17 Despre s-tronic - cum să-și prelungească viața

Acum, la Moscova, căldură intensă. Astăzi, aici a fost +32. Și blocaje de trafic, blocaje de trafic, blocaje de trafic. Cel mai rău care poate fi pentru cutiile noastre.

Am citit multe despre cum să conduc o lungă perioadă de timp și să nu am probleme. Și, deși, probabil, voi vinde mașina după încheierea garanției, o tratez cu toată precauția. În acest post, am vrut să rezum ceea ce știu și ce fac pentru a prelungi durata de viață a cutiei, în special cardurile mecatronice. Dacă știți altceva, scrieți, voi adăuga.







2) Plutele? - Intră, „M“ Dacă trebuie să călătorească mult în blocaje de trafic (și, în cazul în care acestea nu există?) - Întotdeauna am traduce în „M“. Nu este greu pentru mine să împing pixul înainte și să las mechatronica să se odihnească de data asta, să se răcească. Cele mai multe hemoroizi - este o transmisie, dar este activată numai atunci când mașina este plină, iar al doilea poate fi destul de un peredigatsya confortabil.

3) neutru nu este doar un exemplu rola lent prin inerție - în fața unui semafor, totul încetinește și, evident, au ostanalivatsya. O cutie, de exemplu, cu 4 viteze. Ei bine, apoi traduc în neutru și calm doktatvayus la lumina roșie. Dacă brusc se aprinde verde, apoi înapoi la D și pleacă.

4) Încălziți nu numai motorul! Toate motor încălzit iarna, când așteptați se întoarce să cadă în zona dorită, sau atunci când temperatura motorului este deja săgeata târî în sus. Dar despre încălzirea cutiei și a uleiului special din cutie - nimeni nu crede din vreun motiv. Vă sugerez așa - încălzi motorul, a fost transferat la D și țineți apăsat timp de 15-20 de frână secunde (frâna de mână, puteți, probabil, de asemenea, dar am apăsat de frână) - uleiul este dispersat pe cutie și este mai bine pregătit pentru călătorie.







Nu am supraîncălzit niciodată. poate fi spus pentru prevenire ...
de fapt, în blocajele de circulație jignitoare, lucrul cutiei de pe treapta a doua și a doua

sentimentul de a include pe transferul 2 în astfel de momente nu este prezent, pentru că vă opriți în 10-15 metri și costă ...

pe mecanic, mi-ar merge în 1 treaptă sau 2 dacă momentul permis să se deplaseze cu ușurință de la 2 trepte ...

Aș la C-Tronic 2 a fost), dar nu vigoare la site-ul nu este inclus) în momentul livrării de 450 ... 470 ar fi permis să facă acest lucru în liniște ... dar creierul cutiei mai puternic mâinile noastre)))

„Ambreiaj“ dormitoare si uleiul se va arde în cazul în care utilizarea 2 transmisiei la viteze mici și oferă chiar mai mult gaz la viteze reduse ale motorului și trepte superioare de viteză, pentru acest lucru și du-te la modul manual nu este la caseta de prindere a derapat chiar serie (acest lucru este pentru toate DSG)

opinie privind punctele de vedere :)

1) este posibil, dar în s, într-un blocaj în trafic aparatul este prea ascuțit, sunt confortabil pe dimpotrivă, mă duc la S, la rândul său, dop D (trebuie avut în vedere faptul că, în blocajele surde ale BCE, puteți aproape niciodată sta mai mult de 15-20 de minute)
2) Brad, de ce o cutie automată?
3) Păcat, de ce o cutie automată?
4) Sunt de acord complet
5) este considerată parte a schimbării uleiului, în motor care cutia pentru vehiculele civile - ușoare manifestare forme paranoia.

Apropo de neutru, sunt de acord ...
Nu aș face asta ... nu este nimic în neregulă cu coborârea uniformă a treptei de viteză la viteză și frânarea cu motorul

+ de la o astfel de frânare naturală există o recuperare a energiei și reîncărcarea bateriei noastre)

o mulțime de credincioși pe care i-ați scris) Voi scrie ceva de genul acesta în curând)

Ei bine, pe bmv ca nu exista probleme cu cutiile?)

Încă mai trebuie să aveți grijă))

Versiunea completă a site-ului







Trimiteți-le prietenilor: