12 Femeile frumoase care nu se tem să îmbătrânească

12 Femeile frumoase care nu se tem să îmbătrânească

Ei bine, simțul umorului și al ironiei lui Heidi Klum este admirabil. Uită-te la machiajul îndrăzneț aici.

Într-un interviu cu revista People, modelul a recunoscut:

"Jurnaliștii au repetat tot anul în care aveam 40 de ani. În fiecare zi am fost întrebat: "Și cum este să îmbătrânesc?" Și apoi am decis că, din moment ce toată lumea este atât de interesată, îmi voi arăta în mod clar bătrânețea mea! "







Cate Blanchett, 47 de ani

12 Femeile frumoase care nu se tem să îmbătrânească

Cate Blanchett, actriță câștigătoare de Oscar, pare a fi practic neschimbată de-a lungul anilor. Cu toate acestea, ea este un adversar al chirurgiei plastice și crede că chipul oricărei actrițe trebuie să rămână întotdeauna în viață, astfel încât să își poată arăta sentimentele și să joace roluri.

"Știu că atunci când râd, ridurile mele devin mai profunde, dar nu mă deranjează. De ce ar trebui să am o față care să nu reflecte povestea mea, o persoană care nu simte un simț al umorului?

Meryl Streep, 67 de ani

12 Femeile frumoase care nu se tem să îmbătrânească

După ce Meryl Streep a ajuns la vârful carierei sale, să ia cel puțin rolul lui Miranda Priestley în "The Devil Wears Prada".

Meryl poate fi inclusă în numărul titularilor de înregistrări pentru puterea legăturilor de familie - este căsătorită de aproape 40 de ani și are 4 copii. Poate că una dintre realizările actriței este că vârsta ei nu a fost niciodată un obstacol pentru creativitate sau imagine.

Julia Roberts, 49 de ani

12 Femeile frumoase care nu se tem să îmbătrânească






După 40 de ani, actrița a început conștient o carieră de modelare. Ea a remarcat că prezentarea pentru fotografie în 40 de ani este mult mai interesantă decât în ​​20 de ani, pentru că la această vârstă femeile își cunosc bine corpul și se relaxează.

"Fața ta ar trebui să-ți spună despre tine, și nu despre că te duci la doctor."

Jodie Foster, 54 de ani

12 Femeile frumoase care nu se tem să îmbătrânească

Actrita este un adversar al chirurgiei plastice, insa cu toate acestea, considera ca aceasta este alegerea personala a tuturor. Se mentine in forma printr-o dieta sanatoasa si sport. Merită remarcat faptul că Foster arată excelent pentru anii săi.

"Este mai bine să fii o femeie în riduri decât o femeie, care arată imediat: ea este jenată de ridurile ei."

Julianne Moore, 56 de ani

12 Femeile frumoase care nu se tem să îmbătrânească

Julianne Moore spune că secretul tinereții sale este în naturalețe și iubire pentru ea însăși. Încearcă să mănânce o mulțime de pește proaspăt, legume și fructe. Printre slăbiciunile ei, menționează un vin bun alb.

Apropo, actrița a jucat în filmul "Wonderful World" (Wonderstruck), pentru rolul pe care trebuia să-l "îmbătrânească" și să încerce o perucă cu părul gri.

"Nu încerc să-mi țin tânărul. Există pur și simplu anumite reguli, se poate spune, regulile de frumusețe pe care le urmez. Mama mi-a spus întotdeauna că trebuie să folosiți protecție solară. Înainte, nu am ascultat-o. Acum Sanskrin este arma mea principală. "

Rachel Weiss, 46 de ani

12 Femeile frumoase care nu se tem să îmbătrânească

Actrița admite că îi îngrijește cu grijă de piele, că vizitează în mod regulat masajul și că de la vârsta de 17 ani a folosit crema de ochi. Ea crede că cu cât mai devreme ai începe să ai grijă de tine, cu atât mai multe șanse să te dezvolți frumos și armonios.

Rachel spune că Botox-ul ar trebui interzis pentru actori la fel cum steroizii sunt interzise pentru sportivi.

Acțiunea este o emoție continuă. Deci, de ce eliminați ocazia de a se încrunta? "

Kim Cattrall, de 60 de ani

12 Femeile frumoase care nu se tem să îmbătrânească

Kim sa asociat cu personajul ei în seria "Sex and the City" de Samantha Jones, dar în viață este o persoană complet diferită. De exemplu, spre deosebire de caracterul său, Cattrall nu se teme de vârstă.

"Cei 40+ mei erau destul de buni, dar acum, în decada a șasea - oh, chiar de la cuvântul brize antichitate! - A venit o superbă cunoaștere de sine. Nu încercați să fiți altcineva sau să faceți ceva care nu este al tău. Crezi: "Iată-mă. Am trecut prin ea, am supraviețuit și știu cine sunt. "







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: