5 Scandaluri din viața lui Safronova niqas

La cea de-a 60-a aniversare a celebrului artist, portalul 7days.ru a reamintit câteva povesti senzaționale despre care au discutat suporterii și oponenții săi.

Nikas Safronov drumul spre faima a început cu o poziție de designer de teatru modestă în teatrul orașului Panevezys, care a venit după ce armata. Apoi sa mutat la Vilnius, unde a intrat în Institutul de Artă. Și pentru a se sprijini, a început să picteze. Viața pe un apartament lituanian detașabil nu a fost ușoară. „Vino, maestru beat de întins pe podea, sunteți rucsacul off liniștit, pentru că în cazul în care urmărirea lovi cu piciorul sus spate, el Sobers și arunca afară din locuințe low-cost cu o schimbare“ - a reamintit Safronov. În fiecare zi, artistul de început se gândea la propria sa locuință. În cele din urmă, în al patrulea an, "a ieșit pe el". A luat un concediu academic și. angajat în fartsovkoy. Economii de la vânzarea de primele picturi Safronov a investit în achiziționarea de lucruri la modă. "Falsul achiziționat în Polonia -" italian "și" american "blugi, jachete, cizme, rochii - am vândut la Moscova și Ulyanovsk. La mine, într-un fel, am mers bine. Timp de opt luni, am câștigat un apartament, o motocicletă și câteva jachete din piele ", a recunoscut artistul.








Istorie 2. A scăpat de la prima soție în timpul lunii de miere

La începutul anilor 1980, Nikas a venit să cucerească Moscova. A locuit într-un apartament comun detasabil de pe Teply Stan. În curând, el sa familiarizat cu studenta iugoslavă Dragana - o fată dintr-o familie bine pregătită care a studiat la Sorbona la facultatea filologică și a venit la Moscova cu turiști ca interpret. După amintirile lui Safronov, era foarte departe de ideal. "Femeia mea ar trebui să fie o brunetă, puțin italiană, cu o față biblică, fierbinte, astfel încât să fie foc în ochi", își amintește artistul. - Și Dragana avea ochi ca ochii - albastru calm, păr alb, fără pasiune însăși. Dar am fost condusă de emoție: ea și-a păstrat virginitatea și am vrut să devin primul ei bărbat. În 1984 au semnat la sediul registrului Griboedov din Moscova, a doua a doua nuntă a fost aranjată la Paris - pentru rudele miresei. - Și aici e prima noapte de nunta mult așteptată, spuse Nikas. - Nu am vrut-o o saptamana. M-am simțit impotent. În general, este un coșmar. " În același an, odihnindu-se cu tânăra soție la Villa Dragana din Iugoslavia, Safronov a fugit de la ea și apoi sa divorțat.








Istorie 3. Schimbarea Scoției cu un american

În 1985, Nikas sa întâlnit la Moscova cu Angela din Scoția. Era o fată înaltă, subțire, inteligentă și sexy. Spoila relația lor cu un singur detaliu. "Ea a vorbit întotdeauna despre iubitul ei, care a rămas în Anglia și pe care a fost foarte plictisit", a amintit artistul. "A fost insuportabil să auzi aceste povestiri". Nikas a decis să o facă să uite de tipul ăla. "M-am dus la extrem: l-am invitat la atelierul meu, m-am udat, mi-am rupt hainele si le-am luat cam gros", a mărturisit Safronov. "A fost un pas disperat, nebun și periculos, la care nu aș îndrăzni astăzi în niciun caz". Femeile sunt naturi misterioase. Se pare că străinul meu aștepta această presiune ". Din acea zi, Angela, potrivit artistului, sa îndrăgostit de el ca o pisică. Totul i se potrivea literalmente. - Dar eram un proaspăt tânăr nebun, spuse Nicas cu amărăciune. "Trebuia să o țin pe Angela și am început să o schimb cu o femeie americană, un porc furios." Americanul sa dovedit a fi insidios: a scris rivalului că se aștepta la un copil de la Safronov. Această scrisoare a încheiat, de asemenea, relația dintre Nikas și Angela. "Mulți ani mai târziu o amintesc de ea ca cea mai mare iubire pierdută", a recunoscut Nikas Safronov.


Istoricul 4. Curtea a câștigat femeia din Rostov, care la acuzat de viol


Istoricul 5. Soția lui italiană a lăsat aproape Safronov "fără pantaloni"

Acum, Stefano are 24 de ani. Timp de mulți ani, Francesca nu la lăsat pe Nikas să-l vadă. Dar când fiul a crescut, Safronov la invitat la expoziția sa din Londra - tipul a fost uimit: el a fost mult timp instilat că tatăl său a fost un ratat, și nu este deloc așa! De atunci, tatăl și fiul comunică periodic. Nikas are trei fii nelegiuiți: Alexandru trăiește în Lituania în vârstă de 31 de ani, Luka de 25 de ani locuiește la Moscova și Landin, în vârstă de 17 ani, locuiește în Australia.

Alăturați-vă grupului. și veți putea vizualiza imaginile în dimensiune completă







Trimiteți-le prietenilor: