2 Vasul din cordonul ombilical, dar au existat 3 ((viață, sarcină

Astăzi a făcut uzi, termenul de 35-36 de săptămâni. Înainte de a urmări de mai multe ori, în cordonul ombilical existau întotdeauna 3 vase. Și astăzi, deodată, totul a fost simplu la uzi, au spus sau au spus 3 nave, apoi au început să se uite la un doppler - 2 a apărut, în al treilea nu există flux sanguin. Deși acum o lună a fost. Am citit despre abaterile și încălcările posibile, am fost supărat, bineînțeles. Restul fluxului sanguin este normal pentru doppler. În același timp, în perioada 35-36 săptămâni, capul copilului în 36-37, 34-35 în abdomen, picioare, mâini pe 35-36. Apa este ceva mai mult decât normal. Pe uzi nimic nu a explicat mai ales. Ca tot ce ai în regulă. ultrasunete mamoș privit ca un tot ce nu este deosebit de atent ((să zicem, mai puțin burta un pic, nu lag altceva -. O variantă a normei Sunt nave foarte interesate -. A fost 3, a fost 2. Cum este nici? care nu au avut acest lucru?







2 Vasul din cordonul ombilical, dar au existat 3 ((viață, sarcină
bobrez V.I.P.

Pentru a modifica dopplerul în altă parte. Și, de fapt, fii nervos și hotărăște-te ce să faci, și acum chestia asta despre cafea.







Mă deranjează că ambii medici i-au acordat o atenție deosebită. Uzi a făcut sau a făcut în PMTS, consultat în TSPS cu medicul la care am de gând să nasc. Mâine voi merge la o consultare cu doctorul meu, care conduce B și care am foarte multă încredere. Asigurați-vă că vorbiți cu ea pe această temă. Doar Doppler nu o face. Mă îngrijorează faptul că au existat trei vase de sânge și acum doar două vase de sânge. Deci, una din artere este înfundată? Și dacă același lucru se întâmplă și cu al doilea?

2 Vasul din cordonul ombilical, dar au existat 3 ((viață, sarcină
Dasha__R ** K **

Nu este nimic teribil în 2 nave

Al doilea meu fiu a fost așa. Dar inițial au existat 2 nave. Pe Uzi precedent nu a văzut, se dovedește. În același timp. Cum m-am speriat atunci. Pentru mine încă pe uzi așa au spus sau spus ambiguu, tastați bine dacă este livrat înainte de acest termen. Și o pauză. Totul e bine cu copilul. A născut 3800 în săptămâna de 3800.

Am auzit că, dacă inițial 2 nave, atunci acesta este motivul cercetării suplimentare, pentru că acest lucru poate fi un marker al anomaliilor cromozomiale. Dacă la început 3 și apoi 2, o navă a încetat să funcționeze (există multe motive, îmi amintesc că din cauza trombului poate fi). Dar dacă totul este normal cu placenta și fluxul sanguin, nu există motive de îngrijorare.

Suntem în rețelele sociale

Site-ul nostru utilizează cookie-uri pentru a îmbunătăți performanța și a îmbunătăți performanța site-ului. Dezactivarea cookie-urilor poate duce la probleme cu site-ul. Continuând să utilizați site-ul, sunteți de acord cu utilizarea cookie-urilor noastre.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: