10 Lucruri pe care copiii moderni nu le cunosc

10 Lucruri pe care copiii moderni nu le cunosc

10 lucruri pe care copiii moderni nu le știu

1. Redați toată ziua în curte

Nu am avut internet si tablete, desene animate la televizor au fost în grafic și foarte rar în vacanța de vară nu au nevoie pentru a preda lecții - de ce stai acasă? Și numai în curțile noastre nu sa întâmplat! Până în prezent, amuzant, uita la un manager serios Ruslan Viktorovich, amintiți-vă uns în noroi în vârstă de 10 ani, Ruska Scatiu, căzut într-o baltă în timpul unui joc de tag-ul.







2. Joacă "Cazaci-tâlhari" și "Kiss-brysy-meow"

3. Corespondent folosind litere ordinare

4. Toate weekend-urile sunt legate de o carte

Nu este o fantezie, nu un roman despre modul în care Cavalerii de Moon Dog a atacat încă o dată galaxiei Centaurus - și cu clasice bune pentru copii, în care personajele nu lupta, cred, simt, au evoluat. Nu știu cum copiii noștri cresc cu eroi Nikolai Nosov, sincer empatiza cu Alice, fata din poveștile lui McGee cuceresc oceane imaginare cu „Cincisprezece ani căpitan al“ Jules Verne, hohotind de rezultatul tragic „amfibiu Man“, de Alexander Belyaev ... Pentru ei este - o parte clasică și de modă veche a școală școlară. Peerii nu vor înțelege și nu vor aprecia.







5.Consider fără calculator

6. Cred cu sinceritate în Moș Crăciun

pragmaticii Modern mici, aproape din leagăn, să știe că darurile sub bradul de Crăciun a pus părinții și Moș Crăciun - este deghizat ca un unchi, și, în general, - numele lui este Moș Crăciun (bine, de fapt, așa-numitele desene animate!). Și dacă nu-ți dai seama și cred în basm, ei sunt fericiți să spună adevărul mai multe colegii „avansate“.

7. Să trăiți fără jocuri pe calculator

Jocuri de calculator pentru noi mai mult decât înlocuit slot machines, bani pentru care Papa a dat la sărbătorile majore. "Battleship", "Magistral", "Safari" au fost apoi pentru noi vârful unei realități de joc virtuale. Monede de cupru, câteva minute de plăcere - și impresii de o lună, până la următorul act de generozitate al tatălui.

9. Folosiți foi de înșelătorie

Copiii noștri nu mai visează să devină cosmonași și balerine, cuceresc oceanele sau fac descoperiri științifice. Ei sunt mai buni, pentru că ei știu în ce fel de lume trăiesc și ce să se aștepte de la ea. Nu se poate spune că acest lucru este rău, dar visele frumoase nu au împiedicat pe nimeni. Învățați-i pe copii să viseze?







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: