3 Mijloace pentru curățarea reviziilor personale

În mod regulat, trecând prin mijloace pentru curățarea pielii feței, două pentru pielea sensibilă.

A'PIEU Ulei de curățare «Lavender» - ulei hidrofil pentru pielea sensibilă







3 Mijloace pentru curățarea reviziilor personale

Miros și consistență. uleiul clasic, se răspândește repede, este convenabil de utilizat, dar există riscul de a vărsa. Mirosul este blând și discret, lavanda. Plăcut și ușor. Pe piele nu rămâne.

Efect. spală machiajul rău. Nu este adecvată pentru îndepărtarea BB-cream sau remediu tonic clasic. Poate elimina doar machiajul ușor.

Pe de o parte, am plătit o steblanc BB-crem, ruj cu un finisaj umed Tom Ford, corrector strans Shiseido, Mac Ruby Woo, umbre minerale de zi cu zi, rimel Bourjois.

3 Mijloace pentru curățarea reviziilor personale

A spălat uleiul:

3 Mijloace pentru curățarea reviziilor personale

Metoda mea de aplicare. Apasă distribuitorul de 4 ori - servind ulei la un moment dat. Aplic pe față, evitând zona din jurul ochilor, altfel ochii vor fi acoperiti cu un film și o senzație de giulgiu după spălare va apărea. Îmi dizolvesc machiajul cu mișcări circulare, apoi mă spăl pe mâini și pe apă cu ulei. După folosirea spumei sau gelului pentru spălare. Puteți încerca să înlocuiți gelul cu apă micelară, dar nu vă sfătuiesc. Cred că dacă vă spălați fața cu spumă, pielea nu va fi curățată suficient.

Portabilitatea pieii mele sensibile. producătorul avertizează pe partea din spate a cutiei că produsul nu este potrivit pentru îndepărtarea machiajului din ochi. Nu am știut inițial despre asta, deoarece nu era nicio cutie. Dacă produsul intră în ochi, atunci va exista o senzație de film, dar nu există senzație de arsură. Încă nu folosesc ulei pentru a elimina machiajul din ochi. Este bine ca producătorul să avertizeze despre acest lucru. Pentru pielea sensibilă adecvată. Nu irită, se usucă puțin, dar nu este critică.

Perioada de testare: mai mult de 14 ori. Am folosit toată sticla.
Evaluare. 3.

Rezultatul. Nu-l sfătuiesc să-l cumpere și nu intenționez să-l repet eu. Destul de un ulei hidrofil mediocru.

Prețul. 765 r pentru 150 ml.

Nivea lapte blând pentru pielea uscată și sensibilă

3 Mijloace pentru curățarea reviziilor personale

Pe valul de a găsi mijloace ieftine pentru a curăța pielea sensibilă, am cumpărat acest lapte. Am o atitudine negativă față de Nivea. Crema lor legendară într-un borcan albastru nu era potrivită pentru mine când aveam pielea normală, nici măcar lipsită de uscăciune. Dar am decis să dau acestei companii o șansă și în zadar! La dracu cu ultima sansa, daca ceva nu ti se potriveste, continua si nu pierde timpul.

3 Mijloace pentru curățarea reviziilor personale

Miros și consistență. mirosul de crema Nivea. Consistența laptelui clasic, seamănă cu o loțiune de corp obișnuită. Flux mediu, rapid de la fața nu se poate scurge, este convenabil să se aplice pe piele.

3 Mijloace pentru curățarea reviziilor personale

Efect. Deep curăță pielea? Nu! Cu siguranță nu. Fotografia de mai jos este o dovadă vie a acestui fapt. Care este esența laptelui ca produs pentru curățarea pielii? - dizolvă delicat și ușor machiajul, de fapt este totul. Nu am întâlnit niciodată lapte, care ar "curăța profund pielea", care ingredient din compoziție o va purifica? Uleiul de migdale? - va hrăni, nu mai mult. Acest lapte nu este capabil chiar să smulgă rămășițele de machiaj, ca să nu mai vorbim de dizolvare. Acest lapte poate fi atins doar cel mai ușor grad de "dizolvare" a produselor cosmetice - un rezultat foarte rău. Nu este capabil să dizolve aproape nimic, cu excepția carcasei, dar chiar și laptele ei nu se va îndepărta până la capăt.








Am pus lapte și l-am frecat

3 Mijloace pentru curățarea reviziilor personale

Am spălat laptele cu apă

Metoda mea de aplicare. Am observat că mulți oameni nu folosesc corect laptele. Un timp foarte îndelungat și am folosit produsul în mod greșit și nu am înțeles care este esența lui. Laptele este mai potrivit pentru persoanele cu pielea sensibila si uscata. Se dizolvă ușor machiajul și nu durează pielea. Inițial, suntem sfătuiți să folosim tampoane de bumbac, să aplicăm lapte și să eliminăm machiajul, iar acest lucru este de obicei o metodă proastă - aproape niciodată nu este posibilă curățarea pielii cu cel puțin 50%. Este necesar să strângeți o doză de lapte, să le puneți pe palmele și să purtați ușor laptele pe față, ca și cum ați zgâria o cantitate mare de cremă pentru față. Datorită mișcărilor circulare, laptele dizolvă machiajul. După aceea, trebuie să spălați resturile de lapte cu apă sau soluție micelară și apoi spălați în mod necesar cu o spumă ușoară sau gel. Laptele ca produs este parte integrantă a soluției de curățare în două etape - solvent pentru machiaj (lapte / ulei hidrofil) + gel pentru curățarea pielii (spumă). În caz contrar, după un timp poate apărea o problemă cu porii prost purificați, ca urmare, porii se vor înfunda rapid.

Rezultatul. Nu stiu pentru cine a fost creat acest produs. Eu sunt aceeași persoană cu pielea sensibilă și câteodată sunt vopsită. Nu înțeleg, se înțelegea că oamenii ca mine nu pictează? Atunci de ce au nevoie de lapte curat? - curățarea profundă a pielii? După cum am aflat mai sus, acest produs nu este capabil de acest lucru. Doar adăugați un produs suplimentar la rutina dvs. de seară? - pentru pielea sensibilă, orice atingere în momentul curățării nu este suficient de confortabilă. Tind să cred că produsul este prost conceput.

Perioada de testare: mai mult de 14 ori.
Evaluare: 2.

Prețul. 219 de picături pentru 200 ml.

Elizavecca Elastic Pore Spumă de curățare - Porii pentru curățarea porilor

3 Mijloace pentru curățarea reviziilor personale

Miros și consistență. miroase slab, parfumul este cosmetic, discret. Consistența gelului cu densitate medie conține particule de răzuire similare cu zahărul fin. Particulele pot afecta neplăcut pielea sensibilă la zgârieturi. La contactul cu apa, gelul devine gri și se transformă în spumă fină.

Efect. Am folosit spumă pe o față aburită, am masat pielea și am plecat timp de 30-60 de secunde. Pentru pielea grasă cu pori înfundate, aceasta este cea mai bună utilizare. Penka se pregătește perfect pentru a curăța porii cu autocolante speciale sau cu o mască de curățat. Nu aș sfătui să o folosesc în fiecare zi, pentru că este destul de agresivă. Vizibil înălță porii, dar nu le curăță. Make-up elimină mediul, dar pentru aceasta nu este destinat.

Portabilitatea pieii mele sensibile. nu este potrivit pentru pielea sensibilă. Cauzează senzație de arsură. Particulele de spalare nu sunt simțite plăcut pe piele.

Rezultatul. Îți recomand pentru pielea grasă ca prima etapă de purificare a porilor. Pentru mine, nu voi repeta, deoarece spuma este agresivă pentru pielea sensibilă.

Perioada de testare: mai mult de 14 ori. Terminat flaconul.
Evaluare: 4.

Prețul. 120 ml pentru 600 de ruble.

Vă mulțumesc pentru atenție!

Mesaj către Administrator despre eroare

Text cu o eroare:

Mesajul dvs. (opțional):

Menționați utilizatorul

Adăugați o mențiune Anulați

Raportați o postare

Rudele și insultele

Materiale care încalcă legea

Postări interesante de la bloguri

Mesaje interesante din comunitate

  • Un post minunat despre coreean Cosmic Cosmic Cosmetics Cosmetics 10337
  • Zer cu vitamina C de la Levrana Natural 3443
  • Cosurx acne pimple maestru patch - acupunctura acupunctura 4123
  • Îngrijire în coreeană și un animal de companie din Body Shop! Partea 1, curățarea pielii 2883
  • Paula's Choice Prezentare generală a căilor de atac 2481
  • Tratamentul de față de la Cleon 2119
  • Îngrijirea corpului c La Roche-Posay 2766
  • Comparație între cele trei balsamuri pentru buze 8022
  • Cel mai bun antiperspirant Dove Invisible Dry Anti-perspirant 5380
  • Grijă de Kiehl's 7081
  • Două Peula's Choice peeling 2111
  • Salvează-ți buzele. Labiocare Repair balsam de sos 1925
  • Emulsie pentru față Emulsia Saem Urban Eco Harakeke 3518
  • Trei borcane pentru corp de la marca rusă Savonry 1848
  • Origins Plantscription Ser Anti-Aging 2686
  • Mască instantă de curățare instantă de la L'Occitane 6666
  • Apă micelară Filorga, soluție micelară anti-îmbătrânire Cleanser fiziologic și remover 1905
  • Îngrijirea plăcută a piciorului cu Cremă de frumusețe pentru picioarele Caudalíe 1106
  • Bugetul găsi: Spray-uri Liv Delano din seria Fleurs de France 2038
  • Necunoscutul "cuc" care mi-a cucerit pielea - Pai Skincare Kukui Exfoliatorul de luminozitate Jojoba pentru piele 2486
  • Patrimoniul Nubian 3054 Săpunuri
  • Flying pe aripile nocturnei - masca de noapte Banila Co Black 17 Sleeping Pack 2556
  • Cremă de Ochi Cliv Premium, Ginseng Berry Premium Cremă de Ochi 1172
  • Cremă de înnobilare Leorex Moisturizer Gold 1538
  • Yuzu Sorbet Cremă de zi hidratantă de la Erborian 2861
  • Kiehl's Ultra Facial Cleanser - decentă, dar nu cea mai bună 1587
  • Easy SPA Sheabutter gel de duș 412
  • Curățenie ordonată: Gel de curățat Givenchy Clean și Avene Cleanance 1702
  • Aveți grijă de mine, Guam Cremă de corp anti-îmbătrânire cu efect de imbatranire Corpo 238
  • Și secerătorul, și pe dude playmaker: înseamnă All-In-One-Cleanser - demakijazh și de spălare simultan 273

Cea mai bună zi din comunitate

  • Cosrx BHA Blackhead Power Liquid - remediu pentru puncte negre și Cosrx One Step Pimple Clear Pad - Discuri pentru puncte negre 8 Jolsie
  • Aveți grijă de mine, Guam Anti-îmbătrânire efect de corp de ridicare smântână Corpo 4 Anecka
  • Și secerătorul și jocul dude: mijloacele All-In-One-Cleanser - machiajul și spălarea simultană 0 SvetlanaTora






Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: