilor în domeniul marketingului de rețea.

Firmele de rețea vă oferă un sistem care sa dovedit deja în afaceri și a adus succes multor distribuitori.

Nu este nevoie să inventați o roată, este suficient să stați pe sistemul bicicletei și să atingeți rapid scopul dorit.

Motivul 8. Când atingeți succesul sau sunteți deja pe drum spre realizare, atunci veți primi recunoaștere și admirație.

Marketingul de rețea, ca nici o altă afacere, recompense pentru rezultate. Chiar dacă nu este mare, dar acest lucru are deja rezultate. În marketingul de rețea, vă veți simți necesar.

Motivul nr. 9. Vei călători cu siguranță în lume. Cred că mulți dintre ei visează. În primul rând, veți avea cu siguranță o afacere internațională și va trebui să călătoriți în întreaga lume, învățând pe alții. Cum se va întîmpla? Aceasta este o altă conversație. Știți că acest lucru se va întâmpla.

În al doilea rând, pur și simplu nu veți avea bani pentru a călători în întreaga lume. Și e minunat.

Mult noroc pentru tine și alegerea potrivită.







Trimiteți-le prietenilor: