3 Plus Yoga pentru a vă ajuta să reușiți în afaceri

Unii oameni asociază yoga cu oameni care încearcă să răsucească trupurile lor în covrigi ciudate. Cu toate acestea, yoga nu este doar o formă de antrenament de fitness; este o practică filosofică antică care a existat de mai bine de o mie de ani. Aplicarea corectă a yoga oferă o persoană multe avantaje.







Nu numai că yoga este utilă nu numai pentru trup și spirit, ci poate fi și un instrument valoros care vă va ajuta să înființați o afacere. Mi-am dat seama de acest lucru aproape accidental cu câțiva ani în urmă, când am început să practic Kundalini Yoga. După ce am început studiul, am observat că acest lucru sa reflectat în sfera mea de afaceri.

Yoga poate oferi beneficii afacerii dvs. Pentru a nu fi neîntemeiat, voi lista o serie de avantaje care vor fi benefice pentru antreprenor.

1. Îmbunătățirea sănătății

Viața unui om de afaceri, de regulă, este plină de sarcini fizice. Călătorii constante, zboruri, nopți nedormite, gustări în mișcare, sensibilitate la atacuri microbiene suplimentare, stres - aceștia sunt tovarăși tipici ai unui om de afaceri.

Yoga vă oferă putere, flexibilitate, energie suplimentară. În yoga, există posiții speciale care sunt special concepute pentru a întări imunitatea, ceea ce va ajuta la evitarea supraîncărcării inutile. Datorită yoga și a unui stil de viață sănătos, nu am fost bolnav în ultimii cinci ani.

2. Recuperarea psihologică

Rularea afacerii dvs. este întotdeauna însoțită de stres. Cursurile de yoga sunt ideale pentru calmarea minții, permițându-vă să eliberați subconștientul și astfel să găsiți mai ușor soluții la probleme.

Acest lucru poate părea ilogic, dar dacă stau în tăcere, eu mă pot ocupa mai bine de probleme. Nu mă deranjează deloc, mă concentrez. Mă simt mai puțin stresat și dezamăgit dacă lucrurile nu merg așa cum era planificat.

3. Beneficii spirituale și karmice

Gândurile, cuvintele și intențiile noastre revin la noi înșine. Puteți spune multe despre o persoană dacă știți ce îi place, de ce îi este frică. Gândurile noastre (și mai ales cele negative - ele, conform legii răutății, funcționează foarte bine) pot influența succesul nostru. Colegiile mele, am observat că yoga ajută la utilizarea mai productivă a legii atragerii. Dacă investiți în afacerea dvs. o mulțime de emoții pozitive și amabile, intenții, atunci veți întâlni oameni să utilizeze circumstanțele care vor ajuta la dezvoltarea afacerii dvs.







În plus, unele principii de yoga vă vor ajuta, de asemenea, în dezvoltarea afacerilor:

1. Trebuie să continuați, chiar dacă este foarte dificil

Yoga necesită perseverență. Trebuie să înveți noi poziții, să progresezi în mod constant. Cu toate acestea, pentru a obține cu adevărat mari succese, trebuie să țineți poziția într-o poziție mai lungă decât de obicei.

Acest lucru poate fi aplicat în cazul afacerilor. Trebuie să depuneți eforturi mai mari pentru a obține rezultate bune.

2. Dacă nu știți de unde să începeți, atunci începeți

Trebuie doar să începeți să acționați și numai atunci veți înțelege dacă merită să continuați această chestiune. Dacă simțiți că cazul este cu siguranță al tău, atunci continuă să acționezi!

3. Nu lăsați incertitudinea să stea în calea succesului

Insecuritatea este unul dintre cei mai răi dușmani ai unui om de afaceri. Pentru a le depăși, trebuie să vă concentrați asupra acelor aspecte care generează cea mai mare incertitudine în abilitățile lor. Doar atunci puteți reuși.

4. Întotdeauna să fii o persoană pozitivă

Yoga ne încurajează să ne bucurăm de viață și să fim pe valul pozitiv în orice situație. Pe calea fiecărui om de afaceri există obstacole. Cu toate acestea, fiecare eșec ne oferă o lecție care, ulterior, ne va ajuta să creștem deasupra noastră. Yoga vă optimizează nivelul de energie, ceea ce vă va ajuta să ajungeți la prosperitate. eliminarea gândurilor negative, creșterea potențialului creativ.

Când trăiți o viață echilibrată, plină de intenții pozitive și bune, puteți atinge succesul, atingeți orice scopuri. faceti-va o avere, satisfaceti toate nevoile angajatilor si clientilor dumneavoastra.

  • 3 Plus Yoga pentru a vă ajuta să reușiți în afaceri
    Millionaire vă oferă sfaturi despre cum să obțineți succesul și să vă promovați afacerea
  • 3 Plus Yoga pentru a vă ajuta să reușiți în afaceri
    Afirmații nesăbuite care ne ucid șansele de succes
  • 3 Plus Yoga pentru a vă ajuta să reușiți în afaceri
    Cum mi-am schimbat complet viața
  • 3 Plus Yoga pentru a vă ajuta să reușiți în afaceri
    9 afirmații false care ne ucid șansele de succes.






Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: