10 Câini cele mai devotate de câini - Hodor

2. Retrieverul Labrador
Acesta este un câine de familie impecabil. Labradorii sunt extrem de inteligenți, îi iubesc pe proprietari fără memorie, dar nu cresc un apărător, această rasă se distinge prin natura excepțională bună. De la Labrador recupera tovarășii excelenți, câinii de vânătoare, devin cei mai buni prieteni ai copiilor. Temperamentul lor este distractiv, se vor juca de bună voie cu copilul.







3. Dachshund
Aceste coarde lungi de câini își urmează iubitul lor proprietar de pretutindeni. Sunt ușor de antrenat, pentru a-și aminti o comandă de care au nevoie doar câteva minute. Taks nu poate fi forțat la nimic, altfel ele pot deveni încăpățânate, dar este foarte ușor să-i implicați în joc.

Dachshundii sunt atât de îndrăgostiți de stăpânul lor încât sunt complet intolerabil să-l lase să meargă, chiar și pentru câteva ore, să muncească. Sunt pregătiți să nu se împartă cu proprietarul timp de un minut.

Acești câini sunt incredibil de devotați stăpânului lor. Ele se disting prin ascultare și ingeniozitate, au o psihică stabilă și sunt admirabil supuse instruirii. Rottweiler - unul dintre cei mai buni apărători, împreună cu el și cu copilul fără seamă seara să se lase să se plimbe. Rottweiler nu va lăsa niciodată pe ofițerul ofensat.

În ciuda forței nedyuzhennuyu, Rottweiler afectivă și iubitoare. El are nevoie în mod constant atenția proprietarului, mângâierea și îngrijirea lui. Singurul negativ, Rottweiler poate răni în mod accidental proprietarul în timpul jocurilor, deoarece câinele adult cântărește foarte mult și nu poate conta forța. Prin urmare, înainte de a începe un rottweiler, trebuie să așteptați până când copiii cresc.

Ooo, până la capăt, în calitate de proprietar al celui de-al doilea Rottweiler, abonați la aceste cuvinte.

Cu Boerboels, aceeași problemă.

Acesta este un excelent câine de pază. Abilitățile mentale ale unui Doberman sunt mari, el poate fi învățat foarte mult. Din păcate, Doberman dăunează foarte mult imaginea de filme despre utilizarea câinilor de către poliție în război, el este considerat unul dintre speciile cele mai rele. Nu putem spune că Doberman nu este deloc agresiv, dar are un psihic echilibrat și bine pregătit, foarte atașat de copiii din familie și nu-i lasa sa rănit, dar stau mereu în apărare. Un prieten loial și un gardian de încredere într-o singură persoană.

Nu voi uita niciodată cum am urcat de pe un copac cu un băiat. fata lui din curtea vecină, care mergea acolo unde ne-a plăcut să jucăm în război. un câine adolescent, Rottweilers sunt buni comparativ cu ei.

nu există plângeri cu privire la restul, deși germanii includ și un taur.

6. Collie
Colții sau ciobanii scoțieni sunt adăpostiți și trăiesc bine nu numai cu gospodina, ci și cu alte animale din casă. Ei sunt dedicați proprietarului și într-o situație critică sunt gata să se apere pentru el. Oamenii sunt tratați cu suspiciune față de străini, dar odată ce iubesc o persoană, nu-l vor uita niciodată.

Singurul Collie negativ - un proces laborios de îngrijire, câinele trebuie să pieptene în mod constant, pentru a evita apariția incurcaturile, și de vid, care este deja acolo, au mai des decât de obicei.

Boxerii sunt considerați proști, dar, de fapt, trebuie doar să găsească o abordare. Ei sunt extrem de devotați stăpânilor lor, fără ezitare, își vor da viața pentru el, dacă este necesar. Ei se alăture voluntar în orice joc, au nevoie de prezența constantă a iubitei lor gazde, pot chiar să arate obsesie în lupta pentru atenția lui nedivizată. Prin urmare, câinii trebuie să fie crescuți din copilărie dacă nu doriți ca următorii 15-20 de ani să vă lingă fără sfârșit și să vă iubească.

skhuyali. Îți spun eu ca un boxer, nu este așa # 33;

Toți reprezentanții terrierilor își iubesc proprietarii mai mult decât este posibil să ne imaginăm, nu în funcție de mărimea și caracteristicile unei anumite rase. Deși unii terieri pot fi destul de complexi, dar această problemă este ușor de rezolvat cu ajutorul educației și formării corespunzătoare.







Terrierii sunt câini în mișcare și veseli, veți avea întotdeauna zgomot la domiciliu, împreună cu copiii pe care terrierul o va face o adevărată bandă.

Acesta este un fel de collie, diferă de frații mai mari în culori și miniatură. Dar devotamentul și dragostea față de proprietarul pe care nu îl dețin. Shelties sunt foarte greu de a tolera orice separare de la proprietar, ei pot chiar să se îmbolnăvească de durere, asa ca pregateste-te pentru a transporta animal de companie peste tot cu tine. Shelties sunt prietenos și frumos, ei sunt cei mai buni tovarăși pentru viață.

Această rasă de luptă ne închide pe cei zece. Dacă tot credeți că taurul este un câine rău, nu uitați că câinii sunt crescuți de oameni. Ce este proprietarul, este și animalul de companie. În mâinile bune, pitbul devine ca un câine prietenos și iubitor, care se poate lăuda cu mare devotament față de stăpânul său.

Mi-a fost dat un prieten de acum trei ani de o asemenea cobakenă; Sunt total de acord cu # 33; Totul depinde de educația și înțelegerea responsabilității de către proprietar # 33; În curte, toți copiii merg pe ea # 33;

Au fost două coli - tot adevărul este scris.
Zadolbala lână pentru a curăța și de îngrijire pentru piele care aveți nevoie în fiecare zi, dar încă mai am șosete și mănuși cu un deget de păr de câine este, de neegalat în căldură, spun ei că în beneficiul articulațiilor.
A fost o taxă de iepure, câinele este foarte amuzant, dar sunt mai mult de un vânător de natură.
Curtea a fost, un fel de cruce între un lapod și un pudel, vesel, dar prost, este o rușine că, la bătrânețe, sa mutat cu glaucus, după moartea tatălui său: (se întâmplă.
Cred că am un câine, o să-mi fac o surpriză pe nasul meu dungat.

Adăugat la 14:12

Câini foarte prietenoși # 33; # 33; # 33; # 33;
Oricine poate veni, pat - și-și va bici coada și va privi în ochi.
Dar numai proprietarul care vrea să fluiere - totul, se grăbește imediat la el.

imho franceză în primul rând
zatebe toate zatebey


El era un tip est-european german în copilărie. Mi-am amintit o viață. Acum, dacă cineva o va face, este cel mai probabil german

dar ce zici de retrieverii de aur?

Apropo, da, ratingul celor mai populare rase pare să fie)
Orice câine este dedicat proprietarului său cu o educație adecvată, fără bătăi, greve de foame și așa mai departe. Principalul lucru este că proprietarul nu-i trădează pe câine.

pentru rotovushu zeleny.sam păstrați-le 20 de ani. Fiica lor a crescut cu ei.
fiice da zashchishchali.i zhenu.no ma dick chety.typa esti liderul tau si rezolva problemele.

Adăugat la 14:46

Tatăl meu a avut un Tuzik preferat. Un piept larg, urechile lipite, o coada de caliciu, o ambiție și devotament. Trucul este că această "splendoare" nu a ajuns la înălțimea genunchiului (fratele meu și chiar am venit cu o rasă pentru el - un microlay)))).
Deci, acest tată Tuzik târât o vânătoare de păsări rănit, raft a făcut pe fiara, deși tatăl ohotdressuroy nu a fost angajat (paznic antrenat de protecție acest pantof sport)))) Și nu a recunoscut pe nimeni din familie, dar „principalul proprietar.“
Deci, chestiunea loialității este subiectivă - orice gazdă va spune că câinele său este cel mai bun și cel mai bun. Aceasta este prietenie))

Am avut un Doberman.
Nu-i plăceau copiii.
Chiar acum vreau asta)

Tibetanii nu supraviețuiesc mereu în zonele joase, ci pentru zonele montane.

După citirea titlului, primele două paragrafe -

1 Ciobanesc german (aparent cel mult din cauza asta)
2 Laika

Da, Laika mi-a uitat iubitul meu. Ar fi o oportunitate, pleavă și ar fi. Vesel, inteligent, dar au nevoie de un sat, de păduri, de câmpuri. Apartamentul se va prăbuși.

În principiu, toate punctele-cheie din descrierea pentru orice rasă listată pot fi aplicate altora în mod egal. Nu este clar de ce teckelul este mai credincios, de exemplu, Dalmația sau Rottweilerul pentru devotament este mai bun decât CAO. Evaluarea este foarte, ca să spunem așa, ciudată.
Și, așa cum deja ne-am abonat, totul depinde de educație. De asemenea, nu se consideră important faptul că nu toți câinii sunt aceiași în ceea ce privește comportamentul în familie. Există rase care nu doresc să domine, există un singur proprietar care recunoaște și toată lumea va fi tolerată, dar există lideri clar exprimați, adesea nu sărbătorind și proprietarul. În selecție, apropo, toate sunt prezente, prin urmare, repet, rating-ul este destul de controversat.

Toți câinii sunt absolut devotați proprietarului. Probele despre orice. Singurul lucru pe care-l voi spune, Rottweiler este cu adevărat uluit.) Acum un tânăr roșu. șase luni, scaun de la bucătăria lui va ataca (deși sub podlezet ei și se blochează în partea din spate) și graba acest scaun prin apartament că fereastra este zboară apoi, fund pe Koshak stau, laba ushataet se confruntă în mod accidental, atunci bashka tknetsya în tibie și să stea cu o vânătăi. da mult de tot)))

Yakut Laika a numit Mishka (Mishanya). Câinele este foarte credincios. dar cățea va schimba și uita cum să sune. Ori de câte ori scriu mai detaliat.

Airedale
Terrierii sunt câini în mișcare și veseli, veți avea întotdeauna zgomot la domiciliu, împreună cu copiii pe care terrierul o va face o adevărată bandă.
Stopupov, confirm confirmarea # 33; # 33; # 33;))))

Iată cel mai devotat și iubitor băiat. În general, toată lumea are un exemplu de câine cel mai credincios







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: