30 Цитат евгения гришковца

30 de citate de Evgheni Grishkovets

Evgeny Grishkovets a intrat în literatura de specialitate cu piesa "Cum am mâncat un câine". El scrie pentru toți - și pentru intelectualii care nu se îndepărtează de lectură "ușoară", și pentru oamenii obișnuiți care sunt interesați de experiențele și pacea interioară a protagonistului. El scrie cărți și piese, de obicei în genul mono-dramaturgiei, una dintre cele mai complexe arte.







Cărțile lui sunt citite "binge", scufundându-se adânc în suflet și lăsând în urmă un sentiment de calm, plinătate, confort și nostalgie dureroasă.

30 Цитат евгения гришковца

Eugene Grishkovec - câștigător "Antibooker", "Triumph", "Golden Mask", și în diverse categorii - ca dramaturg, actor și regizor.

Am ales 30 de citate adânci de la Evgeny Grishkovets despre viață, dragoste și fericire:

1. Dacă ați reușit să loviți pe cineva care a fost vinovat de majoritatea problemelor dvs., nu ați putea sta timp de o săptămână.

2. În viață, după cum toată lumea știe, totul trebuie plătit. Dar dintr-un anumit motiv, nu lasă sentimentul că contul include un sfat solid.

3. Când dragostea a venit în viața mea, am observat deodată câte cântece au existat în legătură cu mine. Și multe filme despre mine. Piesa, poezia, picturile, chiar și sculpturile! Mă găsesc într-un fel în centrul artei mondiale ...

4. "Și în ce loc sunt obosit?" - Mi-am pus o întrebare.
"Sufletul, onoarea ta! Sufletul "- a fost audiat ca răspuns.

5. În general, este bine când oamenii găsesc puterea de a-mi cere scuze. E bine, dar foarte puțini oameni știu cum să o facă. Și nu toate sunt în măsură să-i mulțumesc sincer, pentru a găsi cuvinte pentru complimente, să recunoască greșeala și sincer spun că nu știu răspunsul la o anumită întrebare.

6. În cazul în care oamenii divorțați, se spune întotdeauna că căsnicia nu a avut succes. Oamenii, poate, au trăit împreună mulți ani fericiți, iar apoi ceva sa schimbat și acum s-au despărțit. Ce fel de eșec?

7. Nu contează dacă hotelul este bun sau rău, ieftin sau scump. Du-te în cameră și apoi vezi săpunul de unică folosință, cești de unică folosință și tu însuți înțelegi că tu ești de asemenea disponibil aici. Maximul este de două ori.

8. Când arunc gunoiul, îmi este mai ușor să trăiesc.

9. Singuratatea este când există prea mulți oameni în jur, când toată lumea are nevoie de ceva de la tine și tu singur nu ai nevoie de nimeni. Și nu ai nevoie de nimeni.







10. Am experimentat o dată. De îndată a văzut că unii oameni se uită la ceas, m-am apropiat imediat și l-au întrebat: „Cât timp,“ Fără excepție, din nou, se uită la ceas înainte de a răspunde.

11. Este posibil aici, și astfel să rătăcească lumea, care lucrează de dimineața până seara, pentru a fi obosit, epuizat, au probleme financiare să fie ragusita, și încă să fie complet fericit ... absolut ... doar pentru motivul că așteptați. Și știi, nu doar aici, și așa sunt în așteptare și de așteptare pentru cel de care aveți nevoie pentru a aștepta. Pentru că sunt cei care așteaptă, ei bine, lasă-i să aștepte. Va aștepta! Și tu poți fi opusul sănătos, promițătoare, de succes și să fie absolut mizerabile, ei bine, pentru că nu vă așteptați. Ea nu așteaptă și se pare că nimeni nu așteaptă ...

12. Și așa vreau să scap de această fereastră, de la această singurătate, adică acolo unde nu există oameni. Pentru că acolo unde nu există oameni, nu poate fi singurătatea.

13. Viața își va lua ... Și unde este a mea?

14. Îmi place aici, îmi place mult aici, aproape totul, dar nu-mi place nimic aici, dar acasă nu-mi place mult, dar îmi place.

30 Цитат евгения гришковца

15. Fiecare iubire viitoare este mai puternică decât cea anterioară.

16. Când înțelegi ceva, devine mai ușor să trăiești. Și când simți ceva, e mai greu. Dar, din anumite motive, vreau mereu să simt, dar nu înțeleg!

17. Moscova! Există întotdeauna câteva sute de fani ai ceva.

18. Viața nu este supermarketul tău, prietene. Nu poți găsi iubire. Poate fi îndeplinită numai.

19. Este frumos să zâmbești, este fizic plăcut. Este chiar mai plăcut să râzi. Și râsul este doar o plăcere!

20. Primul sticlă te face fericit, al treilea elimină rămășițele fericirii.

22. Deci am ceva jazz. Aceasta este muzica pentru cei care au căzut din iubire!

23. Am fost o singură dată în acea cafenea și acum nu mai pot trece. Încerc să nu fac asta. Am stat acolo nu mai mult de patruzeci de minute, am băut ceai, am avut două cafele. Ei nu vorbeau despre nimic, a râs și m-am uitat la ea - și m-am gândit cum vreau să o iau acum de mână și să nu renunț.

24. Mi se pare că, dacă îmi place atât de mult acest cântec, atunci acest cântec este despre mine. Acesta este cântecul meu. Despre viața mea. Deși a fost interpretat de un bărbat care nu mă cunoaște și nu va ști niciodată că trăiesc. Dar acest cântec este despre mine.

25. Și fotografiile sunt bune. Există multe speranțe.

26. De îndată ce înveți să fii jignit, în aceeași secundă, nu în următoarea și în aceeași secundă, vei învăța imediat să jignesti!

27. Eu știu atât de mulți oameni inteligente, puternic, greu de lucru, care sunt foarte dificil de a trăi, care suferă de singurătate sau suferă de iubire neimpartasita, care sunt confuzi, care, fara sa vrea, tortura de cei dragi și de ei înșiși suferă. Adică, oamenii care nu au un inamic extern, dar care trăiesc foarte greu. Dar, continuă să trăiască și să continue să experiență, mult la fericirea, să sufere, să scadă în dragoste, dezamăgit, și din nou să spere ceva. Acestea sunt oameni Sunt interesat. Trebuie să aibă o foarte ...

28. Și cât de important este să simți că viața nu este singură, ci cu cineva împreună. Pentru că împreună sunt întotdeauna mai puternici decât singuri. Singur, puteți simți singurătatea cel mai mult. Si impreuna puteti simti viata ...

29. Poți doar să-ți iubești ce nu poți opri. Toată această viață, de exemplu ...







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: