2018 Cum se face un cod qr pentru Android și Apple Store Android

Androids .help Comunitatea Android Android.

Am o aplicație care are versiuni pentru Android și iPhone. Deci, am două URL-uri pentru ele (Market și AppStore), dar nu vreau să adaug două coduri QR diferite la pagina principală. Există vreo modalitate (serviciul on-line pe care mi-l așteptam) să aibă o singură adresă URL pentru ambele piețe care să detecteze dispozitivul utilizatorului și să trimită imediat versiunea corespunzătoare a aplicației. Software-ul pare foarte banal, dar, probabil, cineva a rezolvat deja problema.







Top 5 răspunsuri

Nu există nici o modalitate de a încorpora informații în cod QR care leagă direct la două adrese URL diferite atunci când sunt citite de orice cititor de cod QR. Un cititor de coduri personalizat QR ar putea să dezasambleze codul QR cu două adrese URL și să decidă care URL să urmeze, dar va trebui să găsiți o modalitate de a obține un cititor QR personalizat pentru clienții dvs.







Dacă aș fi făcut asta, aș investiga trimiterea tuturor utilizatorilor la pagina produsului. Posibilitatea de a participa la implementarea ulterioară a produsului, schimbul de informații cu un potențial client, poate duce la mai multe vânzări. Am stabilit câteva teste AB pentru a vedea ce este mai bun.

Acolo, aveți deja servicii QR Code Generator de o calitate mai bună acolo în acest scop. Practic, este destul de scump, nu prea multe opțiuni sau buggies.

Oferă coduri QR separate

cross-platform / multi-url (iPhone, Android, Blackberry, Windows Mobile) dinamic (editabil oricând) foarte mic urmărit (cu statistici și analize)

Sper că acest lucru vă ajută.

Întrebări recente







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: