Spartak - - - - ruby ​​- 2 1 online - difuzarea meciului central 17 raliu rfpl - sport, fotbal

Moscoviții au fost reabilitați în fața fanilor pentru jocul ultimei runde

fotografie: Evgeny Semyonov

- Deci, Moscova "Spartak" a marcat trei puncte în această întâlnire. Și acum el este cu cinci puncte înaintea celui mai apropiat urmăritor, adică Zenit. Și, probabil, putem spune că roșu și alb au fost reabilitați în fața fanilor lor pentru înfrângerea din Samara de la "Aripile sovieticilor" locale. Apropo, trebuie să spun că Samaranii înșiși nu au putut pierde în Krasnodar în clubul local. Și aceasta este și o realizare. Ei bine, "Spartacus", felicităm pentru perspectivele excelente în primăvara viitoare. Acesta este principalul favorit al campionatului.

- Și asta e tot! Acest meci uimitor sa terminat. Ca și campionatul rus în acest an. Dar nu în acest sezon

90 + 5 "Depunerea este un altul, iar Rebrov a eliberat mingea în lupta cu Jonathas. Ca urmare, Ryzhikov aproape a lovit mingea, dar în loc de sfera el a lovit colegul său. Îi doare pe Artem, iar Serghei, după ce și-a cerut scuze, a alergat înapoi.

90 + 4 "Ce se întâmplă! Portari sunt arzând! Ryzhikov a venit în suprafața de pedeapsă pentru a face un corner. Dar mingea nu a venit la el. Dar sfera a zburat în câmp direct pe piciorul lui Jannu M'Vila. Ca rezultat, francezul este puternic, nu mai rău decât Glushakov, încărcat de la o distanță sub bara transversală. Dar apoi Rebrov a arătat miracole de reacție și a lovit mingea de acolo până la colț!

90 'Cinci minute pentru a adăuga la meci. Și apoi Kazan a fost de două ori aproape de obiectiv. La început câțiva jucători ai oaspeților, în mod neașteptat primind mingea în zona de pedeapsă a "Spartacus", au fost încurcați și nu au putut să treacă. Cu toate acestea Devic proiectil luat, sa mutat la marginea din stânga a casetei și inmanata marca de 11 metri, dar există o protecție bowled colț. Feed Corner, iar mingea a lovit Garcia, care a încercat imediat să "parașuteze" arunca mingea cu gulerul Rebrov. Cu toate acestea, proiectilul a trecut puțin peste poarta. Deși Artem, ca și cum totul era în control.

Melgarhoe atrage din nou atenția. A luat mingea de la Zobnin pe flancul drept, sa mutat în centru și a lovit din stânga, dar prea sus de poarta.

88 „Melgarejo este acum popping cu mingea la porțile oaspeților, dar prea presat la marginea din stânga a pedepsei și balonul domenii pentru Ryzhikov nu a reușit.

86 'Spartacus mai ales pe defensivă. Dar cu succes încă restrânge atacul oaspeților.

84 Un alt moment periculos la poarta Rebrov. Depus în dreapta în zona de pedeapsă, iar capul lui Jonathas a trecut prin poartă.

83 'Ultima schimbare de la proprietari. Artem Timofeev la înlocuit pe Ivelin Popov. La stânga Kazan a salvat situația lui Marco Devic pe teren. Moritz Bauer, a înlocuit-o.

81 'Și încă un "carton galben". Popov a primit-o.

79 'Melgarhoe a căzut în luptă cu apărătorul din zona de pedeapsă. Arbitrul nu a dat o pedeapsă. Repetarea arată că judecătorul a fost probabil greșit. Piciorul a fost lovit de un paraguayan.

76 'Ei bine, ce este acest meci? Issued Promes, pe flancul stâng al gazdei de penalizare. Dar a pierdut mingea acolo. Am încercat în sfârșit să o iau de la Zambrano, dar l-am lovit pe picioare. Peruvianul sa prăbușit ca un țap ispășitor. Ca urmare, judecătorul a fost inexorabil. Cel de-al doilea olandez galben și roșu. Echipele sunt acum egale cu echipele. Și șansele?

74 'GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Glushakov! Cum se joacă acest tip în toamnă! El o pune și o pune în greve pe distanțe lungi. Aici și de data aceasta, tragerea următorului standard la porțile "Rubin" sa încheiat cu o reducere a apărătorilor direct la Denis. Iar Glushakov a intrat în contact cu un metru din 25. Ricochet, iar proiectilul a zburat în colțul din dreapta al poarta Ryzhikova. În afara lui, cu mânie, portarul oaspeților.

73 'A condus la Kazan Vitaly Ustinov. El la înlocuit pe Magomed Ozdoev.

71 'Asta este! Foarte nepoliticos a jucat acum Nabiullin împotriva lui Zobnin pe flancul său. După o mică bătaie de cap, cu participarea jucătorilor din ambele echipe, în cele din urmă, el a lăsat pasiunile pe câmpul Wilkow și apoi a arătat a doua galbenă Nabiullina. Și urmată de una roșie. "Ruby" a rămas în minoritate.

69 "Am încercat să creăm încă un moment Spartak, dar am pierdut mingea. Într-un contraatac, Kazan a câștigat o penalizare. Zobnin la scos pe Jonathas. Romanul galben.

66 'Promes a executat cu lovitura de pedeapsă, apărătorii au lovit mingea din zona de pedeapsă. Glushakov a acuzat imediat de la distanță, încercând să-și repete focalizarea meciului cu "Amkar", dar de această dată cochilia a zburat deasupra porții.

65 'Din nou, Spartacus a ratat aproape jucătorii, "Rubin" în zona de pedeapsă, dar Ozdoev a fost confundat în balon. În atacul de răspuns, Popov a fugit de la Tsaktash. Drept urmare, croatul a trebuit să aducă bulbul pe gazon. Galben pentru el.

64 'Și acum înlocuitorul Kazanului. Sam Garcia a ieșit. Ruben Rochin a plecat.

"Dar cu Toschi nu e în regulă cu" Spartacus ". A fost necesar să-l înlocuiască pe Carrera după o ciocnire cu Ryzhikov. Mauricio a ieșit în locul lui. Și chiar mai devreme, Melgarejo la înlocuit pe Zuev. Acum, Paraguayanul va juca în centrul atacului, iar Promes va deveni insider. Cel mai probabil.

61 'Și acum aproape a marcat Spartak. Depunerea Promes de la colțul din dreapta, și Popov, cu capul aruncat mingea în gol, în cazul în care acesta a fost gata să traducă în grila Taxco, dar Ryzhikov ca un leu sa repezit la shell-ul și nu a permis proprietarilor să înainteze. Leziuni a primit în cele din urmă vizitatori oaspete, dar se pare, totul este în ordine cu el.

60 'Ei bine, și acum, și "Spartacus" a creat un moment aproape periculos. Serviți chiar lângă oaspeții de pedeapsă, iar Zobnin, a luat o cochilie, a întors fața spre poartă și a lovit. Totuși, el a reușit să-l acopere acolo pe Zambrano.

54. Dar ce se întâmplă în apărarea lui "Spartacus"? Un alt moment a ruinat "Ruby". Jonathas a adus brusc mingea în zona de pedeapsă, "Spartacus", a încercat să se rupă imediat, dar a ajuns la apărător. Dar legionarul din Kazan nu și-a pierdut capul și a aruncat mingea peste Rebrov. Adevărat, pentru fericirea moscovitelor, proiectilul a zburat prin poartă. Dar Carrera trebuie să facă ceva cu apă roșie și albă în apărare. Altfel, va fi rău.

52 'Și apoi oaspeții ar putea înscrie din nou. Depus de colțul din stânga și jucătorul oaspeților, fiind singurul lovit din colțul din stânga al portarului de deasupra porții lui Rebro! Acest Zhemaletdinov a ratat.

52 'Și acum, dintr-o dată, un eșec în apărarea gazdelor de pe flancul drept. Ca rezultat, Zhonatas plecat de la Taxco, a devenit aproape de marginea din dreapta a suprafeței de pedeapsă și împușcat. Mingea a zburat către jucător, „Ruby on-line portar, dar Kutepov în picior de toamna a trebuit să se mute mingea puțin peste poartă și nu-i dea o acoperire de Kazan. Dar el ar putea trimite mingea în poarta chiar acum, Ilia. Din fericire pentru Spartak.

50 'Kazan a câștigat o penaltiță. Prezentarea, dar apărarea lui "Spartacus" jucând cu încredere la interceptare.

"Și abia acum gazdele nu au venit. Depunerea în dreapta lui Eshchenko și capul Promes, în lupta cu apărătorii, a lovit în apropierea golului stâng al oaspeților

Și au plecat. A doua jumătate a început la noi.

- Ce terminare amuzantă pentru meciul nostru. La început se părea că vremea nu-i permitea rivalilor să-și demonstreze toate calitățile. Kazan a decis să joace în defensivă și aproape că nu a atacat, dar gazdele nu au primit niciun atac. Cu toate acestea, există un sentiment că memoria genetică a poporului din Kazan sa făcut simțită. Fără momente, oaspeții au deschis contul după tragerea standardului. Cu toate acestea, acest lucru ia impulsionat pe Spartacus, în cele din urmă, la acțiuni foarte active înainte. Ca urmare, Promes a distrus momentul, apoi a profitat de greșeala lui Zambrano și a egalat scorul. Sperăm că în a doua jumătate va fi chiar mai distractiv.

45 + 1 "Și acesta este sfârșitul primei jumătăți a întâlnirii.

45 'Quincy doar un erou din ultimele minute ale primei reprize. Acum a primit o cartonaș galben pentru o luptă dură cu Burlak. Și chiar înainte de disecția pe buza lui Taras afacerea sa încheiat.

43 'ГООООООООООООООООООЛ! Promes! Și cât de distractiv avem jocul sa dus după gol! Un lumbago în dreapta în zona de pedeapsă a oaspeților. Promes se pare deja să fie înainte de Zambrano, dar alunecos astăzi pe gazon Spartak stadion, peruvian și tocmai a plecat, lăsând unul în fața portarului Quincy. Astfel de momente, olandezul nu poate strica de două ori succesiv. Ca urmare, a lovit "nouă" stânga a porților oaspeților. Desenați!

39 Și apoi gazdele s-ar putea recupera! Promes a mers unul câte unul și a lovit. S-ar părea că, odată ce o oprire bate olandezului, scopul este inevitabilă, dar Ryzhikov în mod miraculos a fost capabil de a lovi mingea în toamna porții!

38 'ГООООООООООООООООООООЛ! "Ruby" a marcat. Kazan a jucat standardul din stânga. Lumbago și Jonathas avansat din lovitura de pedeapsă Rebrow în colțul din apropiere al golului său - 1: 0.

Și următorii ofițeri controversați ofensate înregistrați în "Spartacus". Și totuși, toate gazdele îl conduc pe Ryzhikov în mâini. Este regretabil până acum că se formează roșu și alb.

32 'Acum însă, combinați elegant Spartacus, dar jucători foarte îngrijorați s-au adunat în apărarea echipei "Rubin". Nici Zuev, nici Promes nu i sa permis să treacă. Dar ei se aflau în zona de pedeapsă.

30 "Ei bine, aici și Kazan le-au presat gazdele puțin spre porțile lor, dar înainte de grevă iarăși nu sa întâmplat. Prea puțin oaspeți.

27 Și din nou atacul este distrus în "Spartacus". Fernando la condus pe Promes la poartă, dar arbitrul a fluierat din nou ofsaid. Pare o decizie destul de controversată a echipei de arbitri.

Și acum, poate, primul moment foarte periculos din meci. Aruncând din lovitura de pedeapsă, iar Kutepov într-un salt a lovit capul lângă polul drept.

23 'Dar Promes a pătruns în suprafața de pedeapsă "Ruby" din stânga și a lovit fundul, dar șutul său a fost acoperit de Bauer.

22 "Makeyev nu-i plăcea pasivitatea partenerilor în atac. În cele din urmă, el a decis să se pătrunde din afară, dar lovitura sa din dreapta a fost acoperită de apărător.

20 'Jocul a fost absolut calm. Este probabil un fotbal de iarnă în Rusia. Sunt făcute multe greșeli.

16 Kazan are până acum o mică activitate. Și dacă chiar au ceva și se pare că pierd mingea, fără să aibă timp să creeze un moment.

14 "Iată o altă încercare de a aduce Promes o pasă lungă, dar de data asta olandezul în fața mingii nu a avut timp.

12 "Oh, cât de ghinion sunt proprietarii acum. Promes și Zuev au scăpat într-un contraatac. Popov a dat imediat trecerea la mutarea la Alexandru, și ar fi o cale unu-la-unu. Cu toate acestea, mingea a lovit tocul lui Zuev și atacul a fost distrus.

10 "Kazan a pierdut mingea în atac, iar" Spartacus "a alergat imediat. Glushakov a trimis un fault la oaspeții de la Peninsula, dar Ryzhikov a reușit să lovească mingea mai repede.

8 'Vremea de astăzi, pentru a pune-o ușor, nu este foarte fotbal. Toată ziua în Moscova a apărut o furtună de zăpadă. Prin urmare, echipele joacă cu o minge roșie. Cu toate acestea, practic nu există zăpadă pe gazon.

7 "Bătut din pedeapsa de pedeapsă, dar a lovit olandezul în fața lui Zambrano. Peruvianul a căzut ca și cum ar fi fost bătut, iar arbitrul a oprit jocul.

6 'În "Spartacus" în atac, în loc de centru de astăzi joacă Promes. Între timp, Popov a primit mingea și a fost rupt în zona de pedeapsă, dar acolo a fost împins pe linia penalty-ului către fundașul din dreapta. Lovitură de pedeapsă. Am primit un cartonaș galben Nabiullin. Mikhail Vilkov de la Nižni Novgorod a dat seama clar situația.

3 'Ambele echipe au pornit batalia. În primul rând, Zuyev a împușcat din flancul stâng, dar Bauer a lovit mingea la colț, ceea ce gazdele nu au funcționat. Ca răspuns, jucătorul oaspete aproape a fugit singur, dar cei doi apărători centrali au reușit să facă față cu el.

1 'Și acest meci a început. Înainte de asta, marele nostru maestru Serghei Karjakin, cunoscut deja pentru întreaga lume, a atins simbolic mingea.

- Ieșiți colective pe teren. Mai mult și meciul va începe.

- Iată echipele de astăzi.

"Spartacus": Rebrov, Eshchenko, Taxco, Kutepov, Makeev, Fernando, Glushakov, Zobnin, Zuev, Promes Popov.

"Ruby": Ryzhikov, Nabiullin, Burlak, Zambrano, Bauer Tsaktash, M'Vila, Zhemaletdinov, Ozdoev, Rochin, Zhonatas.

- Bună seară, dragi fani ai fotbalului. Bine ați venit la meciul central al rundei a 17-aa campionatului Rusiei. Aceasta este ultima zi de joc din campionatul intern anul acesta. Apoi va fi o pauza, dar pentru ca echipele au un sens sa se imbrace.

După eșecul surprinzător de roșu și alb, în ​​Samara, ei vor încerca să se reabiliteze în fața propriilor fani și du-te la pauza de iarnă în plumb cu încredere. Adevărat, pentru aceasta este necesar să distrugem rezistența clubului din Kazan, care a câștigat cursul.

Oaspeții nu au arătat încă o minge de fotbal a erei campionului "Ruby". Cu toate acestea, puțini oameni se pot lăuda deja că jocul cu clubul Kazan a fost dezvoltat pentru el cu ușurință.

Ca parte a ambelor echipe sunt răniți. În "Spartacus" lipsesc Dmitri Kombarov, Salvatore Bocchetti și Zee Luis. Kazan nu poate ieși din Oleg Kuzmin, Denis Tkaciuk și Maxim Kanunnikov.