9 Consilii pentru albirea dintilor, sanatatea barbatilor rusia

Un zâmbet strălucitor mărește foarte mult succesul cu femeile și greutatea în comunitatea de afaceri. Am strâns toate recomandările pentru îngrijirea dentară și am aflat ce contribuie la albirea lor și ce împiedică.







9 Consilii pentru albirea dintilor, sanatatea barbatilor rusia

Idei de respingere

1. Folosiți bicarbonat de sodiu. Poate că este o curățătoare excelentă pentru casa ta, dar nu pentru dinți. Compoziția sa chimică este abrazivă, ceea ce înseamnă capacitatea sa de a elimina petele, dar poate și să facă rău. După folosirea prelungită a sifonului, smaltul începe să se desprindă, provocând dinții să înceapă să se întunece.

2. Există alimente întunecate. Acesta include unele produse și condimente pe care dentistul Manhattan Debra Glasman a adăugat la lista ei de "Nu mânca". Dr. Glasman sfătuie să evite sosul pentru marinată, afine și sos de soia, deoarece alimentele cu o culoare foarte închisă pot provoca colorarea dinților. (Dar, desigur, acest lucru nu este un motiv suficient pentru a elimina complet afinele din dieta).

3. Bea băuturi energizante în cantități mari. În plus față de băuturile tradiționale de "colorare" (cum ar fi cafeaua, ceaiul și vinul roșu), Dr. Glasman recomandă, de asemenea, să renunțați la băuturi energizante. Acidul conținut în ele poate avea un efect erosiv similar celui care provoacă consumul de citrice, doar în cazul specialiștilor din domeniul energetic, dinții dumneavoastră se vor "scălda" în acest acid. Încă vrei să le bei? Apoi, beți prin paie pentru a vă proteja dinții.

Idei bune

4. Schimbați periuța de dinți. Pentru a obține albitatea dinților este la fel de ușor ca și aruncarea periuței de dinți vechi. Dr. Glasman sfătuiește: "Schimbați peria la fiecare trei luni, altfel foarte curând veți vedea cum se îndoaie majoritatea firelor și se vor uita uzate". Și periuța de dinți nu poate curăța dinții la fel de bine ca înainte.







5. Curățați-vă limba. Curățarea limbii nu numai că face respirația mai proaspătă. După cum spune dr. Glasman, aceasta ajută la prevenirea colorării dentare. Limba este un teren de reproducere pentru bacterii, care în cele din urmă conduc la o schimbare a culorii smalțului. Folosind o perie moale, începeți cu mișcări lungi pentru a vă curăța limba, începând din spatele acesteia. Nu uitați că trebuie să clătiți peria după fiecare mișcare. Aceasta va elimina bacteriile din ea, astfel încât să nu le readucă înapoi în limbă.

6. Clătiți gura cu oțet de cidru de mere. Deși acest lucru nu este un mod eficient ca alte metode mai obișnuite de albire a dinților, acesta este un mod natural și natural de a păstra un zâmbet sănătos. Dr. Debra Glasman recomandă amestecarea apei și a oțetului de cidru de mere într-un raport de 2: 1 și clătiți soluția rezultată cu cavitatea bucală timp de un minut.

7. Mancati fructe si legume crude. Consumul de fructe, legume și alte alimente crocante este utilă nu numai pentru corpul dumneavoastră, ci și pentru dinți. Dr. Glasman susține că mâncarea nuci, morcovi, mere și conopidă va ajuta dinții să scape de petele și plăcile care duc la caria dentară.

8. Clătiți-vă gura cu apă după ce mâncați citrice. Citricele, cum ar fi lămâi și limes, sunt furnizori excelenți pentru corpul nostru de vitamina C, dar conțin un acid care corodează smalțul dinților. Și aceasta vă ajută să vă culcați dinții. Cum să facem acest lucru? Asigurați-vă că ați clătit imediat gura după ce ați mâncat aceste fructe.

Ei bine, despre faptul că periuța de dinți trebuie schimbată la fiecare trei luni este un gând uitat de mult. Personal, mi-am schimbat peria cu două luni mai târziu, deoarece trei luni mai târziu, după cum am observat, se transformă în gunoi. Curățați limbă complet de acord, deoarece mirosul din gură scade de multe ori. Dar despre clătirea oțetului de cidru de mere, iau notă, am auzit prima dată. Probybyvayu.bolshoe mulțumesc pentru sfat!

Mi-a plăcut, de asemenea, informațiile din articolul precedent că nu ar trebui să păstrați o periuță de dinți în baie, dacă baia este combinată

Ei bine, este probabil prea mult. Ei bine, atunci nu există mijloace de igienă

deoarece ficas zboară în întreaga cameră

Este corect observat, Serghei Vidno citește MH

este greu să uiți

Cu soda este cel mai bun sfat. dar numai tu o poți curăța de două ori pe lună.
Dar dacă e un eșec, asta-i tot.

sfaturi bune și bineînțeles că trebuie să vă spălați dinții în mod regulat

și, dacă este posibil, de două ori pe zi

Un alt moment este să vă spălați dinții după ce vă treziți și înainte de a merge la culcare =)

Este mai bine să vă spălați dinții după micul dejun, și nu după trezire!

dacă se întâmplă ceva, o persoană acumulează în gură atât de multe bacterii în gură, încât dacă își curăță dinții după micul dejun, toate aceste bacterii împreună cu micul dejun vor fi în stomac))







Trimiteți-le prietenilor: