8 Lucrurile pe care trebuie să le știi despre bărbatul tău, pentru ca totul să se întîmple pentru tine

1. Câți copii doresc?

Și o dorește deloc? Știu că cuplurile s-au despărțit din cauza dezacordurilor în această chestiune. Și, din păcate, au început să vorbească despre asta după nuntă. Deci, este mai bine să știți în avans dacă sunteți în principiu în această chestiune.







2. Cum văd rolurile tale ca tată și mamă?

Mi-am cunoscut toata viata ca nu voi fi niciodata casatorita cu copiii, asa ca atunci cand am intalnit un barbat care era absolut impotriva carierei sotiei sale, a devenit o problema pentru noi.

Poate că nu sunteți atât de critic, dar este important să discutați cum vă vedeți viața de familie. Cine va găti, va curăța, va transporta copiii la școală. Chiar dacă nu este încă în curând.

3. La ce își cheltuie banii?

Înainte ca totul să devină prea grav, trebuie să aflați dacă el este un tip slab, un spender sau undeva între ele. Cel mai probabil veți avea abordări diferite de finanțare, dar ar trebui să înțelegeți cel puțin ce compromisuri va trebui să meargă.







4. Cum se comportă când este supărat? Când sunteți supărat?

Este important să știm cum se descurcă cu perioade dificile. Îl descompune pe ceilalți? El strigă sau ignoră totul în jur? Trebuie să știți ce să așteptați de la el în astfel de momente pentru a ști cum să-l ajute (sau lăsați-l în pace).

5. Cum se referă la religie?

Poți să practici diferite religii, dacă numai tu te respecti opiniile celuilalt. Dar este important să discutați cum vă veți educa copiii.

6. Cum se comportă el într-o ceartă?

7. Cum se descurcă cu călătoria?

O călătorie comună înainte de nuntă este una din reguli. Învață multe despre o persoană, petrecând câteva zile singur cu el. Veți vedea cum se comportă în situații neconvenționale și neprevăzute și, în general, cum îi place să călătorească și să își petreacă timpul. Vei vedea prezentul lui.

8. Cum vă văd viitorul?

În primul rând, îl vedeți împreună? Dacă da, cum? Vrei să călătorești pensionari sau să te stabilești într-o casă privată cu grădină?

Dacă nu sunteți de acord cu privire la aceste probleme, acest lucru nu înseamnă că relația dvs. este sortită. Aceasta înseamnă că trebuie să discutați toate acestea. Persoanele iubitoare vor găsi întotdeauna o soluție.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: