Sporturi abundente - fotbal - semnal - Spartak

În ciuda scorului final, meciul a fost dificil. Cu fluierul arbitrului, Zakhar Dzyuba Spartacus a preluat jocul și avantajul teritorial. Deja la 3 minute Vazgen Mosiyan a rupt până la poartă pe flancul drept, sa mutat în centru și a trimis mingea până la plasă - 0: 1! După 3 minute, Evgeny Hotimsky, într-o situație similară, ar putea dubla rezultatul, dar a lovit portarul, "Signal" Vyacheslav Aganeayzov.

Din fericire pentru gazde, siguranța de pornire a oaspeților a fost de ajuns pentru aproximativ zece minute. Apoi, "Signal" a egalat jocul și la 16 minute a marcat al doilea gol. Defender Andrei Redkin, pe flancul stâng, a luptat pentru balon, a executat un balon în suprafața de pedeapsă, iar Sergei Mashchenko a marcat capul mare - 1: 1. „Spartacus“ este un pic confuz, oferind o bună șansă de a înscrie Paul Minenko, Alexander Ushakov, și tot același Serghei Mashchenko, dar a supraviețuit. Și un minut înainte de fluierul pentru pauză ar putea conduce din nou contul. Vazgen Mosiyan a bătut dintr-un unghi ascuțit, părea sigur, dar Vyacheslav Aganeyazov a demonstrat o reacție excelentă.

A doua jumătate a jucătorilor Spartak a început la fel de activ ca și primul. În minutul 49, Alexei Pozhidaev se îndrepta spre colțul din stânga. Mingea a zburat în cozi de la bar. Și după aceea a fost o singură echipă pe teren - abundentul "Signal". La 60 minute, care a înlocuit Alexander Averkin a primit o pasă pe cursul adâncimii, el a câștigat lupta pentru putere la apărătorul „Spartacus“ Magomedali Magomedov stol cizme și corectat mingea în plasă - 2: 1!

Și în minutul 66 Budyonnovtsy a rămas în minoritate. În încercarea de a preveni o ieșire unu-la-unu, Soslan Tibilov a primit un al doilea cartonaș galben. Izobilnenntsy competent "a jucat prea mult." După 72 minute, Alexander Averkin pe fentă flancul drept la stânga tutorilor și a permis Maxim caldeeni, închide camera de la colțul lung, și încă 6 minute a luat un gol-geamăn, cu singura diferență fiind că rolul unui asistent de specialitate a fost Alexander Zarochentsev - 4: 1.

Soarta meciului a fost rezolvată, iar antrenorii au făcut înlocuirea. Mentor "Signal" Maxim Litovchenko a lansat pe teren jucătorii tineri care nu primesc întotdeauna un loc în prima echipă. Un antrenor, "Spartacus", Dmitri Golovin, a dat o piesă lui Gennady Fomenko, 39 de ani. El a confirmat proverbul că "vechiul cal nu strică brazda". Primul veteran de fotbal atingere Stavropol greșeală periculoasă, „Spartacus“, forțând Vyacheslav Aganeyazova întinde atenția și pentru a muta mingea în corner.

În final - 4: 1! "Signal" continuă să lupte pentru medalii!