9 De ce puful de șoarece pe crupă (natalya Prokhorova)

N 9 DE CE MESA PREVENEZĂ PE MARE

Într-o zi, pisica, obosită de vrăjmașii mouse-ului, a venit la urzea Mouse-ului și a oferit insinuant.
- Bună ziua, Mouse! Vrei să joci cărți cu mine?






Acolo și vezi cine este mai deștept.
- Și nu vrei să mă mănânci? a spus Mouse-ul. - Vrei să mă ademenești din gaură?
- Ce vrei sa spui! strigă Cat. "Sunt plin de cină." Și tu mirosi carnea în casă, m-am hrănit astăzi de o stăpână pe o groapă. Dacă vreau ceva, atunci nu te mânca, cel puțin pentru moment. Îți ofer un joc de cărți cinstit. Dacă câștigi de la mine, vei deveni la fel de mare ca mine și nu te voi putea mânca și nu mă voi mai atinge nici de rudele tale ulterioare. Și dacă pierzi, atunci totul va rămâne același și voi continua să îl vânez pe Șoareci. Ei bine, ești de acord?
- Ei bine, - a spus mouse-ul, - în cele din urmă, eu nu pierd nimic.
Glisați cărțile.
Pisica a adus un pachet de cărți și sa așezat cu mouse-ul pe gazonul verde din fața casei. Trebuie să spun că pisica era un jucator avid și, bineînțeles, nu avea să piardă o astfel de creatură răutăcioasă
Mouse-ul, care nu este numai țâșneau în fața lui, dar semnalul sonor și afectat peste tot în jurul, să nu mai vorbim de faptul că rasfatat cereale alimentare, pripasonnyh maestrii pentru iarna.






Șoarecele nu se socotea nici un nebun, pentru că a bătut de atâtea ori această pisică pompoasă și se înfuria.
"Te voi învăța pe acest nebun dungat, unde n-am dispărut", se gândi ea. „Eu, de asemenea, vânătoare deveni o pisica de mare, aș apoi mâncat mai mult și nu ia fost frică să Kotov. Von Rat, sora mea mai mare, nu cu mult mai mult decât mine, și se comportă în mod independent, iar oamenii nu se tem, nu ceva ce toate acolo Cat cu său ieșită în toate direcțiile mustață. "
Mouse-ul a luat cărțile de pe punte, pe mâini erau mai multe cărți aureole. De asemenea, pisica ia luat cartile, desigur, cartile sale aveau atuuri, el a stiut ce fel de carti avea Mouse-ul pe maini si sa hotarat sa-si faca un start. Primele cărți pe care Pisica le-a așezat pe iarbă erau bucăți de Mouse, era fericită pe plan intern.
- Ei bine, atunci. - m-am prefăcut că mă împiedică pe Cat - Nu mă vezi, vezi, câștiguri.
Apoi a luat și cărțile, când a făcut următoarea mișcare, Mouse nu și-a putut bate cărțile și sa luat. Cote-ul a rămas în mâinile unor atuuri serioase, dar Mouse-ul nu știa nimic despre asta. Pisica a părăsit rapid jocul, acoperind costumele cu șoareci și eliberându-se de cărțile lor.
- Ai pierdut, Mouse! a spus Cat triumfător, ceea ce înseamnă că vei rămâne aceeași dimensiune ca și tine și voi continua să te vânez pe tine și pe rudele tale. Jocul este un joc.
Mouse-ul a fost foarte ofensat de Cat, ea ia considerat deja un rogue si un fraier, si-a dat seama ca Cat a jucat cu ea ca o Cat si o Mouse. Deoarece mouse-ul sulking pe crupă, și nu numai pe ea, ci pe alte dispoziții, și vrea să crească pisica de mare pentru a obține chiar și cu acest om de nimic și o fraudă. Dar, desigur, nu funcționează pentru ea până acum. O pisică își continuă afacerea cu pisica, prinzând soareci și servește cu credincioșie pe oameni.







Trimiteți-le prietenilor: