11 prieteni de ocean

Cel puțin ratingul celor mai bune filme KP, și nu am nici un motiv să mă îndoiesc de obiectivitatea lui.

Am câteva întrebări.

1) Genul. Încercările de a combina comedie, drama, thriller, acțiune, și așa mai departe. D. Fenomenul pe scară largă în cinematografia modernă, dar fiecare bandă de ansamblu ar trebui să fie văzute orice vector de gen, iar restul # 151; numai decorare. Aici: pentru comedie # 151; nu amuzant, doar în locuri amuzante, pentru dramă # 151; cu precădere fericit sfârșit, pentru crimă # 151; prea roz pentru un thriller # 151; Ei bine, absolut indiferent de ce poarta # 133;







2) piesa actorilor. Toate imaginile lui Soderbergh s-au dovedit a fi simple și foarte monolite. Profesioniștii se ocupă de astfel de roluri, după cum se spune, "relaxați". Clooney și Pitta simțeau în mod clar așa. Ei au jucat superb. Dar Damon și, în special, Julia Roberts au părut puțin nevăzute. Nu, ei, desigur, au încercat, dar se pare că nu au înțeles de ce personajele lor sunt necesare în această imagine. Bineînțeles, cu excepția numelor strălucitoare pe afișe. Și dacă eroul lui Damon ridică pur și simplu întrebări, atunci eroina Roberts introduce (sau mai încearcă să) filmul o notă de romantism, care aici, să-i spunem cu blândețe, nici în sat, nici în oraș.

3) Parcela. După cum sa menționat deja mai sus, planul de jaf este foarte original și nu este banal. Instalarea excelentă și un sunet minunat fac a doua jumătate a imaginii foarte viguroasă și undeva chiar interesantă. Dar prima sa jumătate este liniară ca memoriile unui scriitor al secolului al XIX-lea. Nu vreau să vorbesc despre tot felul de tehnici non-andocare # 151; un film despre aventurieri, la urma urmei. Vom lua în considerare, norocos.

Ca rezultat, avem un film de divertisment puternic pentru o seară. Nimic mai mult.

Simplitate, ușurință și stil

Cuvintele din titlul meu și amintesc de această înșelătorie. Echipa Oceanului poate face orice. Pentru ca ei să fure 160 de milioane din cele mai sigure seifuri din lume este același lucru ca proprietarul să-și piardă în cazinou 200 mii. Spit o dată. Pe hârtie este incredibil de dificil, dar cu astfel de maeștri chiar și defectele în plan și un maxim de bloopers coechipierii alerga afară glume, cum ar fi, „Dacă eu sunt trimis la închisoare, o să te iau cu mine.“

Oriunde se simte stilul. Costume, maniere, acompaniament muzical, bunăstarea generală a lumii. Lumea în care trebuie să joci mare. Aceasta este ușurința.

Mai mult nu pot da. Filmul nu atinge privitorul pentru o viață, el pare să ispitească, arată că "drept", plin de patos și cămăși scumpe. Și este întotdeauna frumos să te uiți la ea.

Trilogia despre prietenii lui Ocean # 151; acestea sunt filme despre crime criminale, profesioniști la nivel înalt care lucrează într-o singură echipă, ghidat de principii îndrăznețe și orientate spre un "jackpot mare". Primul lucru pe care aș vrea să-l notează este că toate filmele sunt cam la același nivel. Stabilind barul înalt în prima parte, echipa de film continuă să uimească și să anticipeze așteptările publicului în toate cele trei filme.

Filmul filmului este demn de admirație! Da, presupunem încă de la început că va fi un jaf grandios organizat și va fi realizat cu succes, însă procesul de organizare a acestei acțiuni este incredibil! Brilliant!

Aveți o sută de prieteni

Prietenii lui Eleven Ocean au realizat un film foarte bine realizat despre vremurile grele ale escrocii și escrocii. Timp de mai mult de un secol de existență a cinematografiei, o mulțime de casete care arată că zilele lor de lucru au fost eliminate, însă această imagine nu este încă pierdută în această diversitate.

Probabil, principala componentă a succesului este tonul narațiunii, este ironic, fără restricții, dar nu intră într-un bufon de sinceritate. Există o mulțime de glume situaționale și dialoguri amuzante în film, dar ele nu împiedică dezvoltarea parcelei, ci arată mai degrabă relațiile din colectiv. Însuși cursul fraudei este arătat suficient de detaliat și o corecție pentru genul filmului este chiar convingătoare.

Pe fascinația benzii o multitudine de compoziție influențată și excelentă, multe scene sunt ținute tocmai pe indemanarea artiștilor interpreți sau executanți. Deși Oceanul jucat de George Clooney se află în fundal pe fundalul eroului Brad Pitt. Un rol mic, dar foarte memorabil jucat de Bernie Mac.







Întregul film, în ciuda duratei de aproape două ore, pare foarte ușor, iar pentru comploturile sale este interesant de urmat.

Fiind un escroc # 151; nu este o slujbă, este o vocație!

Niciodată nu fusese nici fan al lui George Clooney, nici al lui Brad Pitt, speram doar pentru un complot fabulos răsucite. Iar așteptările mele erau justificate, și duetul Pitt-Clooney # 151; acest lucru este dincolo de laudă.

Filmul este o lumină, discretă (două ore pozitive, fără a strecurat creier), cu un dialog spiritual (în special în cazul în care Rusty învață Linus, cum să se desfășoare cu Terry Benedict) și actorii bine alese (care nu sunt altceva decât frații mormoni, cu sparring lor verbale constantă).

Terenul este foarte favorit la Hollywood # 151; Înșelăciune a secolului, în care băieții buni răpesc un rău, cu un "dar". 11 Prietenii lui Ocean, comiți un jaf fără o singură lovitură sau crimă!

Deci, totul este planificat fără cusur, că vreau să văd filmul din nou și din nou și să admir cele 11 prieteni oceanici!

Imaginea este ca o bicicletă de închisoare de la Hollywood. Ei bine, știi, atunci atunci când hoțul stă în închisoare și, pentru distracție, spune povestea "din viață". În cazul în care jocul este mare, motivele sunt corecte, și prietenii # 151; devotati. Unde sunt hoți nobili și victime? # 151; morale de descompunere. Unde este adevărul # 151; împotriva înșelăciunii și onoarei # 151; împotriva dezonorării.

În general, romantismul de pe drumul mare. Trubadurul și Muzicanții din Bremen Town (Ocean și prietenii săi), bate pentru salvarea prekrasnory Princess (Roberts) din cușca de aur a industriașii bogați și jocuri de noroc de afaceri.

Terenul este universal. Genul în sine are o percepție corespunzătoare a ceea ce se întâmplă. Totul este clar încă de la început. Cine va câștiga și cum va fi înfrânt inamicul.

Spectatorul a primit un gem de bucurie din viața lumii criminale, a cărui etichetă este decorată cu numele actorilor preferați.

Zece prieteni ai lui Ocean

Denii Ocean Infractor eliberat din închisoare și să contureze un magazin de cazino jaf din Las Vegas, în căutarea vechiul său prieten Rusty și împărtășește cu el planul de jaf. Conform conversației lor, este clar că ei sunt experți în acest tip de activitate și nu lucrează împreună pentru prima dată, însă nu a existat niciodată un caz de această scală. Rusty crede că este nevoie de o echipă de escroci de primă clasă, zece persoane.

De fapt, filmul trebuia numit "Ocean's Ten", nu "Eleven". unsprezece # 151; acest lucru include Ocean însuși. Neajuns.

Prima parte a filmului # 151; aceasta este dezvoltarea planului, al doilea # 151; punerea sa în aplicare.

Caracterele principale. Fermecătorul George Clooney ca Danny Ocean. Strategistul, filosoful, domnul, escrocul. Vine un plan foarte precis. Un bun jucător de poker. Nu este clar ce înșelătorie a cheltuit pe ceea ce a căzut apoi în închisoare. Aș dori mai multă preistorie. Brad Pitt în rolul lui Rusty, care, îmi pare rău, tot timpul mănânc ceva. Cu toate acestea, pare ironic și nu o strică. Smart, plin de resurse, un pic leneș. Este implicat în activități pedagogice între celebrități care doresc să învețe să joace poker. Îi plac cămășile frumoase, are un tatuaj pe braț. Terry Benedict # 151; proprietarii cazinoului. El este bogat și serios, suficient de încrezut în sine încât nu-și îndepărtează fața arogantă, nici cu iubita sa, nici cu clienții. Tess, fosta fată a protagonistului, nu este o frumusețe atât de strălucitoare, pe care Lainos a admirat-o. Fie că Julia Roberts nu a jucat deloc, toli a fost scrisă în scenariu, dar frumusețea nu a funcționat # 151; nu suficientă grație, farmec. Frica este scrisă pe față, zâmbetul este întins. În final, înainte de a exista o alegere cu adevărat dificilă # 151; a fi cu un trădător sau un hoț.

Elaborarea unui plan. Aici, directorul arată în mod constant modul în care echipa selectată începe să fie introdusă în sistemul de securitate debugged al cazinoului Terry Benedict. Nimic neobișnuit nu se întâmplă, unsprezece oameni, cum ar fi furnicile, fac ceva, săpat. Spectatorul este în așteptare, când începe jaful. Fiecare membru al echipei are propria sarcină, totul este gândit, într-o secundă. Mă întreb un pic modul în care o astfel de echipă diversă reușește să lucreze perfect împreună și nu se tem (cu excepția Laynosa) potențialul de a ajunge în închisoare și personal să fie strivit de Terry Benedict.

A doua parte. Jaf. Există multe puncte neclare. Dar tot ce se întâmplă va satisface pe deplin spectatorul. Cinematografia nu este o acțiune, dar povestea este interesantă, deși nu este dezvăluită pe deplin.

Prietenii lui Ocean?

Cea mai bună creație a modernității.

"Ocean's Eleven" # 151; Vârful carierei lui Stephen Soderbergh. Personal mi-a plăcut foarte mult filmul, amuzant și tensionat. Actori excelenți (mai ales că am fost șocat de Brad Pitt, Carl Rayner, Eliot Gould și Bernie Mack).

Poate părerea mea este greșită, dar este așa. Dacă mă întreabă dacă merită să o urmăresc din nou, răspunsul meu va fi prompt # 151; - O întrebare stupidă.

Nu numai lucrul în echipă, ci și despre naționalități.

Filmul nu ne spune doar despre jaful magnific, dar arată, de asemenea, că toți oamenii sunt egali, indiferent de vârsta și culoarea pielii. Dacă capul funcționează în direcția corectă, atunci puteți obține o mulțime în viață. 12 milioane în câteva zile, nu rău, nu? De asemenea, îmi place că toți cei 11 băieți au încredere reciprocă și sunt cinstiți unul cu celălalt, acesta este unul din punctele pentru obținerea succesului.

Nimic nu este posibil # 151; Cred că acest slogan este cel mai apropiat lucru pentru acest film.

Mi-a placut foarte mult jocul de actori, filmul a fost împușcat cu adevărat vrednic, scenariul este dincolo de laudă.







Trimiteți-le prietenilor: