21 Citat de Regele ororilor Stiven King

Stephen King - legendarul "Rege al ororilor", un maestru de neegalat de penetrare în colțurile cele mai ascunse ale sufletului uman. Lucrările sale conduc cititorul nervos în uimire, dar în același timp, multe cărți sunt pline de semnificații filosofice profunde.

21 Citat de Regele ororilor Stiven King

  1. Monstrii și fantomele există în realitate. Ei trăiesc în noi. Și câteodată câștigă.
  2. Uneori o femeie, pentru a supraviețui, trebuie să fie o vrăjitoare.
  3. Dacă nu-ți controlezi mânia, furia ta te va controla.
  4. Cele mai importante lucruri sunt cele mai greu de exprimat în cuvinte. Uneori se pare că ne este rușine de propriile noastre sentimente, deoarece cuvintele ne fac vicii.
  5. Singura modalitate de a trăi este să trăiești. Să-mi spun: "Pot să fac asta", știind chiar că nu poți.
  6. Dacă o persoană mă înșală o dată - să-i fie rușine de el; Dacă mă înșeală a doua oară - să-i fie rușine de mine.
  7. Talentul în sine este mai ieftin decât sarea de masă. O persoană de succes de la talentați se distinge doar de una - o mulțime de muncă grea.
  8. Femeile nu pot păstra secrete, dar niciunul dintre ele nu va dezvălui ceea ce este în inima ei.
  9. În general, un bărbat cu o femeie bună este cel mai fericit dintre creaturile lui Dumnezeu și fără el cel mai nefericit. Și un singur lucru le salvează: nu știu ce le lipsește.
  10. Inimile se pot rupe. Da, inimile se pot rupe. Uneori mi se pare că ar fi mai bine dacă am fi murit când s-au despărțit. Dar nu murim.
  11. Îmi plac femeile care râd de ei înșiși și nu au nevoie să-și bage nasul în glumă.
  12. Doar dușmanii spun adevărul. Prietenii și iubitorii minți fără întrerupere, prinși într-o rețea de datorie.
  13. Planeta se învârte, știi tu. Poți să te rotești cu ea, dar poți să prindă ceva și să protestezi, dar atunci vei fi bătut.
  14. Acele lucruri de care ai nevoie, nu poți să cumperi bani.
  15. La douăzeci și unu, viața se află înaintea ta, ca o hartă. Și doar până la vârsta de douăzeci și cinci ani începi să bănuiți că vă uitați la hartă cu susul în jos, și de către cei patruzeci de ani sunteți în sfârșit convinși de acest lucru. Și la șaizeci, crede-mă, vei afla că ești pierdut fără speranță.
  16. Trecutul ar trebui tratat nemilos și calm. Acele lovituri care ne ucid nu contează. Numai cei care au supraviețuit și trăiesc sunt importanți.
  17. Doar pierzând totul până la capăt, obținem libertate.
  18. Cele mai frumoase cuvinte din orice limbă sunt "Iartă-mă".
  19. Dacă sunteți nemulțumiți singuri, este puțin probabil că veți fi buni altora.
  20. Există lacrimi care trebuie să plângă, în orice moment al zilei și al nopții, plângând astfel încât totul din interior să fie ars.
  21. Poate că există zâne și elfi, dar amintiți-vă: Dumnezeu îi ajută pe cei care se ajută singuri.

Marketing - pozitiv, inspirat și de viață

Faceți clic pe ca →
pentru a obține cele mai bune
postări pe Facebook.







Trimiteți-le prietenilor: