20 moduri de a atrage abonații blogului

20 moduri de a atrage abonații blogului
Onibalusi Bamidele; 21 moduri de a obține mai mulți abonați la blogul dvs.

Una dintre cele mai mari greseli pe care le-am făcut atunci când devin doar un blogger, a fost că nu am căuta să atragă abonați, aceeași greșeală este majoritatea începătorilor, dar atunci când își dau seama că au nevoie să crească baza de abonați, nu știi cum este să facă.







Abonații dvs. reprezintă cel mai valoros element al dvs. și chiar dacă vă pierdeți blogul, îi puteți contacta în continuare. Atragerea de abonați poate fi o sarcină destul de dificilă, mai ales dacă sunteți un blogger novice, acest articol descrie 20 de modalități de a atrage abonații blogului.

1. Acest lucru ar trebui să fie evident

Cum vă puteți aștepta ca utilizatorii să se aboneze la blogul dvs., dacă nu îl oferiți, oferiți-vă blogului o caracteristică de abonament.

2. Ar trebui să fie ușor

Încercați să faceți cât mai ușor procedura de abonare la blogul dvs. și asigurați-vă că cititorii nu au probleme atunci când vă abonați la blogul dvs.

3. Cereți-o

Nu subestimați niciodată puterea unei cereri. Poate că cititorii dvs. pur și simplu nu știu la ce doriți să se aboneze și dacă îi întrebați direct, atunci numărul abonaților dvs. poate crește semnificativ.

4. Utilizați promoțiile

Trebuie, de asemenea, să vă asigurați că persoanele care se abonează la blogul dvs. primesc aceste promoții, deoarece dacă nu primesc nimic, se vor dezabona cel mai probabil. Există un plugin foarte convenabil pentru trimiterea de promoții numai către abonații casetei lor - feedvertising plugin.

5. Gestionați traficul viral

O modalitate foarte eficientă de a obține noi abonați este de a gestiona traficul de viruși în scopul creșterii numărului de abonați. Nu toate articolele sunt publicate în blog-uri, sunt egale, unele posturi devin „virale“ și sa răspândit foarte repede, în timp ce altele nu, va fi capabil să atragă abonați la blog-ul dvs., dacă învățați cum să gestioneze traficul publicațiilor lor virale.

Dacă vedeți că postarea a devenit virală, adăugați la începutul sau la sfârșitul acestui post un mic paragraf care spune povestea cine sunteți și de ce credeți că blog-ul dvs. va fi util pentru cititori, și chiar scrie că ei pot sări peste, dacă nu vă abonați la postarea dvs. și includeți un link pentru abonament.







6. Creați o pagină de destinație

Pagina de destinație este de obicei foarte eficientă, mai ales dacă vizează persoane care nu sunt prea sofisticate în domeniul informaticii. Pagina de destinație este foarte utilă pentru creșterea numărului de abonați, deoarece servește doar pentru a vă abona la blogul dvs. și nu există nimic care să îi perturbe cititorul de la această sarcină.

În plus, puteți atrage abonați dacă scrieți în mod special pentru alte bloguri și la sfârșitul postării includeți un link către site-ul dvs. care îi va aduce trafic suplimentar.

9. Scrie cărți electronice virale

Aceasta este strategia pe care am lucrat în prezent, astfel încât să puteți aștepta o lună sau ceva să așteptați să găsesc o selecție de cărți electronice. Când vorbesc despre scrierea de e-cărți virale, nu mă refer la cărți pe care le puteți utiliza pentru a vă extinde lista abonaților dvs., vorbesc despre cărți pe care le puteți da oamenilor pentru nimic, fără a obține nimic în schimb.

Încercați să scrieți cărți informative bune, care includ un link pentru a vă abona la blogul dvs. și încurajați oamenii să împărtășească această carte cu prietenii și cunoștințele lor. În plus, ar trebui să încărcați e-cărțile pe diferite site-uri de partajare de fișiere, pe site-uri web pentru schimb de documente, forumuri și așa mai departe. Aveți grijă ca cărțile dvs. să fie descărcate de mii de ori, astfel încât să obțineți mai mult trafic și mai mulți abonați.

Nu toate articolele sunt echivalente și nu ești un robot în generarea conținutului, nu poți scrie mereu articole minunate. Încercați să publicați câteodată în blogul dvs. articole de susținere, de exemplu o dată sau de două ori pe lună. Veți fi surprins de modul în care acest lucru vă va ajuta să creșteți numărul de abonați la blog.

12. Semnătura în litere electronice

Mulți dintre noi trimitem și primim în fiecare zi un număr mare de scrisori, dar nu folosim niciodată această ocazie minunată. Puteți să creșteți numărul de abonați dacă includeți un link către pagina de abonament în semnătura e-mailurilor dvs. De fiecare dată când trimiteți o scrisoare sau răspundeți altcuiva, oamenii vor vedea acest link și în majoritatea cazurilor se vor abona la blogul dvs.

14. Includeți toate postările din lista de corespondență

16. Încercați să diversificați conținutul

Mulți dintre cititorii care nu știu prea multe despre computere și rețele nu știu ce este RSS și vă poate costa un procent semnificativ de abonați. Când am creat primul meu blog, nu știam ce este RSS, și același lucru se poate spune despre multe persoane. Educați cititorii dvs. cu privire la modul de utilizare a RSS-ului, iar beneficiile acestui serviciu vă vor asigura creșterea viitoare a numărului de abonați.

Nu aveți nevoie să petreceți toată ziua scriind un articol despre RSS și beneficiile sale, puteți invita cititorii să urmeze linkul WhatIsRSS.com. pentru a afla mai multe despre serviciul RSS.

18. Concentrați-vă pe abonarea la blogul dvs.

19. Pagina cu informații despre dvs.

Nu neglija să includă în pagina dvs. de blog cu informații despre tine, încercați să spun cât mai multe detalii posibil (dar nu prea personale), astfel încât cititorii vor afla mai multe despre tine începe să încredere în tine, și va crește șansele ca acestea vor semna pentru newsletter blogul tău.

Materiale conexe

Nu cu toate opțiunile sunt de acord.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: