5 Declarații false, pe care 20 de ani trebuie să nu le mai creadă

5 Declarații false, pe care 20 de ani trebuie să nu le mai creadă

Cu toata viata ei au spus ca poate face tot ce vrea, ca succesul o asteapta doar pentru virajul urmator. Dar acum, la vârsta de 25 de ani, lucrand la locul de muncă fără calificări speciale și perspective de carieră, ea, la fel ca mulți tineri de 20 de ani, se confrunta cu frustrare.







Acest sentiment de dezamăgire este o consecință a minciunilor în care i sa spus și a spus ea însăși. Am fost mințiți și această minciună continuă să ne țină.

Prea mulți copii în vârstă de douăzeci de ani se întorc în viețile lor cu parbrize, murdare de murdărie, minciuni și jumătăți de adevăruri. Și apoi ne întrebăm de ce mulți dintre ei nu reușesc.

Fie trebuie să oprim acum acest flux de minciuni, fie să lăsăm cei douăzeci de ani pe marginea vieții.

Dacă vom merge mai departe cu răspunsuri la întrebările principale, conducând tinerețea spre succes, atunci chiar acum trebuie să nu mai credem în minciuna următoare:

1. Eu singur trec prin asta

Mi-aș fi pus cu plăcere această minciună într-o închisoare din Siberia și cheile au dat un pachet de lupi Arctic pentru depozitare. Nu sunteți singuri în bătăliile voastre, întrebări, întrebați ce este acum sau ce urmează sau ce am nevoie?

Da, este adevărat, tinerețea noastră este puternică, mulți trec prin criza lor singură.

Dar toți avem nevoie de ajutor. Toți avem nevoie de sprijin. Avem nevoie de un impuls înainte, de o sugestie, de sfaturi și de sprijin.

Nimeni nu a înțeles nimic. Iar cei de 20 de ani, care cred că au reușit toți, așteaptă cel mai mare șoc.

2. Ar trebui să fiu de succes acum. Acum!

M-am gândit serios că în 20 de ani voi intra într-o viață de succes super, cu onoruri, salarii mari, bonusuri și mulțimi de oameni care vor să știe secretele despre cum să obțină același succes până la vârsta de 23 de ani. Ei bine, poate la 25 de ani dacă trebuie să mă confrunt cu niște obstacole serioase.







Nu am înțeles că succesul necesită timp, mult timp.

Succesul nu este McMuffin, care merită 3 dolari și se pregătește pentru câteva minute.

Succesul este Capela Sixtină, anii, durerea, dezamăgirea, miile de perii, flori și schițe aruncate înainte ca capodopera să fie gata.

Numeroase personalități celebre, pe care le idealizăm - cum ar fi Abraham Lincoln, nu au fost nimic în cele douăzeci de ani. Chiar și Isus, care nu a cunoscut niciodată căderea, nu și-a început lucrarea până la vârsta de 30 de ani.

5 Declarații false, pe care 20 de ani trebuie să nu le mai creadă

Succesul nu este o cursă pe distanțe scurte, este un maraton de anduranță. La 20 ani nu suntem încă pregătiți pentru curse reale. La 20 ani, mai degrabă ne pregătim rezistența pentru a participa la această cursă în viitor.

Dacă faceți un pas pentru a vă întâlni visul în fiecare zi - este un succes. Succesul constă în detalii.

3. Viața nu merge așa cum ar trebui "să fie"

Într-un fel, da. Viața nu merge întotdeauna așa cum ar trebui să fie, dar ce ar trebui "să fie" în înțelegerea noastră? "Trebuie să fie" este o minciună. Asumarea modului în care ar trebui "să fie" se bazează pe viziunea celor care au obținut deja succes.

Trăiți-vă propria viață acum și faceți ce puteți face pentru a ajunge acolo unde vreți să mergeți. Așa ar trebui să fie.

4. Nu am ce am nevoie

Eu 100% pot garanta că aveți tot ce aveți nevoie. Am triplul ratei duble și garantează o rambursare de 100%, că ai ceea ce este necesar. Este nevoie doar de ceva timp înainte să vă dați seama ce este "dvs.".

Intrăm în trepte treptat, nu este o întâlnire accidentală. Nu intri doar in usa, iar chemarea ta suna brusc din spatele canapelei. Domnul ne-a trimis pe toți într-o călătorie și, indiferent cât de mult am vrut să ne grăbim până la final, vom trece timpul pentru ca Domnul să ne învețe ce ne așteaptă exact la final.

În unele moduri suntem deosebit de înzestrați. Trebuie doar să curățăm straturile pentru a înțelege că acesta este "ceva".

5. Sunt un ratat

Singurul eșec în cei douăzeci de ani va fi, dacă nu avem eșecuri.

Singurul eșec în douăzeci de ani este să cadeți și să vă numiți ratat.

Cele douăzeci de ani trebuie să fie imboldate de eșecuri. Și oricine vă va spune contrariul este un mincinos.

Portalul nostru Facebook:

Dar nu trebuie să vă definiți prin eșecurile voastre. Eșecul nu este o perioadă, este o virgulă. Cea mai mare greșeală este să nu mai încerci.

Există o singură cale de a avea succes la douăzeci de ani - să faci greșeli, să te ridici și să încerci din nou

Noi, la Telegram, abonați:






Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: